Депутатите защитиха устоите на българското семейство.

  • 5 832
  • 184
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 12 577
Според мен, по същината на въпроса не може да има две мнения  Peace ....чудно ми е обаче, колко тъпи и неграмотни могат да бъдат журналистите в отразяване на тази "новина"  ooooh!

Колкото се иска в заданието на редактора, пардон, продуцента. Wink А, или колкото са били тъпи от БТА, от които се преписва, на което, пък, се дължат учудващо идентичните текстове на всички медии.

Не се сърди, човече Франсетата, все още, трудно ги разбирам, но може и това да са искали. Знае ли човек...

# 121
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали и аз това питам - за разликите! Какви са тези различни процедури за регистрирането и прекратяването? Как се уреждат умотните въпроси? Какво означава тази презумпция за бащиство, дето не се равнява на припознаването на практика? По какво това се различава от положението при брачните двойки, ако детето, родено в съжителство или брак автоматично се води на името на мъжа? Обясни ми, че да разбера! Сетих се за няколко възможни случки и зададох въпрос по тях в един от предишните си постове.

# 122
  • Мнения: 2 070
Днес българските депутати се проявиха наистина като умни и мъдри хора и защитиха българското семейство от тези които пожелаха да го обезмислят.

Цитат
Депутатите отхвърлиха текста за съжителството без брак
11 юни 2009 | 10:04 | Агенция "Фокус"
София. Депутатите отхвърлиха предложението за промяна в Семейния кодекс, с което се регламентираше фактическото съпружеско съжителство между мъж и жена да има правно значение, предаде репортер на Агенция “Фокус”.

Съжителството без брак си остава НЕЗАКОННО както и трябва да бъде такова.
Депутатите успяха да ми се издигнат в очите малко преди да си отидат.

Обществото вече си го е узаконило, рано или късно и те ще го направят
Много е тъпо да си затваряш очите пред факта, че 50 процента от родените деца са от семейства, които нямат сключен брак

# 123
  • Мнения: 107
Защото е в интерес на обществото и на децата. Правото, казвам вече за стотен път, не е въпрос на желание и избор. И аз не искам да съм в данъчно-правни отношения с държавата, ама не ме е питала, просто си е приела данъчните закони и аз ги изпълнявам, ща не ща Laughing Защото е в интерес на обществото да плащаме данъци и да финансираме дейности, които са обществено полезни. Не щото ми е кеф да ми взимат 10% от заплатата Simple Smile

По рождение ти ставаш "женен" за държавата. Тя регулира обществото, за това е измислена, важно е каква й е формата. А тя функционира чрез законите. Данъчните регламентират и начина на финансиране на функционирането на държавата. Започнало е с носенето на дарове на шаманите Laughing

# 124
  • Мнения: 46 580
Аз съм ЗА да съществува подобно нещо за гей двойките, защото е са лишени от правото да слкючат брак.
Останалите - по желание, или брак, или без брак, не може хем туй в онуй, хем душата в Рая  Laughing

Бояна Ламбер, сестрата на мъжа ми се омъжи за французин, около тях всички са в брак и то не както е масово разпространено тук - заради бебе, а много преди да започнат опити, но може да е чиста случайност, не съм много наясно.



# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво значение има това, че половината деца са родени не в брак? Така са решили родителите, така са направили! Тези деца на практика не са извън закона, защото признати или не от бащите си те имат майки и не са сирачета.

# 126
  • Мнения: 5 370
И какво значение има това, че половината деца са родени не в брак? Така са решили родителите, така са направили! Тези деца на практика не са извън закона, защото признати или не от бащите си те имат майки и не са сирачета.
Андариел, хем е така, , хем не е.
2005, когато раждах, на момичето от моята стая му искаха бащата да представи нотариално заверен документ, че припознава бебето. Е, това какво е? newsm78

# 127
  • Мнения: 107
Ох, а защо да не съществуваше /нали уж не са го приели/ възможност, пък който иска да се възползва от нея. Възможност, не беше предевидено да е задължително. Някой попита за разликите, ами най-просто казано: различни процедури, както за  встъпването/регистрирането, така и за прекратяването. Приликите: презумпцията за бащинство, която не се равнява на припознаването. Няколко момента при осиновявянето, при които регистриралите фактическо съжителство се приравняваха на съпрузи. Ама не, гей двойките щели да се възползват /регистрираното фактическо съжителство можеше да е само между мъж и жена/, ама щели за в бъдеще. А, да, Светият синод се беше заел с "проблема". А защо хората без брак не искали регистрираното съжителство, ами защото и те не знаеха, не се поинтересуваха за какво става въпрос. Межу другото имаше доста други интересни моменти в проекта /какво са и ще приемат не знам/, но те не се коментират особено.

Въпреки че съм жена, презумпцията за бащинство и в СК ми е смешна. При положение, че мъж се развежда с жена, защото тя е забременяла от друг, по закон той пак става баща на това дете. И започват панаирите.
А относно осиновяванията-и сам човек може да осинови, та каква е пречката за такива двойки? newsm78

# 128
  • Мнения: 107
И какво значение има това, че половината деца са родени не в брак? Така са решили родителите, така са направили! Тези деца на практика не са извън закона, защото признати или не от бащите си те имат майки и не са сирачета.
Андариел, хем е така, , хем не е.
2005, когато раждах, на момичето от моята стая му искаха бащата да представи нотариално заверен документ, че припознава бебето. Е, това какво е? newsm78

Според теб какво е? Според мен-изпълнение на изисквания на закон.

# 129
  • Мнения: 7 187
Днес приеха новият СК, влиза в сила от 01 октомври 2009 г.

Има нови и хубави неща в него, които отразяват реалната фактическа обстановка. Simple Smile
Например, да имаш възможност да избегнеш семейната имущ. общност, възможността за брачен договор,
да имаш право да се разведеш по взаимно съгласие и преди да са изтекли 3 години от скл. на брака,
да си запазиш името от брака и след развода, дори и без съгласието на бившия, влоговете да са лична собственост,
по-бързо да се извършват осиновяванията и т.н.
Авторите на проекта никога не са имали предвид, че ако живееш без брак- трябва да се регистрираш.

БилянаБ, не съм приела за негативен нито един пост.

# 130
  • Мнения: 12 681
Какво означава тази презумпция за бащиство, дето не се равнява на припознаването на практика? По какво това се различава от положението при брачните двойки, ако детето, родено в съжителство или брак автоматично се води на името на мъжа? Обясни ми, че да разбера! Сетих се за няколко възможни случки и зададох въпрос по тях в един от предишните си постове.

Един казус - не много рядък. Дете, родено преди н,ам колко си дни от развода. Или по време на брак, фактически приключил. Автоматично се води на законния съпруг. Водят се дела, съпругът се отказва от бащинство, истинският родител го припознава.

# 131
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава това влоговете да са лична собственост и избягване на семейната имуществено общност (освен ако не става въпрос за брачен договор)? Че всеки можи да си точи от семейния бюджет в сметка на свое име ли? Или жилището, придобито по време на брака да е писано на името на единия от съпрузите и другият да няма право на дял при развода?  newsm78

# 132
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава тази презумпция за бащиство, дето не се равнява на припознаването на практика? По какво това се различава от положението при брачните двойки, ако детето, родено в съжителство или брак автоматично се води на името на мъжа? Обясни ми, че да разбера! Сетих се за няколко възможни случки и зададох въпрос по тях в един от предишните си постове.

Един казус - не много рядък. Дете, родено преди н,ам колко си дни от развода. Или по време на брак, фактически приключил. Автоматично се води на законния съпруг. Водят се дела, съпругът се отказва от бащинство, истинският родител го припознава.


Това го зная. Само не ми е ясно с какво тогава при брака и фактическото съжителство да има разлика, като на практика тесктовете са едни и същи за 300-тата дни след прикратяване на съжителството?

# 133
  • Мнения: 5 370

Според теб какво е? Според мен-изпълнение на изисквания на закон.
Просто отговорих на Андариел, която по-горе беше казала, че "тези деца не са извън закона"

# 134
  • Мнения: 12 681
да си запазиш името от брака и след развода, дори и без съгласието на бившия, влоговете да са лична собственост,

Готино, Божана Филипова си реши проблема. И за влоговете е готино - единият плаща сметките, другият си трупа парички като катеричка - орехи. 

Общи условия

Активация на акаунт