Мога ли да захраня с каша на 4 месеца?

  • 2 326
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 521
Може на 4месеца да дадеш каша,но на 5 ще може още повече Laughing
Ти си преценяш най-добре бебето дали е готово и кога да дадеш.
Внимавай с глутена само-на тази възраст безглутенова трябва да е  Peace

# 16
  • Мнения: 37
Ако решиш да захраниш на тази възраст, почни с оризова каша тъй като най малко алергизира и не съдържа глутен. Поне до 10 месец според по - предпазливите педиатри не трябва да захранваш с храни съдържащи глутен, така че чети внимателно не замо за над колко месеца се препоръчва а и съдържанието. Ние започнахме захранване на 5.5 месеца със зеленчуково пюре и мисля че не сбърках с избора - е ми е отказвал почти никаква храна. Успех със захранването! Peace

# 17
  • Мнения: 1 473
Определено бих изчакала да стане на 6 месеца и след това бих захранила с каша, например оризова. АМ съдържа всички необходими за развитието и растежа на бебето елементи, нито го лишаваш от нещо, нито бъркаш. 

# 18
  • Мнения: 7
ние скоро ще навършим 5 месеца. от няколко дни давам пюре ( домашно направено) от сезонните плодове. бебо се чувства добре но не съм сигурна дали му харесва. досега съм опитвала от кайсия, праскова и череша. общо взето разхлабващи. мисля че е полезно детето да си набавя витамини от пресни плодове, както и да са гледани те....отколкото от купешки бурканчета. зимата ще си хапва от тях Simple Smile

# 19
  • Мнения: 801
А трябва ли?
Иначе може, от 2 месец даже хляб в чорбата са топили и не са умирали (е поне не веднага), но и дълго не са живеели.

# 20
  • Мнения: 125
Защо да не може,аз с каша захраних ,тъй като започна да ми отказва мляко,и се принудих да му дам

# 21
  • Мнения: 15 379
Никой не е казал, че не може, а че просто е меко казано непрепоръчително захранването на бебето с нещо различно от кърма или АМ преди навършването на поне 5 месеца, а най-добре 6.

# 22
  • Мнения: 4 070
Аз не виждам защо всички държите да си кажете мнението дали е хубаво или не , СПОРЕД ВАС, детето да се захранва на тая възръст(може да се налага например)- въпроса е съвсем др- а не е дали според нас е редно да се захране толкова рано бебето?? Освен това на много места пише,че когато бебето е само на АМ се захранва (или поне няма лошо да се захраи) след навършване на 4 месеца.

# 23
  • България
  • Мнения: 457
По-добре изчакай малко,не бързай,има кога да ги яде  Peace

# 24
  • Мнения: 2 960
Аз бих изчакала още месец ,два НО ако си решила-ДА можеш да захраниш с каша.

# 25
  • Мнения: 166
По-добре започни с плоди пюрета,след това зеленчукови и чак тогава каши.Кашата е по-тежка храна
Аз така направих

# 26
  • Мнения: 1 049
По-добре я захрани с някое зеленчуково пюре, кашите са сладки и започнеш ли с тях може да не иска после да яде друго... И не бьрзай, ако я захраниш след 6-тия месец е най-добре. Но по принцип има каши за над 4 месеца, така че може. Друг е вьпроса доколко е удачно.. Wink

# 27
  • Мнения: 920
rila11 нещо не мога да те разбера newsm78
Аз захраниш на 4 месеца и половина със зеленчук. Не съжалявам, детето  си хапва добре почти всичко. В интерес на истината, се колебаех между оризовата каша и картофа, но в последстие избрах картофа, може би защото го обичам много Simple Smile
Мисля, че няма никакъв проблем да захраниш на 4 месеца, ако детето е готово. Децата са различни, някои са готови по - отрано да си хапват друга храна освен мляко, други по - късно.
Успех!

# 28
  • Мнения: 6
zdravei sonka iskam da ti kaja 4e moiat sin zapo4na zahranvaneto na 4 mesetza. Sega e na 5 i polovina i iade vsiakakvi ka6i4ki bez problemi.Za tova ne se pritesniavai.Zapo4ni s ne6to leko kato risova ka6i4ka ili plod kato naprimer iabalka, no pod formata na ka6i4ka razbirase i niama da ima6 problemi

здравей sonka искам да ти кажа че моят син започна захранването на 4 месеца. Сега е на 5 и половина и яде всякакви iкашички без проблем. Затова не се притеснявай. Започни с нещо леко като оризова кашичка или плод като например ябълка, но под формата на кашичка разбира се и няма да имаш проблеми.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 16:17 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт