Новите ви книги - 3 част

  • 18 640
  • 366
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 282

"Aбстрaктнa спрaвeдливoст 2: Пътят нa кoститe" - много ми хареса! Е, аз съм леко предубедена, защото мъничко познавам автора и винаги съм се чудила как преподаването на бойни изкуства и йога се връзва с писането на трилъри... Сега знам - който търси, ще намери в книгата основополагащи идеи за света, отношението ни към себе си и околните, създаването на нова действителност, в която всичко става по твоите правила и изисквания, пък ако щеш - и практическо ноу-хау за плуването под вода. А който не търси, ще получи просто съвременен български роман, по-добър от последните няколко на Гришам и Джак дю Брул.

# 16
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Скоро не съм си взимала нова книга Embarassed, препрочитам си Швейк, ама се записвам да ви следя Wink.

# 17
  • Мнения: 1 210
Каква мъка мъча с този последен Гришам ooooh! Паралелно чета "Париж завинаги", да ми оправя вкуса. В резултат- раздвоение и Гришам в застой.
Благодаря за темата, Лу!

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 633
Дами, някой чете ли вече новата книга на Гришъм? Той много рядко ми харесва, но анотацията на "Изнудването" ме заинтригува.

Приятна за четене, бързо върви, но далеч не е най-силната му книга. Най-близка е до "Фирмата".

Препоръчвам Джефри Арчър - "Пътеки на славата".
Романизиран разказ за живота на реално съществуваща личност - английския преподавател и алпинист Джордж Мелъри, катерил и, може би, покорил Еверест.

# 19
  • Мнения: 1 210
Имам я, чака ред  Laughing
Благодаря за "Изнудването", от седмица все съм на ...трета глава Embarassed Ако започна Арчър, обричам я на забвение  Laughing

# 20
  • Мнения: 4 358
Да похваля Вино от Глухарчета от Бредбъри.Страшно ми хареса.Писах подробно в литературен клуб, но и тук да препоръчам.
Лу   bouquet за новата темичка

# 21
  • Мнения: 572
Само да кажа, че след като писах имейл на Пингвините след около два часа ми звъннаха да ми кажат, че книгите ми са пристигнали и мога да ги чакам в понеделник. Най-накрая!

# 22
  • Мнения: 790
И аз в клуба на пострадалите от Пингвините - 1 месец след поръчката, още 5 дни след изпращането, което е по Булпост и ако куриерът не те намери, пратката отива в пощенския клон, търси си я оттам.

Преди време питах за "Стари хипари" на Михаил Вешим, нямаше отзиви. Аз вече имам  Wink.
Хареса ми, не е така карикатурна като " Английският съсед", има известна повтаряемост на изречения във всеки разказ, но вероятно защото са писани по различно време.
 Моят крак не е стъпвал на къмпинг и палатка, няма такава вероятност и занапред, но някак си книгата му ми внуши, че съм пропуснала нещо важно с липсата на такъв хипарски живот. Разказите му имат послание.

# 23
  • Мнения: 148
Искам да купя на дъщеря си книгата - " Прогноза тийн "... някакви отзиви за нея...?  bouquet

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 4 903
bmanolova, ако харесваш книгите на Стивън Кинг, "Дума Ки" ще ти хареса много  Peace !
Аз съм си заплюла за купуване "Вино от глухарчета" и сега gargamela ме заинтригува с "Пътеки на славата" на Джефри Арчър.
Утре сигурно ще пазарувам  Flutter !

# 26
  • Мнения: 76
Предпочитам да си купувам книги лично, не да ги получавам с доставка...
Око да види, ръка да пипне.  Mr. Green

Последните ми книги:
"Шутът и убиецът - книга 3: Съдбата на Шута", Робин Хоб: http://books.svetove.com/c/p-p/m-37/id-29269/%D1%88%D1%83%D1%82% … 5%D0%BE%D0%B1.htm
Очарована съм! Изчетох я на един дъх...


и "Нов живoт", Oрхaн Пaмук: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-104/id-21643/nov-zhivot-orhan-p … amp;latconvused=0
Ееее, не ми хареса. Това е първата на Памук, която ми попада и май ще е последната. Нещо не е в мой стил. Много ми е отвлечена... Wink


И аз си купих Орхан Памук - Името ми е червен, от Панаира на книгата - започнах го, но нещо не ме грабна - та съжалявам, че не си дадох парите именно за поредицата на Робин Хоб

# 27
  • Мнения: 143
Вчера си купих книгата"Отива една жена при лекаря",но сега съжалявам.Не ми допадна,а толкова я хвалеха тук във форума.

# 28
  • Мнения: 5 370
Вчера си купих книгата"Отива една жена при лекаря",но сега съжалявам.Не ми допадна,а толкова я хвалеха тук във форума.
Аз предупредих в предишната тема, че книгата НЕ Е ЛЕКА. Самата и тематика я прави такава. Изчетох я почти на един дъх, тоест, на 3-4 четения.

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Тамън прочетох тази, много е добра:   купих си и тази:   В момента чета тази:

Общи условия

Активация на акаунт