За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 8

  • 10 252
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Минимума мляко е 600 мл, но най-добре да приема около 750 мл. На тази възраст кърма/АМ е най-важно за детето. Другата храна е само за опитване, така че може да помислиш как да комбинираш млякото с другата храна, така че да получава достатъчно мляко. За режима - не е задължително всеки ден да е едно и също. Детето е малко още, тепърва ще гради режим.



Аз да ви попитам нормално ли е ръцете и краката на бебето да са постоянно потни и влажни?

# 61
  • Мнения: 9 776
Аз лично все още давам мляко /кърма/ на всяко хранене. А вие от 11 до 21 имате доста голяма пауза. Оставяй бебето да спи, а след сън - мляко+пюре или каша. 4 часа пауза сутринта не е много. Т.е. в 11 отпада въобще храненето.
И както е писала @бутикон, режима всеки ден е нормално да се измества часово. Поне при нас е така. Зависи кога е станал сутринта.
За потенето - не знам. Май го свързваха с рахит, чела съм тук из форума. Но не е задължително при вас да е това разбира се. Ами лекар, мила. Да си спокойна.

# 62
  • Мнения: 2 013
Здравейте!
Дъщеря ми е на 6 месеца и досега режима й на хранене беше следният:
08:00 - 180 мл АМ
11:00 - 160 мл АМ + 1/2 плодово пюре
14:00 - зеленчуково пюре /сега въвеждам месните/
17:30 - 150 гр млечно-плодова каша
21:00 - 210 мл АМ
През нощта си спи спокойно, през деня досега спеше по 1/2 - 1 час предиобед и около 2, 3 часа следобед.
От няколко дни обаче преди обед като заспи към 10:30 и се събужда чак към 12:00 на обед и режима отива на никъде......а пък не искам да я будя само за да яде, то детето ако е гладно ще се събуди само, следобед пак си спи както обикновено.... и се чудя как да процедирам!?
Някак си сама си увеличи паузите м/у храненията, а в същото време вечерният й режим си остава - в 21:30 заспива и спи до към 07:30-8:00ч. сутринта.
Не знам какво да правя да махна ли това АМ в 11:00ч., колко пъти на ден трябва да приема АМ, въобще какъв режим на хранене да приложа в случая!?
Извинете, че стана дълго, но ще съм благодарна на вашите съвети!
Благодаря предварително!

Леле,а аз си мислех,че е много да и давам пюре по 2 пъти на ден...А то можело и повече. ooooh!
bibi-t по колко грама пюре изяжда на ядене?Дъщеря ми по 125 (едно бурканче),но от скоро и взимам от големите (190гр) и виждам,че може да си хапва и повече от 125гр  Crazy Голяма ми е лакомница.
Аз след пюретата винаги предлагам и АМ по 90-120мл и тя си го изпива.Не знам защо но ми се струва,че само с пюре няма да се наяде. Thinking
Иначе от месните съм въвела пуйка,пилешко и агнешко.Невероятно и се осладиха. Laughing
bibi-t вие колко кг сте?

# 63
  • Мнения: 397
.........
bibi-t по колко грама пюре изяжда на ядене?Дъщеря ми по 125 (едно бурканче),но от скоро и взимам от големите (190гр) и виждам,че може да си хапва и повече от 125гр  Crazy Голяма ми е лакомница.
Аз след пюретата винаги предлагам и АМ по 90-120мл и тя си го изпива.Не знам защо но ми се струва,че само с пюре няма да се наяде. Thinking
Иначе от месните съм въвела пуйка,пилешко и агнешко.Невероятно и се осладиха. Laughing
bibi-t вие колко кг сте?

Ами в началото ядеше по 125 гр. пюре + 60 мл АМ, но понеже видях, че й се услажда пюрето - вече си изяжда цяло бурканче от 190 гр. и е наситена за около 3 часа. А на последната консултация я претеглиха 7 200 кг. при ръст 67 см.

# 64
  • Мнения: 2 013
Ами в началото ядеше по 125 гр. пюре + 60 мл АМ, но понеже видях, че й се услажда пюрето - вече си изяжда цяло бурканче от 190 гр. и е наситена за около 3 часа. А на последната консултация я претеглиха 7 200 кг. при ръст 67 см.

Ужас!  Shocked
Нима си оставям детето гладно?
Страх ме е да и дам 190гр пюре за да не и се разшири коремчето.А то можело да не и стига...
Ние в 5м бяхме 7.400кг.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 809
АКо детето беше гладно щеше да разбереш със сигурност  Mr. Green
Аз започнах да захранвам на 6 навършени месеца. Може би от 8-я месец започна да изяжда по 125 гр. пюре, а беше много лакомо бебе.  190 гр. изяжда от 1 седмица някъде, а с мляко отдавна не дохранвам. На 6 месеца беше 7900. Така че всичко си е до дете Peace А 125 гр. пюре + 125 гр. мляко не е ли много  Shocked
Аз започнах с пуешко и пилешко от 7-я месец (даже 8-я). Агнешко и свинско след годинка.

# 66
  • Мнения: 16
Благодаря на всички за отговорите, newsm20 ние имахме малко проблеми при раждането и тези ревове изведнъж по време на сън ни стреснаха. Ще търпим, като знам, че от зъби така се реве е по лесно.

# 67
  • Мнения: 108
Здравейте, бихте ли ми отговорили на какво може да се дължи хлътване на фунтанелата?

# 68
  • София
  • Мнения: 44 237
много рев, обезводняване, горещина.....или нещо друго....ако е продължително е може би за успокоение добре да се свържеш с лекаря ви. по-опасно мисля, че е да е изпъкнала....

# 69
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте, бихте ли ми отговорили на какво може да се дължи хлътване на фунтанелата?

Моето дете е с физиологично по-хлътнала фонтанела. Сигурна ли си, че и преди не е била така?

# 70
  • Мнения: 9 776
Като сте подхванали темата за фонтанелите, да попитам нещо и аз.
Преди около два месеца на консултацията педиатърката беше споменала, че скоро мога да спра да давам вигантол, защото започват по-слънчевите месеци. На следващата конс. преди месец тя пак я измери, записаха колко е и че не е затворена, но е ок. Забрави да каже за вигантола, аз също забравих да питам, но на своя глава вече го бях спряла. Знам, че е рано да се притеснявам, но ми се струва твърде голяма все още. Другата седмица ще отидем пак на конс. и ще питам какво да правя. Вие давате ли все още вигантол /тези, които дават, разбира се/?

# 71
  • Мнения: 2 521
Вит Д спрях да го давам миналия май-още като стана по-слънчево и личната и частната лекарка ми казаха да го спирам въпреки че фонтанелата си беше доста голяма още(затвори се около1г и 6м).И двете казаха че слънцето е достатъчно и предозирането е по-опасно.Малкия беше на  почти 9 месеца.

# 72
  • Мнения: 2 013
И дъщеря ми е с хлътнала фонтанела,но до сега педи не е казвала за нещо нередно на прегледите,значи е нормално.
Вагинтол все още давам.Знам,че фонтанелите изпъкват при продължителен плач,поради повишаването на вътречерепното налягане.
Най-добре говори за това с педиатърката. Peace

# 73
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Още давам вит. Д. Педиатъра ми каза до 1 година да давам.

# 74
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Интересното е, че на мен изобщо не са ми казвали да давам витамин Д, от вас научих, че се дава.

Общи условия

Активация на акаунт