За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 8

  • 10 263
  • 303
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 116
Днес бяхме на педиатър и тя ни посъветва да започнем с кашите (като допълнение след плодовото пюре). Моля ви, посъветвайте ме от какви каши да започна, коя марка е за предпочитане, млечна ли да бъде или пък такава без мляко и да добавям допълнително мляко. Освен това с лъжичка ли го давате или с биберон, с по - голяма дупка. Изобщо нашето педи се държи така всякаш аз трябва да съм родена научена. Вярно, че в Интернет всичко има, но аз предпочитам да "чуя" вие как сте захранили вашите деца. Освен това ми каза на 6 месеца да започна да давам жълтък. Аз и с това  не съм съгласна. Ще ви бъда много благодарна да споделите с мен опита си!   bouquet

# 301
  • София
  • Мнения: 1 809
Моето дете се водеше предразположено към алергии и започнах с безмлечна оризова каша с рожкови на Нестле. Ако избереш млечна е хубаво да е на същата фирма, на която ти е АМ. Ако бебето е на кърма, тогава може би по-добре безмлечна и ако решиш да слагаш вътре кърма.
Аз лично никога не съм давала каша с биберон, от самото начало с лъжичка.
За жълтъка - аз го въведох много късно, отново заради предразположеността към алергии.

# 302
  • София
  • Мнения: 44 318
ако ще даваш с мляко вътре - вземи си направо млечна...няма защо безмлечна.
Започваш с безглутенова.
С лъжица...с шише храна не давам.
Хубави са - Милупа, Фризо, Хумана....

жълтък не съм давала, дечко се самозахрани с яйце на година и нещо....по великден, просто задигна едно варено яйце и си го натъпка в устата...докато го стигна половината го нямаше Simple Smile))
преди година не бих дала.

# 303

Общи условия

Активация на акаунт