Twilight the series / Здрач сагата: тема 18

  • 21 527
  • 459
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Ок съгласих се за 4 книга. Сенсория очаквам с нетърпение превода smile3525

Снощи спорихме дали ще се справи с новата роля, ами и от такива интервюта също си вадя изводите, а за филмите които съм гледала с нея ooooh!, дъщеря ми ще се справи по-добре.Нищо лично Hug просто не я харесвм много отдавна.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.

# 16
  • Мнения: 354
Дени, я дай на Инглиш да го прочета, че май не го схванах  Mr. Green

Unless there’s something about the story or that character I’m playing that literally needs to be fulfilled -- like, consummated -- unless it’s actually lived through and physically manifested, it’s just a story and it’s not done

Последният да затвори вратата, да не става течение...

Аз от тъй изказаното мнение схващам, че тя (или актристата) е тази, която да го завърши, да придаде смисъл на историята  newsm78 Т.е. добре че  е тя да изживее и покаже историята, че иначе е незавършена. Оф, страшно изречение, няма що Simple Smile
Аз иначе я харесвам,, сладка е, но само докато не почне да говори Simple Smile

Хайде бързо по леглата, момичета !

# 17
  • Мнения: 58
desi02, имаш предвид само 4тата да се отбелязва със спойлер ли? Thinking

Общо-взето от наблюденията ми из бг и чуждите форуми (а аз чета доста, особено американските) е, че само 3 и 4 книга ги отбелязват със спойлери, защото Новолуние вече е заснето, има снимки, промо клипове, трейлъри, фен трейлъри, плакати, фенплакати, къде ли не... но за Затъмнение и Зазоряване, няма да спрат да ги тагват така поне докато не започнат снимки Wink

# 18
  • Мнения: 2 897
То смисълът горе-долу и аз го хванах, ужким, с малко фантазия, ама като реших превод да направя дума по дума и почнах да се потя Mr. Green
Ако на английски звучи леко объркано, на БГ е.... смъртоносно.

П.С. Мразя да превеждам, не ми се отдава, все ми звучи тромаво и недостатъчно гладко...

Особено ако става дума за финансови текстове, ужас!

Имах разговор с мама преди време, постоянно искаше да и разказвам какво уча, е да ама на мен това главоболие ми докарваше.
Но един кратък, пореден, разговор и опит за изкопчване на инфо я отказаха.

И така....

Мама: Какво правиш?
Аз: Уча.
Мама: Ама по какво учиш?
Аз: По финанси.
Мама: Ама какво точно?
Аз: Сложно е.
Мама: Добре де, а предметът поне ми кажи как се казва.
Аз: Ами..... Деривативи.
Мама: Ами...... Добре..... (дълга пауза)

И спря да ми задава такива въпроси Crazy

# 19
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
desi02, имаш предвид само 4тата да се отбелязва със спойлер ли? Thinking

Да , някъде от април стоим на 1 и 2 ра книга, май имахме и анкета по този повод до кога със спойлери newsm78 (не съм 100% сигурна) . Така ,ако всички искат ще ги пишем със спойлери-ок, но както и по-рано писах :винаги ще има хора които не са чели книгите и ние постоянно ли ще се съобразяваме с тях? Това ми е питането.

# 20
  • Мнения: 21
Включвам се в защита на Мона Лиза, която много лично приема неразбирателството в темата (аз лично си взимах почивка малко)
Ситуацията по пускането на новата тема много ми напомня на времето, когато бях в 9ти клас, и  бях на лагер и симулирахме игра-преврат... Laughing Беше много интересно и много поучително, и този спомен ми е останал и до днес...както и сега ми навява мисли, че някои тук май сте наистина нетолкова далеч от училищната възраст Laughing
Дени,знам,  е на повърхността изглежда, че си поела ръководството и инициативата по пускането на нова тема поради отсъствието на редакторите, но от начина по който си оформила новата тема и си редактирала старите правила, както и начина, по който си оформила линковете в заглавния пост (махнала си някои, позиционирала си линка на вашия блог на  предна позиция),  и т.н. е видно, че си вложила умисъл и подготовка в това, а не просто си дала цитат на миналия заглавен пост, минус една-две промени. 
Нямам нищо напротив темата да следва настроението на мнозинството в даден момент... но все пак апелирам към това нещата поне да се обсъждат- ако ще се слагат някакви нови правила или значително ще се подрязват старите, можеше поне да ги предложиш и да чуеш какво мисли народа по въпроса...Това беше моя подход като се върнах в темата преди известно време- питах, предложих, обсъдихме, поех някакъв ангажимент към хората тук и поех някаква отговорност (къде харесваща се, къде не чак толкова) и така се получи приемливо общуване... докато при сегашното положение ти само вменяваш на Мона Лиза и Кристабел (а може би и мен) да подготвят бюлетини, но не искаш да поемеш ангажимент към темата- защото отдавна подчертаваш, че си много заета и не искаш да бъдеш редактор...т.е. не искаш да поемеш отговорност и да поддържаш ако не ред, поне някакъв тон на обсъждане, който е приемлив и приятен за всички, посещаващи темата- а не така да поставяш в шах Мона Лиза и други пишещи, които се чудят какво стана с уговорките и правилата, къде изчезнаха половината и кой всъщност дава тон за песен (в добрия смисъл на думата)

И преди да направим дискусията за мен, извинявам се, ако съм обидила някого с "четенето на морал" преди- аз си признах преди време, че понякога съм too much, но се надявам да е повече от полза, отколкото от вреда... затова, както и във вашия форум, като се спречкаме за нещо, което е важно за мен, но очевидно ви дразни, се отдръпвам за известно време, за да ми мине (и на другите на им мине)

Така че... не знам какво искаш в случая (трябва ли да направя това в множествено число, се чудя...?), но както и преди, така и сега те (ви?) поканвам да вземеш отношение и да поемеш ангажимент към темата- сигурна съм, че можем да изработим някакъв вариант, който да е удовлетворяващ за всички ни- вместо да има такива спорадични изблици на ...да го наречем ентусиазъм... при който поемаш инициатива, пускаш линкове (към вашия блог) или му правиш реклама, участваш активно в дискусия с някои близки съфорумки (участващи и във вашия форум)или пък сега даваш тон на темата с оформлението на първия пост така, както на теб ти харесва ... последван с отдръпване и "о, не, аз не искам да подготвям бюлетини, много съм заета" или "ще си пиша каквото си искам когато си искам в темата"...
Какво ще кажеш Grinning Confused

# 21
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Тина, аз помолих Дени да започне новата тема. Аз си нямам идея как става тази работа иначе бих я свършила с удоволствие.

При условие , че Мона Лиза я нямаше , а ти не пишеш тук от 10 стр. какво трябва да ни заключат темата ли?

# 22
  • Мнения: 2 897
Тина, дори не смятам да чета поста ти за преврати и т.н.
Помолиха ме да пусна тема, попитах в темата дали има някой на линия нямаше, попитахме нона лиза дали е на линия в скайп нямаше е.
Точка.

Съвсем честно - омръзна ми от теб.
Не смятам тук или на др място да влизам в дискусия/спор или каквото и да било с теб.

Темата е достатъчно широка, за да имам др събеседници Hug

# 23
  • Мнения: 58
Имам една молба към Тина, моля те, спри се с мненията за световни конспирации и прочие... Безсмислено е. Намираш подтекст в неща, които очевидно дори не са замислени както ти си мислиш. Преди време в спор на лични намеси доста потребители и от темата тук, които дори идея си нямат за това и до днес. Никой нищо не крои. Ок?

# 24
  • Мнения: 21
Тина, аз помолих Дени да започне новата тема. Аз си нямам идея как става тази работа иначе бих я свършила с удоволствие.

Деси, тази работа става, като се отиде в Клюкарник, натисне се "Нова тема" и през последните няколко теми поне, се копира заглавния пост от предишната тема (даваш "Цитат", излизат ти кодовете) и се пейства цитираното, като се променят едно-две неща- като например, да се прибави линк към старата тема.
Толкова е елементарно, не е необходимо да се набира текст, да се качват нови снимки, да се променя реда на линковете. Става за 1 минута.
Благодаря ти за загрижеността към темата и за това, че искаш да се поддържа жива... Simple Smile и тогава от коментара ти да разбирам ли, че не си имала предвид да има някакви съществени промени от миналата тема (освен отпадането на ограничението за обсъждане на Затъмнение)?
В този смисъл, инициативата на Дени може би е малко повече от очакваното от теб?
Защото аз определено съм изненадана.. Stop

# 25
  • Мнения: 2 897
Утре wa wa или друг мод ще трябва пак, отново, за пореден път да трие с метлата...
Кофти...

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 02:25 от Dеничка

# 26
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Дени, в спора се ражда истината  Peace
Не виждам никакви обиди, за да се трият  Wink

# 27
  • Мнения: 21
Съвсем честно - омръзна ми от теб.

 Laughing

Имам една молба към Тина, моля те, спри се с мненията за световни конспирации и прочие... Безсмислено е. ... Никой нищо не крои. Ок?


 Laughing

Момичета, момичета...тц-тц-тц... защо така?  Laughing Laughing

# 28
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Тина, Благодаря ще пробвам някой път.

Не виждам какво различно е направила Дени, освен че започна нова тема? Дори не съм чела правилата -дразнят ме много. Не съм чела и твоите -не са ми интересни. Съобразявала съм се винаги да не прекалявам :нито в мненията, нито в оценките си , но ми писна да си мълча. Ето последната тема си вървя гладко, обсъждахме си по-малко от всичко което ни интересува. Предния петък ти прекали с наставническия тон, не съм на 13 да ми казват  някои неща как да ги приемам. И никога не сме били нецензурни, винаги е било в рамките на нормалното, явно само ти ги приемаш по така нещата.
 
Толкова приятно тръгна темата, защо тряба да се заяждаш  и не ми казвай, че защитаваш Мона Лиза -тя не е малка и никой не я е нападал.

А и къде видя неразбирателство в предната тема?, а и благодаря за връщането в 9 клас, но той беше през 1990 год ,ако това е близо...

Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 02:45 от desi02

# 29
  • Мнения: 63
Дами,  може би е по-добре да пренесете разговора си на лични. Няма много връзка с темата и е ужасно досаден. Спамо-чат тема, мисля има в клюкарника, ако толкова държите да се изявявате на всеослушание. Също ще помоля и да не прекалявате с въвеждането на правила, ако не сте в категорията на модовете ( в този дух също мисля форума си има ясни правила по отношение на създаването на нови теми).  Peace

Общи условия

Активация на акаунт