Искам второ дете

  • 5 387
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Момичета, и аз съм като вас. Имам син на 6 годинки и огромно желание за второ слънчице.
Имам един мисед и една моларна бременност. Правих си имунологични изследвания - всичко е ок. За генетични ми казаха, че няма нужда при условие, че имаме едно здраво детенце.
Скоро ще подновим опитите, пък дай Боже този път да е за добро!  Hug

# 16
  • Мнения: 172
 И аз да се включа - имам син на 6,5години и 3 мисед аборта след него. Гинеколога ми ме прати в Плевен при доц.Конова. Откриха ми антифосфолипиден сидром и повишени НК клетки. След стриктно спазване на назначената ми от нея терапия сега съм бременна в 37г.с. и в края на месеца очакваме нашия втори син - надявам се докрая всичко да мине добре!  Praynig
 Не се отказвайте!  Hug

# 17
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета!

Макар да виждам, че никой не е писъл доста време - да се включа и аз - след няколко месеца ставам на 37г.  - доста са осъзнавам го - напоследък си мисля, че причината за неудачите ми е точно там...
Имам дете на 9г. - да ми е живо и здраво слънчицето. От 4г. се опитваме да имаме второ детенце, та от тогава съм по лекари - хистероскопия, лапароскопия, на която ми казаха еднинствен изход инвитро - но от тогава забременявам 3пъти, за съжаление всичко приключва твърде рано в 5-6г.с. мисед. Оказа се, че съм носител на 4G/4G - последни път спазвах терапията на Конова клексан и аспирин протект, вливания, но без резултат. Проблемните НК клетки бяха в норма, ТСХ хормона също, но уви...
Мъжът ми, който преживява всичко с мен ме моли да спра вече с опитите - знаете през какво минаваш физически и психически след всеки следващ аборт - но някак си не ми се иска да се отказвам, а и малката не престава да ме пита кога ще си има братче или сестриче. Да ви кажа честно доста ми коства да си удържа сълзите пред нея... Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 472

В София мога да ти препоръчам проф. Кременски от Национална Генетична Лаборатория "Майчин дом" етаж 14. Предполагам, че той ще ти пусне изследвания за Тромбофилия (прави се там и струва 60лв) и Антифосфолипиден синдром (взимат ти кръв там и я носиш в една от съседните сгради в лаборатория по клинична имунология при проф. Балев, тя е имунолог и можеш да се консултираш с нея, но по-добре след като излязат резултатите. Пълното изследване струваше 70-80лв) Консултациите при проф. Кременски са безплатни. Това е имейла на професора kremensk@yahoo.com , можеш да се свържеш с него и да се разберете, кога да отидеш. Той е изключителен човек.  omm


Благодарение на проф.Кременски след два ранни аборта имам моя прекрасен син. Горещо те съветвам да го потъсиш за консултация. Успех  Praynig

# 19
  • Мнения: 13
Пожелавам ти късмет! WinkДано всичките ти проблеми да се изпарят час по-скоро! Peace

# 20
  • Мнения: 72
недеи да губи6 надежда

# 21
  • Мнения: 530
Здравейте! Аз съм мама на прекрасна принцеса на 4г. Искам второ детенце, но за съжаление направих мисед в 8 г.с. След 2 месеца може да подновим опитите, но аз се отказвам, защото много ме  е страх от повторна ситуация. Явно факта, че имам вече 1 дете не  е гаранция за успешна втора бременност.

# 22
  • Мнения: 1
Какви са тези неща, които пишете? Аз живея с надеждата, че втория път ще е много по-лесно от първо забременяване. Сега като ви чета, почвам да си мисля, че всичко е в ръцете на Господ. Мами, пожелавам ви да се сбъдне тази ви мечта и да не се отчайвате, надежда има.
А ние ще започваме опити за второ бебе. Успех и на вас!

# 23
  • Мнения: 530
И аз съм на мнение, че всичко си  е божа работа. На мен ми казаха, че съм загубила плода, защото изкарах един вирус, лек, без температура, само с хрема и болно гърло. Но вече не ми се вярва да е така, защото моята приятелка точно дни преди да й закъснее, се разболя от грип, вдигна температура, пи АБ, след няколко дена пак вдигна температура, а бебчо е жив и здрав. Явно всичко си  е до късмет. И аз живея с надеждата, че втория път ще  еуспешен, но адски много ме е страх, толкова много, че дори опитите си  се страхувам да подновя.

# 24
  • Мнения: 1 127
Здравейте! За тези, които не са открили причината за случващото им се, бих ви посъветвала, ако имате фин. възможност да си направите изследвания за полово-предавани болести, по възможност ДНК, за да сте спокойни. При мен това беше причината, макар че сме нямали безразборни контакти с мъжа ми/поне аз, а пък и той твърди същото/, и ни се наложи продължително лечение за мико и уреяплазма, след което нещата бяха наред. Нищо не подозирахме, аз търсейки причината за сп.аборт, така просто м/у другото си пуснах изследвания на 5-6 показателя, и хоп- два положителни. Не казвам, че непременно за всеки подобен случай причината е същата, но не е изключено.
Желая ви всичко най-добро и повече да нямате такива проблеми! Peace

# 25
  • Мнения: 530
Аз също бих си пуснала час по- скоро всевъзможни изследвания, но ровейки се из нета и консултирайки се с гинеколог, сметката ми излезе общо към 500лв. за всички необходими изследвания, сума, която на този етап е непосилна за мен.

# 26
  • Мнения: 72
az imam 3 po4inali bebeta rajdam gi myrtvi do posledno si gi nosia i umirat sega sum bremena s 4etvurttotoo  i dano da e kusmet ama deto vikate boja rabota gospot deto triabva dava deto ne triabva dava newsm78

Общи условия

Активация на акаунт