Любители на котки - тема 25

  • 20 521
  • 391
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 323
Никого няма да наказвам  Laughing
Не съм толкова страшна.  Mr. Green
Просто помолих, за да може темата да е полезна за повече хора.
Приемам, че щом имаше няколко доклада за страничните постинги, значи има хора, които все пак предпочитат тук да се говори за котки.

Както вече споменах, далече съм от мисълта, че може напълно да липсват странични заметки и коментари, но все пак основната тема е една, нали?

Всичко добро ви желая!

# 361
  • Мнения: 3 913
А аз какъв проблем имам. Моят котарак не яде нищо друго освен този Роял Канин. Миналата седмица му взех Пурина. Забелязах го обаче, че 3 дена едва изяде една паничка. С мъки. Днес му взех пак Р. К. и... омете цяла купичка за отрицателно време. Трябва ли да съм притеснена от факта? Преди ми мина през ума, че може би от жегата не яде. Обаче сега като го видях как оправда за раз бройки Канина...

# 362
  • Варна
  • Мнения: 25 249
И Кетя откакто е жега яде много малко Whistling Консерва почти не хапва, последната кутия в по-голямата си част отиде за един котарак пред блока, а и гранулки яде малко. Тази вечер се чуди на чисто пилешко месце, накрая го изяде от ръката ми с триста чуденки Crossing Arms Изглежда им е топло и не им се яде, но на РК твоят не може да устои Crazy Кетишонка пък миличката никога не е кусвала такава храна. Ужасно е скъпа, поне за мен, няколко пъти ми се е искало да и взема, но се отказвам Confused

# 363
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
редактирах се...лека и хубава вечер от мен момичета (както и на потайните докладващи)

п.с.
направо не е за вярване... doh

# 364
  • София
  • Мнения: 98
Месечинка, става ли да си ги разменим, нашата цяла вечер ни води към хладилника или стои под масата в кухнята на стола в засада, който дойде да си поиска hahaha

# 365
  • Мнения: 3 913
Ужасно е скъпа, поне за мен, няколко пъти ми се е искало да и взема, но се отказвам Confused

Искам само по тоя повод нещо да кажа. Преди и на мен ми се струваше така. Но всъщност с нея излиза по-евтино. Не знам как става, но моят котарак - едър, мъжки, яде максимум по 25 лева на месец

По погрешка съм написала 20. Всъщност исках да напиша 25. Но 25 не е много според мен. Навремето когато дори беше малък го хранех с Дарлинг. Ами по-скъпо ми беше. Някакси от тази яде и се наяжда ли, не мога да си го обясня

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 22:51 от stefka.k

# 366
  • София
  • Мнения: 1 825
Мисля, че най-полезните съвети за отглеждане на котки са поместени на първа страница. Оттам нататък са все писания за ежедневието ни, в което, както се вижда, водещо място имат домашните ни любимци. Едва ли сме толкова полезни на когото и да било, който чете от втора страница нататък. Ако има въпроси, то те обикновено са от пишещите в темата, които едва ли биха тръгнали да се жалват. Ако влязат читатели и зададат въпрос, за разлика от другите подобни теми още в първите няколко поста се стараем да му отговорим. Много често запиталият става част от темата /няма защо да скромничим, но обстановката тук е много прията и който влезе да чете обикновено след време започва и да пише/. Който иска да научи нещо конкректо, нека да запита, а не да се занимава с интриги. Аз приемам темата като място за релакс, където чета за разни смешни преживявания с котки и разглеждам снимките им. За мен темата с това е полезна. Едва ли бихме могли постоянно да обсъждаме научни факти, да даваме едни и същи съвети, непрекъснато да обясняваме кога точно сме ги кастрирали и по колко са наддали след това. Убедена съм, че след тези оплаквания почти никой няма да смее да пише и темата ще стане толкова скучна, колкото никога не е била. Ако някой е завидял за настроението тук и е решил да го развали, поздравления, успял е.

P.s. Виждам четирима скрити /от общо 12 за всички теми в подфорума/, които четат в момента. Това не е било от месеци, уикенд е, почти 23 часа. Явно темата дори е станала по-полезна, отколкото е била. Wink

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 22:59 от Емел

# 367
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Брей, голяма гладница значи Laughing Ама вдигай цветята нависоко, че Кетя наваксва със салата Mr. Green Сега съм и насяла тревичка в една саксия на терасата и тя като излезе, първата и работа е да иде там и да почне да гризе, а тревичката едвам е покарала Whistling Наложи се да я вдигна върху масата, че иначе ще я опасе преди да е успяла да порасне Rolling Eyes
stefka.k, колко голяма разфасовка е на такава цена? Аз все гледам малки пакетчета от максимум 300 грама за 10-12 лева. Да не би да има по-големи? Или нещо бъркам цената.
п.п. И на мен ми стана странно кой ще вземе да докладва, защото мислех, че ако някой чете, значи се интересува от котки, а най-логичното в такъв случай е да стане част от темата. Но явно не всички разсъждават така. Все пак да не изпадаме в крайности, няма нужда да се страхуваме да пишем :pease:

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 22:57 от Месечинка виторога

# 368
  • Мнения: 3 050
за РК- така е, с нея повече се засищат явно. С котаракът на приятеля ми е същото - яде по малко от нея.

Днес цял ден съм ви чела докато си почивам между ученето и мн. се радвам на темата.
Много красиви снимки видях. Правих снимки на Алф, за сега една слагам че нямам време-

# 369
  • Мнения: 3 913
Брей, голяма гладница значи Laughing Ама вдигай цветята нависоко, че Кетя наваксва със салата Mr. Green Сега съм и насяла тревичка в една саксия на терасата и тя като излезе, първата и работа е да иде там и да почне да гризе, а тревичката едвам е покарала Whistling Наложи се да я вдигна върху масата, че иначе ще я опасе преди да е успяла да порасне Rolling Eyes
stefka.k, колко голяма разфасовка е на такава цена? Аз все гледам малки пакетчета от максимум 300 грама за 10-12 лева. Да не би да има по-големи? Или нещо бъркам цената.
Нали видя корекцията? Да се извиня. Малко все пак подведох с 5 лева. Но иначе наистина дори и 25... ами не е много. Пък и май минава за читава храна. Купувам най-често насипно. Взема за 20-25 лева и така изкарваме месеца. В редките случаи когато ме е домързяло да отида до магазина, от който обикновено му вземам (вземам само от едно място, защото отдавна съм заподозряла, че в много от смушените магазинчета пустите им чували от Роял Канин си седят все на едно и също ниво. Аз писах веднъж по този повод в темата) и взема друго... ей така става - не яде. Или по малко.
Вземам микс. Жената ми прави сбор от няколко вида Канин. И съм доволна. НО пък аз ви чета редовно и гледам, че голяма част от вас имат по няколко котки. та не знам тогава. Другото удобство е, че не се разваля както хапките месо. И нещо, което навремето ми бяха казали, а аз не вярвах - от сухата храна акото им не мирише и по-лесно се почиства от пясъка
 

# 370
  • София
  • Мнения: 98
Емел, защо да не пишем, на мен ми е много приятно да споделям с вас както неща свързани с котето, така и други ежедневни случки, не смятам да си развалям настроението Peace
Мием се преди сън
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13190181
Малко на въздух пак преди сън Grinning
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13190183
Вече сме в леглото
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13190188
и тази е от преди това както казах под масата на стола в засада hahaha
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13190193
Лека нощ на всички писета и тяхните собственици от нас smile3524 newsm46

# 371
  • Варна
  • Мнения: 25 249
А, Кетя ми е едничка Laughing  От известно време и купувам чувалчета Фрискис 1.5 килограма, защото и аз нещо нямам вяра на насипните храни newsm78 Вярно, че техните цени не са толкова високи като на пакетираните от висок клас, ама знам ли дали е това, за което се продава  Thinking

# 372
  • Мнения: 3 913
А, Кетя ми е едничка Laughing  От известно време и купувам чувалчета Фрискис 1.5 килограма, защото и аз нещо нямам вяра на насипните храни newsm78 Вярно, че техните цени не са толкова високи като на пакетираните от висок клас, ама знам ли дали е това, за което се продава  Thinking
Разбирам недоверието ти. Може би просто е въпрос на това да си намериш магазин, на който да имаш доверие. Аз купувам в Пловдив от едно магазинче на "Данаил Николаев". Много добре заредено. Познавам лично жената, която върти магазина (всъщност собственичка). Градски сме. Това едно. Но и второ - безброй пъти с очите си съм я виждала как подрязва старото чувалче, как и карат новите, как ги разпечатва и поставя на мястопто на старите. Без да се затваря магазина. Там винаги има хора. Всичко се вижда какво е. А при нас под блока имаше магазин дето дори гранулата на Уринаре-то беше съвсем друга. И съответно малко и по-евтина. Е, да ама какава файда като ми я пуска на 11 лева вместо обичайните 15 за кило като даже и 11 не струва тоя долнопробен сухар дето са насипали вместо Канин.

# 373
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes има изтрит и мой пост и аз явно съм се отклонила от темата- ИЗвинявам се, ще се старая да пиша "по темата" Confused
аз за храната в консерви искам да попитам. Отваряте я сипвате в паничката,остатъка в хладилника.До тук добре, питането ми е след това, за следващо хранене как процедирате-изваждате малко храна да се стопли на стайна температура или претопляте Thinking аз я вадя за около 1 час да се климатизира преди да я дам-Томас е малък ми се струва да яде направо от хладилник newsm78
За гранулираната хране взех "бебешка" на РК -не я яде особено предпочита консерва newsm78 може би е малък знам ли.
margita  Heart Eyes някой косматко виждам вече се е наместил в леглото.
iguanka когато имаш време пусни още снимки на Алф  Blush слабост ми е.

сега се сетих и за "котешката трева" исках да попитам.Гледах в нета, че в ЗООмагазините се продават семена или направо пакети с тревица-ползвате ли такива екстри?

# 374
  • Мнения: 3 913
сега се сетих и за "котешката трева" исках да попитам.Гледах в нета, че в ЗООмагазините се продават семена или направо пакети с тревица-ползвате ли такива екстри?

Има и в Билата. Или тя не е хубава?

Общи условия

Активация на акаунт