Епилепсия-тема 8

  • 45 337
  • 626
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Благодаря ти Ема!
Искам да си пиша с родители на деца с епилепсия. Да споделя, а също и да разбера как се справят с тази болест. При нас е страшно, защото диагнозата е Уест синдром. Какво лечение прилагат другите невролози? Моето бебе пие конвулекс и радедорм. Снабдяването с радедорм е страшно трудно.........

# 61
  • Мнения: 1 040
Здравей Рени добре дошла при нас макар и при лош повод,моето дете също е с епилепсия и ние пием конвулекс,радедорм и топамакс който в момента го спираме.Да те питам нещо как намираш радедорм че и на мен ще ми трябва оттук или от чужбина си намираш?Твоето детенце на колко годинки е,при кой невролог сте?Ако имаш въпроси можеш да попиташ,ако те тревожи нещо можеш да споделиш всяка мама  може да ти помогне кой с каквото може тук хората са добри. Hug

# 62
  • Мнения: 144
  bouquetЗдравейте!Аз също се присъединявам.Моят син също е с епилепсия.Той е на 11 години със синдрома на Волф Хиршхорн.От 1999година нямаше гърчове но преди четири месеца получи отново защото имаше проблем със сърцето и не му достигаше кислород на мозъка.Той е с пулмонална стеноза и муждупредсърден дефект това е на сърцето.Преди 4 месеца му отпушиха клапата но за жалост преди това получи гърчове.Сега пие конвулекс няма гърчове в момента но чернодробните ензими са завишени.АСАТ е 94.Литвиненко е нашият лекар.Другият месец пак ще му взимат кръв за чернодробни ензими.Надявам се да станем приятелки и да си помагаме в тежките моменти. newsm51

# 63
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Здравейте и от мен на новите майчета Рени и Лена добре дошли при нас.Тук ще намерите подкрепа и разбиране .Аз да се оплача и ние вчера имахме пристъпи и май пак ще трябва да ходим на преглед .Засега след консултация по телефона с д-р Литвиненко ще увеличим депакина.

# 64
  • Мнения: 94
Пепи, много съжалявам за случилото се! Стискам палци нещата да се оправят! Hug

# 65
  • Мнения: 119
Добре дошли и от мен на новите майчета,с вас сме,тук се подкрепяме с каквото можем. Hug Hug
pepi  Sad Hug Hug

# 66
  • Мнения: 474
Здравейте момичета, добре дошли на всички нови майчета и дано всяка една от нас след време се похвали с нови постижения  за детенцето си , Пепи съжалявам че пак сте получили пристъп дано  нямате повече такива лоши  моменти.

И ние днес ходихме  на зъболекар за съжаление  извадиха постоянно зъбче но нямаше как  сега е все още малко умаламасан от упойката  , все още има и оток на бузката но да се надяваме че до утре всичко ще мине.
Пепи а вие как взимате депакина сега защото гук все още не са наясно  по какъв начин да се изписва но добре че поне аптекарката е разбрана и ми го дава пък после ще се оправяме .

# 67
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Нонче аз за м.Юни не съм вземала още Депакин сега на 27 ще ходя ,но като питах в аптеката ми казаха,че няма да имам проблеми със вземането.На мен аптекарките ми са познати и влизат винаги в положение.Съжалявам,че са ви извадили постоянно зъбче ,но дано да мине по бързо оттока. Hug Hug Hug

# 68
  • Мнения: 65
Ванче, Иве, благодаря за информацията за ямр-то, май наистина трябва да си запиша час и после да поискам направление, но първо да видим какво ще стане с този синактен, така че май ще бъде есента. Дано при вас всичко да бъде наред. Целувки от мен и от малкия Боби!!!

# 69
  • Мнения: 3 540
Относно депакина ,аз първо отидох до невролога да смени кода на самото лекарство ,после при личната и без проблем го взех от аптеката!

Пепи ,трудно е с този пубертет ,хормоните бушуват! Sad Hug

И ние другата седмица ще цъфнем пред кабинета ,че не са се виждали скоро с Петя и на невролога ни сигурно му е  домъчняло! Mr. Green
А като разбере ,че сме вече със 2ри тремор и изследването от психолога ,съвсем ще му призлее! ooooh!
Та да видим кой път ще хванем!

А утре живот и здраве ,ще пием с някой от вас по едно кайве! Laughing

Здравейте Лена и Рени ,споделяйте спокойно и ще намерите тук място за радости и тревоги! Hug

# 70
  • Мнения: 1 040
Ванче завиждам виии!!! Laughing

# 71
  • Мнения: 21
Здравейте,

макар и синът ми да е жив и здрав, имам брат който от много години е с епилепсия. Днес разбрах, че в позитивния списък е включен някакъв български еквивалент на ТОПАМАКС и докторката не ни препоръчва да го взимаме, а ни кара да си купуваме вносния. Имате ли някаква информация по въпроса. Преди две години се беше получило същото с ламиктала. А парите не са никак малко.

# 72
  • Мнения: 3 540
taia,писах ти и на лични,но коя е тази невроложка ,която се прави ,че не е наясно с нещата покрай Топамакса.
Софарма е закупила супсанзията за Топамакса и той вече се опакова тук ,но под другото име и е на по ниска цена ,затова се покрива от ЗК и е безплатен.
Но за да го получите ,трябва да ви издадът нов протокол.
Ако искаш пиши ми на лични за въпросната невроложка! Peace

# 73
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Ванче завиждам вииии пийте по едно каве и за нас.Да верно е че хормоните бошуват ,но няма ли вече да спрат #Cussing outНадявах ,се вече да отминат пристъпите и да спрем лекарствата,а то какво става увеличаваме ги.А и нещо ново се появи на хоризонта взе да и изтръпва дясната част на лицето и ръката става и ту топло ту студено на мястото на изтръпването и това я държа 2-3часа.Като говорих с Литвиненко ,той каза ,че и това е пристъп.Аз се надявах да е нещо от настинка. #2gunfire #2gunfire #2gunfireДобре ,че сте всички майки във форума да се подкрепяме и специално ти Ванче и Еми. Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 1 040
Ей Пепииииииии!  love001 винаги ще сме с теб и в добро и лошо!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт