Ремонтиран ли е парка в вашият район??

  • 11 134
  • 265
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 066
разбрах че вече щели да глобяват собственици на кучета които си азхождат кучето в парка! нека видим колко глобени ще има? някои има ли идея за телефон на инспекторите?
И мен ме интересува,защото днес в парка до нас който е и резерват има огромна табела ,че не място за кучета и навсякъде имаше изпражнения от кучета и 2 момичета на пейките с 2 огромни кучета най-спокойно си седяха пред надписа и кучетата им поливаха площадките пред тях и градинкатав близост!И какд а съм спокойна за детето,че няма да пипА Ттам и къде да не пипа ,и нали за това сме навън да изследва тревата,калинките ,пчелите или да се запознава пове1е с кучешкото ако и локви!

# 151
  • Мнения: 7 947
Глобите не са от днес, мисля, че от доста отдавна е забранено да ходят без наморници, да се пускат свободно по детските площадки или паркове, трябва да се прибират изпражненията им и тн.
Аз бях разказала - как куче облизваше поне 5 минути чучура на чешмичката пред църквата в центъра, до която има огромна градинка и в жегата всяко дете тичаше да пийва - когато направих бележка - собственичката ми отговори нагло - Ми, жадно е.
Ние в парк напоследък не ходим, защото близо до блока ни има две големи градинки. Едната е с настилка дори, и двете с нови съоръжения. До тях пък има игрище и там се събират тийнове. Не мога да кажа, че е идеално чисто, но не и мизерия.

# 152
  • Мнения: 3 066
Глобите не са от днес, мисля, че от доста отдавна е забранено да ходят без наморници, да се пускат свободно по детските площадки или паркове, трябва да се прибират изпражненията им и тн.
Аз бях разказала - как куче облизваше поне 5 минути чучура на чешмичката пред църквата в центъра, до която има огромна градинка и в жегата всяко дете тичаше да пийва - когато направих бележка - собственичката ми отговори нагло - Ми, жадно е.
Ние в парк напоследък не ходим, защото близо до блока ни има две големи градинки. Едната е с настилка дори, и двете с нови съоръжения. До тях пък има игрище и там се събират тийнове. Не мога да кажа, че е идеално чисто, но не и мизерия.

Мерси ,а номер за сигнали имате ли под ръчка за да звънна другият път,защото като направих лек коментар,че това място е регламентирано за деца ,не ми се поетаря репликата отсреща?

# 153
  • Мнения: 7 947
Ето Таня, виж http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36

от което основното е:

(2) Забранено е разхождането на животни:
 1.  На територията на детски градини и училища.
 2.  На територията на здравни заведения.
 3.  На територията на детски площадки.
 4.  На територията на градските паркове и градини за времето от 9,00 до 18,00 часа.  Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.
 (3) Собственикът на куче е длъжен:
 1.  Да води кучето винаги и навсякъде само на повод и с намордник, ако е агресивно.
и
Чл. 15.  Контролните органи по чл. 14 извършват проверка само на писмени сигнали за нарушения по смисъла на настоящата Наредба.  Проверките се извършват съгласно чл. 7 на Закона за предложенията, сигналите, жалбите и молбите (ДВ, бр. 52/1980 г., изм., бр. 68/1988 г. и бр. 55/2000 г.).
 Чл. 16.  (1) За констатирани нарушения по настоящата Наредба на нарушителите се налагат глоби от 20 лв., а при повторни нарушения до 200 лева.



# 154
  • Мнения: 3 066
Ето Таня, виж http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36

от което основното е:

(2) Забранено е разхождането на животни:
 1.  На територията на детски градини и училища.
 2.  На територията на здравни заведения.
 3.  На територията на детски площадки.
 4.  На територията на градските паркове и градини за времето от 9,00 до 18,00 часа.  Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.
 (3) Собственикът на куче е длъжен:
 1.  Да води кучето винаги и навсякъде само на повод и с намордник, ако е агресивно.
и
Чл. 15.  Контролните органи по чл. 14 извършват проверка само на писмени сигнали за нарушения по смисъла на настоящата Наредба.  Проверките се извършват съгласно чл. 7 на Закона за предложенията, сигналите, жалбите и молбите (ДВ, бр. 52/1980 г., изм., бр. 68/1988 г. и бр. 55/2000 г.).
 Чл. 16.  (1) За констатирани нарушения по настоящата Наредба на нарушителите се налагат глоби от 20 лв., а при повторни нарушения до 200 лева.




Мерси много! Hug

# 155
  • Мнения: 372
пролет пукна Simple Smile всички сме по парковете. и е време да видим дали се чисти и потдържа. кажете каква е обстановката в парка които ходите. мисля че с общи сили ще ги направим малко по хубави и чисти Simple Smile

В нашия парк(Борисовата градина)всичко  изглежда чисто и наред  Само ,че от есента са се заселили бездомни кучета  Sad
А и от доста време там има едни малки "сметища" 2 на 2м  оградени с оградка Направо са отвратителни особенно като се напълнят с боклуци Но при нас голяма кочина става като е хубаво времето и е почивен ден  и парка се пълни с хора ,кофите се препълват ,започват да летят боклуци ,изобщо ужасна мърсотия Определено ни трябват още много кофи !!!!!!

# 156
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Пред блока ни е чистичко и хубаво, защото така си го направихме ние. Но... в парка е пълен провал! Мръсно и неприветливо! И най-лошото е, че ние и да се опитваме да го подобрим има една група, която прави точно обратното.

# 157
  • Мнения: 156
някои знае ли кординатите и телефоните на службите които контролират чистотата и кучетата в парковете и градинките с площадки! време е да започнем да искаме това за което им плащаме Simple Smile)

# 158
  • Мнения: 21
Пред блока ни е чистичко и хубаво, защото така си го направихме ние. Но... в парка е пълен провал! Мръсно и неприветливо! И най-лошото е, че ние и да се опитваме да го подобрим има една група, която прави точно обратното.
И при нас е същото. Добре, че има един супермаркет, който е направил детска площадка, но иначе ми се струва, че общината нищо не прави. Всичко, което се прави е ей така - от добра воля.......  Confused

# 159
  • Мнения: 125
В Младост 3 до "Патиланци" ремонтираха и сложиха нови съоражения в едната част на градинката току-що, преди дни. Нова катерушка, люлки тип "бебешки", дълбок пясъчник, пейки...НО, поне според мен, нещата не са домислени въобще и са работени "на парче". От другата (старата) страна катерушката е за малки деца. Нисичка е, обезопасена, с тунел, абе...за фърфалаци е. Люлките, обаче, са една дъска на две вериги - за големи дечица. От новата страна пък люлките, както вече споменах, са "бебешки", пластмасови, с преграда пред детето, но катерушките са за големи деца. Високи, с голямо разстояние между стъпалата, неоградени отвякъде. И, както се досещате, на нито едно от двете места малките деца не могат да играят спокойно, без да бъдат стъпкани, ударени от люлка и какво ли още не, а пък големите не могат да се катерят, тичат и играят на воля, защото навсякъде им се врат малчугани между краката. Да, по-добре е от нищо...само това...наистина

# 160
  • Мнения: X
Паркът Заимов е най-добрият парк в София според мен.
Постоянно се чисти, полива, засажда с цветя. Подменят се чешмички, миналото лято сложиха напоителна система за тревата, ремонтират се фонтаните всяка година, три големи градинки има за децата и огромни алеи за кучета. Даже писах благодарствено писмо до община "Оборище" - бяха приятно изненадани и ми благодариха, защото обикновено до тях се пращат само оплаквания и се лее недоволство.

В момента сме в Редута и паркът ми се вижда направо тесен. Поддържа се, но няма хубави детски площадки, нито люлки. Единствената читава пързалка е счупена и няма изгледи да я оправят. Най-лошото е, че няма осветление и няма и да има скоро. Доколкото знам кметицата само е обещавала да освети парка, но откакто се е пренесла да живее в покрайнините на София, хич не й дреме за парка.

За чистотата - мисля, че е работа и на двете страни. В парка Заимов става пълна кочина вечер, защото хората стоят до сред нощ по пейките, тинейджърите са обърнали масите за тенис на барове, но сутрин винаги има бригади, които почистват и събират. Е, няма кой да измете фасовете от детските площадки, които самите майки оставят след себе си, но за това се иска и малко самоинициатива. Много често съм чувала, че общината трябвало да чисти, защото сме плащали данъци. Чудно ми е колко чистачи трябват след 1 милион мърлячи...

# 161
  • Мнения: 7 947
Това не е парк, а градина. Прекалено е малък, а почвните дни е просто лудница и  те дебне на всяка крачка "опаснос" - балони, колички, батути и какво ли не, а ние ходим в парка за игра и разходка, не на пазар ежедневно. Затова не ходим често.

# 162
  • София
  • Мнения: 39 777
Почти във всички софийски паркове дебнат т.нар. "опасности" като балони, колички, батути,...
При нас има малък парк, в който няма търговци Simple Smile Преди време имаше само една баба, която продаваше семки. Парка е малък, но става за отмора. Поддържат го чист. Боядисваха пейките, слагаха и нови. Алеите обаче са за преасфалтиране.
Не знам покрай ремонтите за метрото дали няма да замине част от парка.

# 163
  • Мнения: X
Това не е парк, а градина. Прекалено е малък, а почвните дни е просто лудница и  те дебне на всяка крачка "опаснос" - балони, колички, батути и какво ли не, а ние ходим в парка за игра и разходка, не на пазар ежедневно. Затова не ходим често.

Това че е лудница, няма как да се реши, освен ако не напъдим хората.  Laughing
За разходки има гореми паркове като Южния и Борисовата градина, там търговците са по-малко на кв.м.

# 164
  • Мнения: 7 947
Именно.
Тук говорим за паркове, разходки и чистота и аз затова казвам, че за мен Заимов тотално отпада като вариант на добро прекарване.

Общи условия

Активация на акаунт