ЮНСКИ бебета и мами! Тема N77

  • 16 588
  • 274
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 0
Здравейте момичета ние вече сме си вкъщи и се опитваме да се адаптираме към всичко ново.Ние с малката Дени сме добре .Няма нищо по хубаво да си гушнеш рожба още съм еуфория и не знам къде се намирам.
Честито на всички които гушкат малките сладурчета а са живи и здрави да пораснат най - щастливите и обичани деца.
На всички които още чакат този момент пожелавам успех

# 256
  • Мнения: 187
И аз знам, че свалянето на кг се случва малко преди раждане и вече нямам търпение... Praynig умръзна ми да седя във Варна, по цял ден нищо не правя, вечер гледам филми до 12-1 ... Ама пак признаци никакви... Нито болчица, нито нищо! Иначе днес акушерката каза, че матката ми е станала по-чувствителна, значи скоро ще да е! Едвам се сдържах да я питам дали не можем да му дадем форсиран старт! Само я питах, колко време ще го чакаме да се накани сам, а тя ми каза, че док ще реши в петък като ме види! Иначе от утре официално се преносваме! Но според моите изчисления, термина ми е на 17-ти, ама май и утре няма да е!
Nadeto, аз съм в болнични от 2-ри май (45-те дни). Добре, че моя работодател е Георги и счетоводителката ни е и добра приятелка, та тя се оправя със всичко и аз не се занимавам! Ако омаже нещо пак тя се занимава! Аз само ходя до банкомата....
Браво бе, почти 30 броя сме! А аз си мислех, че сме не повече от десетина! Ама като гледам сега 17-18 ще има много бебоци! Може и рекорд да поставим!
Аз имам предложение да добави и татковците в класацията, примерно: най-много припадал татко в родилна зала, или най-ревящ татко...знам ли, да ги причислим към събитието! Мислете, аз ако измисля някаква интересна категория ще я добавя!
За подарък за таткото: Ами ние нали сме и двамата в комп. средите и си купуваме все някакви електрони джаджички! То и аз си падам много по тези неща  Crazy Последното което му подарих беше монитор! Ама бая се оръсих...Принципно за монитор давам много пари, защото моята теория е, че спестявам от очила! Иначе един цифров фотоапарат е следващото нещо, което искам да му купя и към края на годината за рождения ден искам да му взема лети джанти за колата! Милия от отдавна мечтае за такива (аз съм против, ама какво да го правя, само като се сетя колко неща прави за мен и колко негови мечти пожертва....) Дано да има късмет и да успеем да съберем парички...т.е. да няма непредвидими разходи! Но иначе го слушам какво ми говори и много често споменава какво му е харесало или го е впечатлило и запомням!

# 257
  • Мнения: 2 117
Момичета, някой подаде ли документи за еднократната помощ? Освен акта за раждане, нещо друго носеше ли се?

Днес се разправях с това - ето какво копирах от една друга тема:

Документи за получаване на еднократна помощ за раждане – 240 лева /при първо дете/ и 600лв. при второ дете от ДСП:

1.Лична карта
2.Бележка /удостоверение/ от Общината за сключен граждански брак
3.Копие от акта за раждане на детето
4.Копие от удостоверението на банката с № на банковата ти сметка
5.Молба, която се попълва на място в ДСП
6.Акта за раждане на по-голямото дете, ако настоящото е второ поредно

Като 2 точка може да е Удостоверение от райнното кметство за роднинска връзка.

# 258
  • Мнения: 25
koremka колко окуражително звучат думи като твоите...хайде и ние скоро по реда си да гушнем бебоците Hug

отивам на разходка в парка, както всяка вечер...Чао от мен!

# 259
  • Мнения: 165
Добре завърнала се вкъщи на Михайлова, очаквах вече да се включиш. Благодаря за съветите и скоро да се срещаме на разходки в Морската варненската групичка. HugПожелавам на неродилите момичета безболезнено разкритие и бързо раждане като твоето. Peace
Петя т.2 може да е и удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца, взема се от общината по местоживеене.
О, албумчето е доста запълнено със страхотни сладури... Heart Eyes
Днес нашата кака е рожденичка и става на 5 години, да ви почерпим виртуално по случая:

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 20:21 от vanny_76

# 260
  • Мнения: 3
Здравейте братство......ние утре ставаме на 1 месец растем с всеки изминал ден ....нали си имаме везна за да си следим теглото и всеки ден се теглим по 100 пъти.......преди и след кърмене на гърда защото е още мъничка и изцоква едвам по 15 -20 мл и после дохранвам я  с изцедена храна я с АМ ....

Имаме проблем с акането вече 2 ден не е акала......ние и помагаме с термометърчето ама тя неще.......доста съм притеснена...педиатърката още се страхува да и дава разхлабителни ....защото още е много мъничка.....на кила нямаме 3 кг....пробвах ядох плодове пия повече вода изпих цяла кутия сок от круши - моя корем така се подду че щеше да се пръсне ама ефект никакъв.......ако някой знае някакъв бабешки лек да казва.......

за след родилната депресия не знам дали ме е хванала вече ама понеже ние с Марти си я гледаме сами никой не ни помага най-ми тежи че неможем да разполагаме с времето на 3 часа си ангажиран......и е доста изморително  1ironing newsm79 hang baby....ама вече гледаме да влизаме в ритъм.....да спим на смени....я каже мамичките как се справяте с умората......а майките на близнаци направо не ги мисля.........

Честито на всички мамички родили тези дни нямах много време да чета затова не ви поздравявам поименно сори...скоро май ще трябва да си сменим темите на родили Юнки......

До скоро и целувки  love001

# 261
  • Мнения: 46
Koremka, Михайлова, добре дошли  Hug   bouquet
Момичета, като гледам този списък ми се виждат много от вас, съвсем скоро с бебчета на ръце!
1.The1 - 17 юни
2. biskai - 16 юни
3. Катя - 27 юни
4. Promiscuous Girl - 27 юни
5. sharky81 - 18 юни
6. Snowwhite - 10 юни
7. Bore77 - 30 юни
8. maiamiii - 30 юни
9. ninand - 22 юни
10.shompal4e-13 юни
11.lili_to - 16 юни
12. gmarinova - 21-23 юни
13. Бо -  12 юни
14. Fresh_
15. Mariah - 18 юни
16.gloria83-16 юни
17. Кари- 29 юни
18.Фрея - 28 юни (но съм с планирано секцио за 19 юни)
19  ivi_81 - 17 юни, макар че в списъка на първа страничка да е 21.
20. yaya86 - 26 юни
21.mrk_79 -  26 юни
22. Надето 24 юни
23. Гали-89 - 24 юни
24. Алиен - 26ти юни
25.gamby - 21 юни /според мен 18/
26. s3m_ - 30 юни/секциото ще е другата седмица живот и здраве/

Vanny76, да ти е жива и здрава щерката и много да ти помага!!!
Направих новата тема, нека да изпишем още поне една страница от тази и ще я пусна! Дайте идейки за заглавие?!?!  newsm78

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 20:21 от *Di*

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 748
*Di* за заглавието аз предлагам: Края на ЮНИ наближава, значи вече всяка от нас ще е мама.
Но нека и другите да мислят.

# 263
  • Мнения: 1 924
"ЮНИ е едва наполовина,а бременелките са само трийсетина" hahaha

# 264
  • София
  • Мнения: 2 658
slavena, vanny, благодаря ви! Точка 2 не е ли свидетелството за сключен грждански брак? Утре мисля да ходим при майка ми в Изток и да си взема акта за раждане и да подам документите за помощта, ако трябва и разни бележки да взимам..........

vanny да ви е жива и здрава каката!

# 265
  • Мнения: 1 924
За по-голямото дете не зная дали се носи оригинала също? newsm78

На акта за раждане...

Леле хора,мозъкът ми изтича с кърмата Crazy

# 266
  • Мнения: 46
Вписвам предложенията за заглавия, за да не бъдат забравени, а аз пускам новата тема, че нямам търпение  Mr. Green  като за първи опит, приемам всякакви критики и предложения  Hug
Добре дошли в http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406169.msg11587311#msg11587311

# 267
  • Мнения: 123
За по-голямото дете не зная дали се носи оригинала също? newsm78

На акта за раждане...

Леле хора,мозъкът ми изтича с кърмата Crazy

копие на акта на голямото и оригинал за новороденото.

# 268
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
gambi, благодаря ти!
Amorevole, напротив, даже се увеличи по бузките и се чудя дали не е защото му смених козметиката.  newsm78 Че е алергичен обрива, алергичен е. Нали го мажех със Себа-мед, но купих за мен и Габи млякото Екзомега на А-дерма, а тя е по-качествена, но знам ли, може да не я понася.


Момичета, някой подаде ли документи за еднократната помощ? Освен акта за раждане, нещо друго носеше ли се?
Днес ходих искат ми документ за родствени връзки от общината, копие на акта за раждане на каката и на малкия акта

# 269
  • Мнения: 2 117
gambi, благодаря ти!
Amorevole, напротив, даже се увеличи по бузките и се чудя дали не е защото му смених козметиката.  newsm78 Че е алергичен обрива, алергичен е. Нали го мажех със Себа-мед, но купих за мен и Габи млякото Екзомега на А-дерма, а тя е по-качествена, но знам ли, може да не я понася.


Момичета, някой подаде ли документи за еднократната помощ? Освен акта за раждане, нещо друго носеше ли се?
Днес ходих искат ми документ за родствени връзки от общината, копие на акта за раждане на каката и на малкия акта

Този документ за родствени връзки  се вади от районното кметство - аз днес си вадих - има 1- ,3-, и 7-дневна поръчка.

Общи условия

Активация на акаунт