Като Ема няма втора, вече кака е на Нора - Априлчета'06

  • 12 930
  • 260
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 149
За бебето го правим, що излиза , че го правим за мамата само, чакайте да погледна какво съм написала...не знам защо така е прозвучало. Да се кърми едно бебе преди всичко е добро за него, но и за майката има плюсове, нали така? Не го възприемам като някаква жертва от страна на майката - и тя черпи позитивите - психологически, физически, финансови. а за бебчо е супер храна, спор няма!Значете, че никога не съм подкрепяла кърменето повече от година, това ми е моето становище, а за кърменето повече от 2г ми е непознато, а кърмене повече от 3г и е непонятно, но това не са моите деца, значи аз не определям, т.е. нося отговорност за моите, това е. Обикновено м/у кърмачки и майки, който дават АМ настъпват някакви търкания, но не разбирам защо кърмачките трябва да спорим помежду си. Grinning
Данче, мъмри ме, ама обичам да си пафкам. Когато се улових, че си позволявам повечко цигари и реших, че Ддо не е добре да пие кърма толкова много. Както и да е, странното е, че втори ден не г о кърмя, но гърдите ми не експлоадират, което ще рече, че кърмата ми май съвсем е намаляла. В последно време като му давах да суче и ме боляха, все едно напразно дърпа, имаше някаква кърма, но след час виеше гладен. Но това бе защото не се постарах да продължавам, пък 6 месеца го кърмих на често, без да го засичам и ограничавам хич.
Тинче, дано бързо влезнеш в час с шофирането, честита кола! Party

# 241
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Тина, честита кола и давай смело! Няма как да стане ако не караш. Как искам една и за мен, ама няма. Обожавам да шофирам.
Аги, аз бях така, н чак към 11 месец. Дърпа, дърпа, а нищо няма. ползваше ме за биберон при заспиване и прекратихме.
То в крайна сметка всеки решава сам за децата си и няма защо да се поучаваме.

# 242
  • Мнения: 2 149
Eee, Красе, естествено, че всеки сам си решава! Hug
Смински, да те попитам, оти ти май най-много знаеш, ако и други знаят да не се чувстват пренебрегнати. Като казах на доки, че припалвам цигарки и тя не скочи да ме яде с парцалите /а обикновено не си трае/, но не ми каза "Спирай да пушиш или спирай да кърмиш". Каза, че настъпвали промени в кърмата, но не задълбочи - един вид - кърми при всички положения. Аз търсих инфо и никъде не видях, че е пагубно за детето - не е като да пушиш бременна. Пишеше да запалзваш цигара след кърмене.  И толкова. newsm78 Пък на мен ми се вижда много кофти да пушиш и да кърмиш. Майка ми изпадаше в потрес. Саш си мълчеше. Като бях бременна не пушех, ама ми се вижда ужасно да си с корем и  да пафкаш, то е направо...моето мнение е крайно отрицателно. Но да устискам след раждането не успях много-много, и така... дано не съм грешница голяма, ужас. ooooh!

# 243
  • Мнения: 2 631
Уф, Аги, засегна ме по една тема....бая ми е сложна. В смисъл - не бях толерантна към пушачките, като чуех кърмене и пушене и настръхвах, но определено почнах да се променям, да бъда по-търпелива и да се опитвам да разбера пушачките. Понеже никога не съм била и определено не знам какво е да откажеш нещо, към, което си пристрастена. По-опасно за бебето е майката да не го кърми, отколкото да го кърми и да пуши. Всичко зависи от майката, разбира се. Има правени изследвания, че до 10-15 цигари на ден не оказват влияние върху здравето на бебето, по-точно, че никотинът не прониква в кръвта. Негативното влияние на цигарите е в много посоки - най-вече намалява пролактина, бебето става раздразнително и т.н. Повечето майки, които пушат, но не кърмят оказват негативно влияние върху дечицата без да знаят - не си мият ръцете след запалване на цигара, не преобличат дрехите си, по които са полепнали гадостите от цигарите. Представи си - майката пуши, хуубаво се вмирисва и олепква от цигарите и гушка бебчето - ами то така си е пасивен пушач и е застрашено здравето му. Димът съдържа токсични вещества, които полепват не само по пушачките, но и по дечицата.
Ще цитирам и Бу:
"Никотинът преминава в кърмата и прави кърмачето неспокойно, раздразнително и плачливо. Ако не можете да откажете цигарите, поне ги намалете, за да се намали вредният ефект върху бебето. Смята се, че до 5 цигари дневно не се отразяват зле на детето. При 10-15 цигари дневно полезният ефект от кърмата все още надвишава вредата, но детето може да стане неспокойно. Имайте предвид, че пушенето води до намаляване на кърмата, както и до влошаване на хранителните й качества. Ако не можете без цигара, нека са не повече от 5 дневно - а щом можете само с 5, сигурно можете и без тях, заради здравето на бебето. Избягвайте задимени помещения, пасивното пушене е по-вредно от активното."
Аги, за гърдите ти - не се притеснявай, сама знаеш, че си дала един добър старт, не само за здравословното състояние и имунната система, но и за психическото развитие. В тези момента то е усещало  майчината топлина, близост и е било много спокойно. Получило е всичко, от което е имало нужда. Със сигурност ще продължи да го получава по по-различен наичн, но пак с гушкане, игри и майчни грижи.
Така, както описваш - ти си отбила бавно, постепенно без да срестрисираш теб и детенце. По този начин гърдите са приели сугналите, че не трябва да произвеждат толкова много кърма и постепенно производството е намалявало. Не мисля, че ще има предпоставки за запушвания, бучки и други проблеми. Опитай се като за начало да не спиш по корем и да не притискаш гърдите по какъвто и да е начин, избери си удобен сутиен и дрехи. Повечето майки споделят, че месеци наред, след спиране на кърменето, продължават да имат капки кърма или коластра. Това не е проблем.
Ако все пак усетиш по-голямо напрежение - може да изцедиш малко, но наистин амалко - толкова, че да облекчи гърдите. Не се притеснявай, така няма да предизвикаш отново лактация. Не го прави често, а само, когато усетиш, че има нужда.

И аз гледам съседите по Бтв  Sunglasses

# 244
  • Мнения: 2 149
Идеята ми беше, че и сега като нещо искаме да си играем, и той като ми дърпа блузата аз му предлагам да суче, и той си поцоква.  Wink Така си се гушкаме, но кърменето не ми е вече начин на хранене, а по-скоро игра, общуване, той ме тупа по гърдите и се хили.  И това знам, че да си пасивен пушач е кофти, у нас непрестанно е отворено и се проветрява, ако е по-топло /не сега в дъждовете/ входната врата е абсолютно разтворена , нали сме с двор, та все едно вкъщи седим, но сме навън, и обратното. Най-хубавото е, че колкото и да димим късно вечер като заспят децата, ние сме в хола, а в детската стая дим не отива, а нямаме и врата. Върти по някакъв начин и там грам миризма няма, и когато готвя в кухнята пак към детската не ходи миризмата, но в спалнята ни отива. Тя си е наша, ние да му мислим. Проветряваме. Зимно време у нас се пуши много малко, даже тази зима не сме кадили, само в мазето - който иска да пуши ще мята дървата в парното Joy

Не мога да повярвам, малко се разревах...гледах кадри за Майкъл. Това беше моят идол, когто бях ученичка. Още помня Зала1 на НДК и "Лунен пътешественик"  Crazy smile3501
Брех, този човек как така си отиде.... Cry

А съм бясна на Доган, аз малко политика си бистря, и сме решили да не тръгваме на 4-ти, защото на 5-ти трябва да гласуваме. Цялата почивка местим с 2 дни, за да можем да минем в 7 през урните и да тръгнем след това!!! Щом и зълвата реши, че от колко....абе от много години не е гласувала, но този път щяла да гласува! Peace

# 245
  • Мнения: 2 631
Добро утро!
Аги, и аз доживях да се съглася с теб  Mr. Green Аз също не съм гласувала от поне 6-7 години, но този път ЩЕ!  Close Twisted Evil

# 246
  • София
  • Мнения: 3 648
Разбихте ме - Майкъл Джексън е починал! Отивам да чета!

# 247
  • Мнения: 2 631
Мда, да почива в мир  Praynig

# 248
  • София
  • Мнения: 958
Искам да ви попитам, педиатрите издали ли са ви здравни книжки на децата? Вчера зъболекарката ми ми каза, че след 3г детето трябва да се води поне веднъж годишно на преглед, който се поемал от ЗК и трябва здр. книжка. А педиатрите в квартала масово не правят книжки на децата.

За пушенето сте се разговорили - аз така искам да накарам някак Пепи да ги спре тея гадини, но нещо ми е много недобър подхода  Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 2 631
Ренка, Альо има такава  Peace

# 250
  • София
  • Мнения: 272
Вече е здрава! Вируса е отвратителен! Искаха да влезнем с нея в инфекциозна, но ни се размина. Положението беше критично, защото тя повръщаше всички лекарства дадени през устата, а аналните свещички ги изакваше почти веднага. За съжаление пак е 10.5 кг, а беше станала 12. Толкова е слаба!

Наденце, мисля си какви емоции ти предстоят! Невероятно е!

Целувам ви всички!

# 251
  • Мнения: 3 205
Рали, не се притеснявай - ще си ги възвърне и ще качи отгоре за по-малко от месец.

Наде, специално за теб ще си взема лаптопа на морето, да мога да те поздравя Wink

# 252
  • Мнения: 1 146
Здравейте милички  Hug Много благодаря на всички ви за хубавите пожелания за Писанчето. Трогнахте ме  Heart Eyes
Янче, със закъснение, да си здрава, щастлива и  все така лъчезарна Flutter
Раче, честито!! Прекрасна новина  Hug
Рали, милата Реа. Важното е, че вече е здрава. И Яна беше болна миналата седмица, не с този вирус, но толкова много съм й треперила и двете се стопихме  Tired

Наденцето нещо съмнително не е писала до този момент  Laughing Стискам палци  Hug

Тинче, честита кола. Целувки на Ема и Нора  Hug

На Юлчето и нейната банда бързо оздравяване, че морето го зове  Hug

Много прегръдки, много чудо днес от мен  Laughing

Много ми е мъка за Джако, обичам песните му  Sad

И последно, че пак ме подгониха с работа -  за Доган, политиката му, привържениците му  #2gunfire, По тази тема съм много крайна!


# 253
  • София
  • Мнения: 1 540
И аз влизам специлано за Надето, търся ново заглавие, но...

Честно да ви кажа това ми е първата почивка, която просто не ме кефи. Влади определено е малък за море и ми стопява лагерите отвсякъде. искам си в София.  Tired
Соня обаче е толкова щастлива и доволна, че като и гледам усмихнатата и доволна физиономия знам, че всичко си струва.

Целувки на всички от нас Hug

# 254
  • Мнения: 1 027
Ехооооо, банда  Mr. Green Аз още съм тук  Grinning
Ще ме траете, няма къде да ходите  Hug
Рали, Нуни, много ми е мъчно като ви слушам как са боледували красавиците. Стенли точно на РД беше с този вирус и се стопи пред очите ми за една седмица, това дете никога не е стояло няколко дни на легло и да не иска да стане, гледах го и ревях от безсилие  Tired

Тинче, честита кола   bouquet Леко и безаварийно и дано скоро свикнеш с нея, няма по-голямо удобство. Аз мисля да си сложа багажа в колата, документите са ми там, така и така все с нея се развозвам, поне да са ми под ръка  Mr. Green Още ми се събира пупата мужду волана и седалката  Joy

Тинче, дай скорошна снимка на двете кукли  Peace

Аз също мисля да гласувам, само и само да не е Доган  #Cussing out

Рени, дано да се успокои Влади и да си доизкараш спокойно почивката, но и аз си мисля, че бих се жертвала заради Стенли като теб. Милото само за море говори и си говори какво ще прави, какво ще носи и как тати му е обещал да го учи да плува  Heart Eyes

Аз няма да коментирам пушенето и бременност и пушенето и кърмене, много съм крайна в това отношение  Close Twisted Evil


Лек ден и приятна събота и неделя  Hug

Общи условия

Активация на акаунт