детето ми не иска прави първи крачки

  • 7 106
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Не се тревожи, рано му е още на детенце да крачи.
Моята проходи на 1г и 2м, а започна да се изправя сама на 10м. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 542
ivana_d не се тревожи,то детенцето е малко! Simple Smileима време на етърва ми на 1 и 6 месца проходи,а нашата на 11месеца ходеше сама!дечицата са различни,не мисля че трябва да я насилваш! Hug

# 17
  • Мнения: 998
Мъничко е детето още Simple Smile
Аз също познавам бебета на мои познати ,които проходиха по-късно ,но при твоето дори
не може да се говори за "късно".Моето например проходи на 11 месеца ,но падна и се
уплаши и цял месец събира кураж да започне да ходи отново.

# 18
  • Мнения: 411
Винаги са ми били странни изказвания от сорта рано не е на съответната възраст. Както много други неща прохождането е много субективно, то зависи от наличието на определени фактори, показващи че детето е съзряло за следващия етап. А и прохождането е дълъг период, не става от днес за утре. Какво имате предвид с това че детето ви е проходили на една или друга възраст, че е направили първи крачки въобще или че самостоятелно без ничия помощ е изминало дадено разстояние.
От това което описва майката автор на темата детето е готово да почне да се учи да ходи, изправя се като му се даде ръка до седеж, стои право в проходилката, бута се заднишком.
 

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
притесняваш се за 9 месечно дете???? сериозно......
има деца които прохождат на година, година и половина.....и в това няма нищо лошо, напротив....не насилвай детето и не го сравнявай със съседското.
Когато е готово ще стане и ще проходи.
Не гони болни амбиции...само ще му навредишWink

bebkakrasi - след като детето няма желание, явно далеч не е готово Wink

# 20
  • Мнения: 27 524
От това което описва майката автор на темата детето е готово да почне да се учи да ходи, изправя се като му се даде ръка до седеж, стои право в проходилката, бута се заднишком.

Синът ми се буташе назад още на 7 месеца   Simple Smile Наистина няма връзка с прохождането  Peace По тази логика и 4-месечно бебе отваря устичка и иска от ракийката и кюфтенцето на тати, ама да дадем ли  Wink

# 21
  • Мнения: 11 607
9 месеца е възраст, на която определено е все още рано да се притесняваш за прохождането......Може да има крачки на тази възраст, но те по-скоро са изключения от правилото......Спокойно, ще направите не само първи, но и втори крачки, а най-накрая няма да можете да го стигнете детето.......

# 22
  • Варна
  • Мнения: 259
Все едно че описваш моята дъщеря тя се изправя ако си подам ръцете ама дори и наум не и идва че може да прави крачки с тия крака. Ако е в проходилка се избутва на зад на пред не  Naughty не може и да пълзи даже и опит не прави за това при това е на десет и половина месеца.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На 9 месеца е много рано бебето да ходи. И ако не иска да ходи с паяк не я тормозете. Паяка не е причина децата да започват ходенето по-рано. Както са ти обясили възрастта за прохождане е много по-късна. Ако проходи на тази възраст по-скоро ще е изключение.

# 24
  • Мнения: 340
Амбициозни родители.

# 25
  • Мнения: 27 524
Амбициозни родители.

Уф, много си зле  Tired Нещо друго да имаш като занимание, освен да пишеш глупости по форумите? (пети постинг засичам и  ooooh!)

# 26
  • Мнения: 70
Аз съм за това да се оставят децата сами да се развиват. Показвам нещо, ако схване и го направи - добре, ако не ще опитам пак след известно време. Хората са различни,едни по-добре тичат, други пишат и т.н.
Мисля че авторката се притеснява излишно. Пък като погледнеш от смешната страна - колкото по-късно проходи толкова по-малко обърнати саксии, разлети чаши и разни такива. Или като нас да търсите половин ден дистанционното и да го намерите в компа (беше отворен отстрани) Laughing

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Рано или късно ще проходи, както всяко дете. Явно сега не му е времето и не се чуства готово. newsm32 Потърпи.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 097
Първо - детенцето е още малко. Няма смисъл да се сравняват децата.
Моята дъщеричка беше почти на годинка и аз се затръшках, че все още не се е пуснала да ходи сама. И както се тръшках, така на следващия ден изведнъж се пусна и сега е като хала.
Та исках да кажа, че не знаеш кога мъничето ще те изненада приятно. При децата напредъкът може да стане и доста бързо. Но дори и по-късно да се случи, при положение, че докторът не вижда проблем, то тогава изобщо няма за какво да се притесняваш. Всичко с времето си! Децата не се слагат под общ знаменател  Peace

# 29
  • Мнения: 200
Рано или късно ще проходи, както всяко дете. Явно сега не му е времето и не се чуства готово. newsm32 Потърпи.

Абсолютно съгласна.

Повече от майките като чуем, че някое дете е проходило на някоя си възраст и давай, моето дете и то трябва да тръгне тогава. Да ама не. Остави детето да почувства, че е готово, има време и ще проходи и ще пробяга, че и ти след него.

Общи условия

Активация на акаунт