На колко месеца се изправи бебето ви само?

  • 28 031
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Кога се изправи бебчето ви само на крачета без ваша помощ? Било то да се хване за кошарката си или някъде другаде. Имаше ли значение според вас дали пълзи или не, килограмите му и това къде прекарва деня си. Ние сме на 9 месеца и още не се хваща сам някъде да се изправи, само ако го подръпна за ръчичките стои на крачета, но почва да прикляка, педи каза че трябва вече да го прави...не лази също, знам че е индивидуално, но искам да чуя мнението ви Simple Smile   bouquet на ортопед бяхме миналия месец и каза, че всичко е ок, пълна костна зрялост и бил готов да ходи  Grinning

# 1
  • Мнения: 4 070
Моето се изправи на 7 м без един ден, сам в кошарата, кг нямат значение-начето парче е много активно, след два дни започна да пълзи, след два месеца и половина да ходи...за три секунди не може да стои на едно място, в същото време за някои неща адски го мързи, научи се да се обръщаот корем по гръб мноого трудно и сега не иска от легнало до седнало положение да става сам Sunglasses....но на една приятелка детето тия дни ще стане на 9 м и също не може сам да се изправя,

# 2
  • Мнения: 1 475
И моето още не се изправя само/на 9м/,  но педи ни каза, че щом върви, хванато за ръце, няма никаква опасност да не се изправи- имам няколко познати,чиито деца са се изправили сами за първи път към 11м!! Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Ще чуеш сто мнения, като първото е, че е индивидуално. Това съм го чула 200 пъти.
Моят син късно си задържа главата и я клатушкаше видимо до 7 месеца. Заседя се без опора на 8, седна сам на 9 и половина. Не лази. Изправи се в кревата сам на 8 м. и малко. Периодично лекарката ни се чуди, дали да не ни прати на невролог, после решаваме, че не е толкова зле. Междувременно Любчо успява да направи нещо, с което да разсее притесненията ми. Между другото и на нас ортопед още на 6 месеца ни каза, че костите са достатъчно здрави, за да прави каквото иска. Ама той пък не искаше. От няколко дни успява да пролази 1-2 метра. От 3 седмици ходи, хванат за една ръка.
Ако имаш притеснения иди на невролог, аз още съжалявам, че не отидохме. Вместо това периодично изпадам в паника, и често провалям цял ден на детето в опит да го накарам да направи нещо, което не може.
Според очакванията - трябва да можете да се изправяте.

# 4
  • Мнения: 142
пропуснах да кажа че ползваме проходилка от скоро, разбира се не прекаляваме с нея, но може би и това е фактор да не се изправя само детето. аз още не се притеснявам, само исках мнение....чак невролог на 9 месеца още, не искам да го мисля, дано не се налага, имам доста познати с бебета на  нашата възраст - едни се изправят, други - не.

# 5
  • Мнения: 1 475
Не съм се замисляла, че проходилката може да е фактор да не се изправя детето, защото ние ползваме от 6-ти месец, и ако не друго, то се научи да  пристъпва много хубаво с нея ! newsm78

# 6
  • Мнения: 60
Не помня точния ден, но знам, че на 7 месеца дъщеря ми се изправяше и стоеше права стабилно. Започнахме да използваме проходилка някъде около този момент, въпреки отрицателните сведения и съмненията за проблем при нас, но просто нямах избор или възможност за друго решение. В противен случай рискувах както е права, да се прехвърли извън кошарката. Детето е много подвижно и гъвкаво, много майки ми го казват и сега, като я видят как се катери, виси, хвърля се и прочие из парковете. Трябва да кажа, че винаги е била слаба, с тенденция на моменти дори прекалено слаба.
Проходи на 10 месеца.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 23:19 от MammaTani

# 7
  • Мнения: 142
Не съм се замисляла, че проходилката може да е фактор да не се изправя детето, защото ние ползваме от 6-ти месец, и ако не друго, то се научи да  пристъпва много хубаво с нея ! newsm78
лично нашата педиатърка я отрича, ортопеда каза вземете ако искате проходилка, бънджи за кеф на детето без да се прекалява - така и направихме. педи каза, че трябва нещо да му е интересно на детето и да реши само да го направи - да се изправи в кошара, аз не го слагам в кошара за игра - може и това да е грешка. съответно ходейки с проходилка надали ще му е интересно да се изправи само...

# 8
  • Мнения: 1 125
Изправи се сама на 9 м и няколко дни. Седна сама чак на 8 1/2, обърна се сама на около 6.  Mr. Green Сега, няма и 2 месеца по-късно, обикаля стаята ...

# 9
  • Мнения: 539
На около 7 месеца,когато беше и първото му падане от кошарата.Именно тогава разбрах че се изправя сам.

# 10
  • Мнения: 8 229
Големият - на 7 месеца и 7 дни, в креватчето. Много се радвахме и в същото време се притеснявахме да не се удари в решетките. Проходи на 9м.
Малкият - точно на 8 месеца се изправи, пак в креватчето. Изобщо не се впечатлихме и хич не се притеснявахме, че може да се удари.  Laughing Ама така е с второто дете. Вече знаеш, че някои неща не са толкова страшни. Проходи на 1г и 1м
И двамата бяха без проходилки.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми се изправи на 7м, тогава и пропълзя. Проходи малко преди да навърши 1г
Синът ми се изправи на 9 м, пълзенето му в началото беше по- скоро влачене по корем и избутване с крачета - като войниците, към 9-10 м, пропълзя нормално. Проходи на 1г и 2м.
В креватчето с решетка се изправиха първо. Проходилка с дъщеря ми съм ползвала 2-3 пъти, със синът ми не съм ползвала

# 12
  • Мнения: 2 131
Не си спомням съвсем точно, но се изправи някъде към седмия месец.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 096
Към 8-ия месец се изправи самичка и се започнаха екшъните  Grinning

# 14
  • Мнения: 15 379
На около 6 месеца започна да лази много бързо.
Изправи се напълно сам на 9 месеца.
Проходи напълно самостоятелно на 1 година. Но много падаше, защото бързаше.
Проходилка никога не съм ползвала.

Няма единна мярка и срок за пълзене, изправяне, прохождане. Ако детето се развива нормално по други показатели, това означава, че всичко е Ок.

Общи условия

Активация на акаунт