Предстои ми ИНВИТРО / ИКСИ ,да поговорим - 19

  • 40 173
  • 816
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 862
Момичета, моля ви се, кажете след 8 дни на 1/2 декапептил колко трябва да ми е Е2 за да продължа процедурата, че забравих да питам докторката  Crazy Embarassed  bouquet

# 61
  • Мнения: 271
Пурегона го слагам от втори ден и на петия ми включи и мерионал75, утре ще видим каква е картинката
pepim, не се притеснявай, още е твърде рано за крайни резултати. Мен и двата пъти на 5, 6-ти ден от стимулацията фоликулчетата са ми 7-8 броя, и към края вече са около 15. Но и да не станат повече, не това е най-важното. Важно е да са качествени и накрая да се превърнат в хубави ембриончета  Peace
Ilitaaa, аз преди да започна стимулация пуснах Естрадиол, трябваше да под 50. Беше 47 и пак почнахме.  Peace

# 62
  • Мнения: 799
Bela*, Zazolinka, Lora 33, бладодаря Ви сърдечно, че ме приехте  Hug Накарахте ме и аз да се почувствам част от цялата тази интересна, полезна и толкова лична и искренна кореспонденция  Grinning

# 63
  • Мнения: 799
Krisi 1812, желая ти късмет мила, настрой се положително, мисли позитивно, не се тревожи и вярвай, че ще успееш  Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 6 302
Маринекс, с теб да започна - ще ти стискам силно палци  fingerscrossed От теб искам само да вярваш в успеха! Късмет!
pepim, спокойно, мила, добре вървят нещата. Дано всичко завърши по най-добрия начин!
Грация, толкова се радвам да те видя сред нас. Гледам, съвсем малко ти остава до срещата с твоята принцеса. Знам, че всичко ще мине по вода и чакам да ни се похвалиш  Hug
desivalko, стискам палци утре да чуете и второто сърчице  Praynig
Кюбит  spoko
Бейби, нека преместването на новото място ви донесе късмет!  Flowers Four Leaf Clover

# 65
  • Мнения: 799
Момичета имам едно питане моя опит следващия месец ще бъде '' комбиниран '', не съм сигурна,  Thinking , че се израцявам правилно, но ще бъде Ин Витро и Икси. Някоя от Вас има ли опит с подобно манипулация ?  Ще се радвам и ще съм ви благодаря, ако споделите опит и впечатления.....

# 66
  • Мнения: 271
Pinko_01, аз бях така първия път. Всичко протича нормално, както при обикновено ин витро или икси по отделно. Просто в деня на пункцията при мен отделиха 5 яйцеклетки за ИКСИ и оставиха 8 да се оплодят ин витро.  Hug

# 67
  • Мнения: 799
Miss Iv благодаря ти за бързата информация  Simple Smile а теб как ти мина стимулацията ? В смисъл, че аз още не мога да се ориентирам в ситуацията... Rolling Eyes от втори ден на цикъла трябва да започна с Регулон, но след това незнам колко време ще мине докато се стигне до пункция и дай Боже до трансфер.Опитавам да намерия инфо за т.нар. къс и дълъг портокол, но нещо не мога да открия #Crazy.........

# 68
  • Мнения: 4 589
Pinko_01 къс или дълъг значи че зависи колко дни ще те стимулират и от кой ден ще започнат.
Аз бях по дълъг. Започнах на 17 ден от МЦ, 10 дни стимулация, на 12-тия ден пункция, на 16-тия трансфер.

# 69
  • Мнения: 271
Pinko_01, аз регулона го пих в месеца преди стимулацията. В същия този месец ми биха и депото (диферилин или лукрин) на 19 ден мисля от цикъла.... леле забравила съм кой точно ден беше  Blush Регулона си го пиеш докато свърши и после чакаш няколко дни докато ти дойде МЦ и после на 1-ви, 2-ри или 3-ти ден започва стимулацията. При повечето момичета тя е около 10-12 дни, но при мен - аз съм с поликистоза - първия път беше 17 дни  Rolling Eyes а сега само 14. После е пункцията, трансфера и дългото чакане до теста след това.  Peace

# 70
  • Мнения: 799
ЕЕЕ момичета толкова ми е готино, тук всички ме разбират  Grinning питаш и все ще има кой да ти отговори.... Страхотно е !

 Joy Nikolina-Pikolina  меси за инфото...Miss Iv, извинявай пак, ама това означава ли, че като от втори ден почна с Регулона, ще трябва да изчакам пълен месец, за да ми доиде цикъла и тогава да проължа със стимулацията ? Ще ме извинявате, че толкова много питам, ама няма с кой да си говоря и да си споделем по темата:( Всичките ми приятелки, вече имамт свойте бебчета, а и на никой не съм споделила трудния път по който вървя вече 3 год....те ми викат '' хайде бе, какво чакаш, вече ти е време.... '', а аз само се усмихвам...тъпа работа Sad, но вече не ми е толкова самотно  Hug всички ви

# 71
  • Мнения: 271
Да, мисля, че трябва да се изчака да приключиш с регулона и така да се почне стимулацията. Регулона е противозачатъчно, аз втория път го пих 3 месеца, но само защото постоянно се отлагаше мойта процедура. Така или иначе ако си по дълъг протокол, пак ще трябва да започнеш на 19 ден от предния месец и да изчакаш да дойде МЦ и така или иначе пак ще мине 1 месец. Ама вече като знаеш, че си почнала по-бързо минават дните  Wink

# 72
  • Мнения: 851
Miss Iv, извинявай пак, ама това означава ли, че като от втори ден почна с Регулона, ще трябва да изчакам пълен месец, за да ми доиде цикъла и тогава да проължа със стимулацията ?
Мда, точно това означава - обикновенно дългия протокол започва с блистер противозачатъчни хапчета. Така се започва с блокажа и се предотвратяват неприятни изненади, възпрепятстващи процедурата- задържани фоликули например
2 седмици преди последното хапче от блистера започнах да поставям за блокаж и инжекции (вече забравих какви бяха  Embarassed) .След последното хапче (в моя случай трябваще да изпия само 17 хапчета от опаковката) се изчаква МЦ и се пуска Е2 и след това на 2рия или най-късно 3тия ден започва инжекциите с хормоните. Те продължават различно в зависимост от реакцията на организма ти - 10-15 дни (при мене беше 8 дни само)

# 73
  • Мнения: 799
 Close аз си мислех, че почвам зачатъчните и от там директно хормоналните... Sad а то пак ще мине още един месец....ама Miss Iv ти си права след толкова чакане, все ще избутам още месец някак си...поне ми се искаше да е в август месец, когато всики са на море, отпуски, активно почиващи...и няма да има никой около мен... освен всички ВАС разбира се  Hug

# 74
  • Мнения: 1 862
Miss Iv, извинявай пак, ама това означава ли, че като от втори ден почна с Регулона, ще трябва да изчакам пълен месец, за да ми доиде цикъла и тогава да проължа със стимулацията ?
......се изчаква МЦ и се пуска Е2 и след това на 2рия или най-късно 3тия ден започва инжекциите с хормоните. Те продължават различно в зависимост от реакцията на организма ти - 10-15 дни (при мене беше 8 дни само)

Cho_ko помниш ли в какви граници трябва да е Е2?  bouquet

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 16:34 от Ilitaaa

Общи условия

Активация на акаунт