ЮЛИ 2009. Тема 52

  • 12 205
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 24
Санитам великолепни дечица!  bouquet Да са ви живи и здрави
Тани80 радвам се за твоя успех Hug Стискай та дано се засечем в болницата
Това с помощниците е нож с две остриета, трябва и да случиш на помощник иначе по-добре без него
Светли Честит рожден ден newsm51бъди щастлива!!!
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ И НА ЦВЕТЕН ПРАШЕЦ
А за чакането на таткото първо да питам има ли куражлии дето да раждат с мамите? Нашия тати първия път вися на един клон над прозореца на родилна зала, е сега ще "слезе" от клона и ще чака в чакалнята пред родилна зала smile3506
Нушито79 трябва да има и болки с контракциите, няма начин да не ги познаеш  Sick
Ей момичета аз съм от скоро но така се вълнувам за всички неща които чета, а и толкоз бебета има вече newsm44 newsm44 newsm44 Да са живи и здрави и бързо възстановяване на всички мами Hug

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 05:00 от Ra4e_2009

# 271
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте!Аз днес четох, но чак сега успявам да седна и да пиша.Ходих с мъжо на зъболекар да му пазя страх и май аз се притеснявах повече от него.Тва мъжете са страшна работа JoyМама днес изглади част от дрешките,а уж трябваше да ги гладимЕ, но само тя гладеше  Embarassed Другия път и аз ще гладя.Установих, че пералнята ми много мачка чаршафчетата и ще трябва да ги гладя докато са още мокри Rolling Eyes Другите неща с парата по-лесно се гладят.
Честит рожден ден на Светли!Да си жива и здрава   bouquet
Санитам, бебовците са страшни сладури пу-пу.Заслужаваше си цялото лежане,нали? Hug Дано скоро преминат гадните колики и успееш да им се зарадваш истински.Представям си колко грижи имаш, още повече като са двечки, така че няма да ти се сърдиме че не пишеш често  Heart Eyes Важното е, че сте добре и се гледате  Hug Hug Hug
Честита дъщеричка на Цветния ни прашец!Да е жива и здрава и да расте усмихнато дете за радост на мама и тати!
Юлско бебе, от сутринта се каня да ти пиша.Нали ти си имаше гургулица рано сутрин?Е, при мен някъв прилеп цяла нощ пищи и вие на умряло, та те разбирам много добре  Joy
Това е от мен засега, май нямаше какво друго да пиша  Rolling Eyes Hug Hug Hug

# 272
  • Варна
  • Мнения: 893
лекарствата за колики май наистина за само за наше успокоение Laughing на Лора и помагаше само затопляне и притискане на коремчето ooooh!
колко нощи съм "спала" полуседнала с бебка положена по корем на гърдите ми  Crazy

за багажа - като раждах, предродилна беше заета, затова си бях в стаята, после ме бутнаха направо в родилна, така че багажа си ми остана в стаята Rolling Eyes донесоха ми дамската чанта в родилна защото исках да снимат бебата като излезе Mr. Green и след всичките процедури ми дадоха телефона (така или иначе трябваше да стоя там два часа,за да ме следят Rolling Eyes ) и започнах да звъня на всичко живо  Crazy

# 273
  • Canada
  • Мнения: 649
Ей наистина страхотна новина си имаме за деня!
Честито бебче Катрин на Цветен прашец!   bouquet Дано само такива хубави новини да има в нашите темички!
Светли, ЧРД и на теб!  bouquet
Кейт, и аз съм на мнение че ние (крайните юлки) ще се побъркаме... Аз затова реших другата сряда да отида да си поговоря с моя доктор и да изберем дата за секцио, че така ще се чувствам една идея по-близо до заветната дата...
По повод присъствието на татковците в родилното - и нашия ни чакаше отпред (не само той, ами цялата рода), но аз бях секцио, също както и сега. Така че едва ли ще е различно...
По повод багажа, пари и т.н. - всичко си взимам със себе си като постъпвам в болницата, а докато трае операцията багажът е в стаята.
Да ви се похваля момичета, днес си купих страхотна лятна рокля, която става и за бременни, а после ще ми върши хубава работа и при разходките с бебчо...
И да ви питам нещо мамчетата с едно детенце вече: чудя се дали да спра Кари от ясла като се роди бебчето подве причини: 1. да свикне с него и да се опознаят и 2. все пак тя на яслата е в контакт с други (потенциално болни) деца. Мисля че е добра идея, още повече че мъжът ми със сигурност ще си ползва отпуска за бащинство - 15 работни дни и мисля че ще е много добре цялото семейство да си е вкъщи. Вие какво мислите?

# 274
  • Мнения: 177
Честита щерка на Цветен прашец! Браво! Голяма мома?!  Hug

В Добрич предродилната е много романтична. Легла успоредни и перпендикулярно, та докато виеш една майка, която може още и да не я боли толкова, наблюдава точно как става раждането при теб. Абе.......ужасно просто. Чудиш се да викаш ли, да плачеш ли или да стискаш лигнина между краката си.

Чантата си я носи с теб, така че този път съм решила торбата за бебо да е в таткото, за да не нося и нея от предродилна в родилна зала. Той този път със сигурност ще чака отпред, че предишния път нямаше този шанс и пропусна момента, когато можеше да види мъника веднага след като се е родил. Въпреки че за мен това е абсурдно - да пускат външен човек в родилната зала при новороденото и родилката, която е още на масата, бил той и баща.... като е татко да не е стерилен?...... И при вас ли е такава практиката?

Телефоните си ги носиш с теб, дори ми го донесоха от багажа моя, че да уплатня 2-та часа когато не трябва да ставам и да заспивам с разговори.

karelia79, аз моя син не мисля да го спирам въпреки че майка ми ще дойде за 2-3 седмици да помага. Поне така си мисля към момента, но ако започнем да боледуваме ще се замисля.  newsm78 Но в момента групата е от 5 момченца, та се надявам да не се разболява.

# 275
  • Мнения: 755
Cuckoo също се загуби... Thinking
Нали имаше и тя позиви за приближаващо раждане.  Wink Силно се надявам и с нея всичко да е наред! Praynig Peace

# 276
  • Мнения: 5 250
Честито бебе на Цветен прашец   bouquet bouquet bouquet

karelia79 аз също не мисля да спирам баткото от градина  Peace
Нашия татко не само, че ще е в болницата, но и ще снима самото раждане  Hug
Багажа ще е в стаята в която ще съм. Пари няма да нося, защото не ми трябват. Телефона ще е при мъжа ми, като изляза от операцията ще ми го даде, че през него ще влизам и в нета(за да не нося лаптопа)  Laughing

# 277
  • Мнения: 914

 Въпреки че за мен това е абсурдно - да пускат външен човек в родилната зала при новороденото и родилката, която е още на масата, бил той и баща.... като е татко да не е стерилен?...... И при вас ли е такава практиката?
E, хайде сега в САЩ, Западна Европа и изобщо целия западен свят бащите присъстват - сигурно не е толкова страшно. Слагат му маска и калцуни, а може би и някаква престилка (предполагам).

# 278
  • Мнения: 9 093
Бащите се екипират като всички присъстващи, не виждам какво шокиращо има Simple Smile Друг е въпросът дали всеки баща е готов да стане свидетел на това Crazy

# 279
  • Мнения: 651
Бащите се екипират като всички присъстващи, не виждам какво шокиращо има Simple Smile Друг е въпросът дали всеки баща е готов да стане свидетел на това Crazy
Ще е необходим един екип и за тях  hahaha  Joy

# 280
  • София
  • Мнения: 1 635
Ето ме отново.. презаредих батериите с таратор и купа сладолед и вече съм в час. Blush

Стикам палци всичко да е наред при Миме-то. То, най-вероятно е така, щом не бързат да извадят бебето. Само дано тя да е спокойна.

Направлението за хоспитализация ми го дадоха, когато ми написаха 45-дневния болничен, заедно с обменна карта и фиша за кръвната група. Датата на изпращане стои празна. Съвсем нормално е да е безсрочно, защото няма как да се предвиди кога ще се роди бебето.

Юлско бебе, на сватбата е най-добре да се облечеш, така че да ти е удобно и да се чувстваш добре, не е задължително да си официална. Освен, ако твойте хора не организират виенски бал, ама като познавам българската сватбарска традиция без "бяла роза" няма да мине, така че официалното облекло не е задължително.  Joy

С тия заявления за колата и друсането сериозно ме притеснявате. Аз по цял ден карам напред-назад, нали имам апартамент и ремонт да организирам. А колко неща трябва да се купят..  #Crazy Гледам да ги карам едно по едно, ама нещо не остава време. Току що преживях тема "кухни" - утре ще дойдат да я монтират и вече съм на "корнизи с пердета" с доза "къде да намеря батерия за кухненската мивка". Другата седмица ще мина на "огледало за банята" + "маса и столове", а след това ме чака ... абееее... Ау, някъде трябва да вмъкна "матрак" и "фирма за почистване", че аз няма да се справя с прозорците, а не ми се иска да товаря роднините.

Аманита, какви диети са те подгонили точно сега. Да не говорим колко слабичка си на снимките, само коремче имаш.

Ей, трябва да снимам покупките за беба, които направих тези дни и да ви се изфукам. Взех и една много сладка малка рокличка за новородено в комплект с крачолчета и блузка. Чудя се дали да не я изпишем с тях.
Пък мама успяла да ми купи нощница – 50 номер. Умрях си от смях като я видях, ще видим дали ще влезе в употреба и дали не мога да я прекроя малко, че да не е такава торбаланска.

А4 – не сме го мислили къде ще бъде таткото по време на раждането, сега ми суфлира зад гърба, ама няма да ви казвам какво, че ще се възмутите. Останалото и на мен ми е интересно да разбера. Иначе, щял да черпи – ама не знае още кого и колко.

Сафо, не бързай с раждането..  Hug

# 281
  • Видин
  • Мнения: 4 921
.... сега ми суфлира зад гърба, ама няма да ви казвам какво, че ще се възмутите...
Много любопитно ми стана  Blush Joy
Айде активизирайте се, за да пусна следващата тема преди да си легна.Да отменя малко Стеф  Peace

# 282
  • Мнения: 253
Честита дъщеричка на Цветен Прашец!!!Да и е жива и здрава!!!
Вие мамите с планирано секцио поне знаете кога ще дойде бебчо на бял свят,а ние дето искаме нормално и незнаем кога.......
Аз от 1месец си говоря на бебка и с име и по цял ден  Crazy
Абе всичко да си върви добре с нас-всички ще си гушкаме бебоците.........

# 283
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Пуснах новата темичка, защото след малко се залавям да пера едни играчки и не знам кога ще седна пак  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406423.new#new

# 284
  • Мнения: 76
Лелеее какво се случва тук....от понеделник не съм влизала и вече си имаме две бебета Party

ЧЕСТИТО НА ПЕТЯ И ЦВЕТЕН ПРАШЕЦ!!! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДАВИ БЕБОЦИТЕ!!  bouquet

Стикам палчета за Мимето  Praynig
Санитам хубаво е, че вече сте вкъщи Peace Големи сладури си имате Peace
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СВЕТЛИ newsm59 newsm59
Линет с глас съм се смяла за метлата Joy Joy и на предложенията за подаръците Laughing
Сиси явно няма да сме запознаем и в болницата Wink
Мамбинке оздравя ли?
Jusko bebe разказът ти за вчерашния ден ме зареди и мен Hug Радвам се за твоята приятелка  Peace
А4 май ще трябва да си смениш дамската чанта с пазарска, за да си в готовност Mr. Green Joy
Емили сега пък и повръщаш Shocked Нещо подмина ли те тази бременност??
TANI покажи някоя снимчица от сватбата Wink
Гале Hug

Сега да кажа и за мен Laughing В понеделник и вторник бях на прегледи. Според Сигридов бебка е около 2900g, според Лазарова 2700g и както тя каза - чакаме понеделник, за да видим колко е финна мадамата Mr. Green Аз имам усещане, че ще се роди 3050g Joy Laughing Всички изследвания са повече от добре - дори желязото, което беше най-притеснително при мен Peace Аз съм учудващо спокойна и си чакам понеделник без никакво напрежение (ЗАСЕГА Mr. Green) Вчера не се сдържах и купих още две-три дрешки, днес още няколко и така до понеделник май ще събера за още една пералня Laughing

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 23:05 от djidjito

Общи условия

Активация на акаунт