И на плажа е добре с ПЛЕТКА да си в ръце

  • 29 531
  • 310
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 498
На 2 игли е куклата и се плете много лесно даже. Както казах, повече ме затрудни зашиването. Радвам се, че предизвика интерес. Веднага ще се заема с описанието.  Hug

# 271
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Куклите се плетат като чорапки, но аз съм плела само сладкишче на 5 куки. Все нещо друго е наред.
Страхотна е тази синя кукла и кой знае колко е приятна за гушкане!

# 272
  • Мнения: 498
Ето първата част - глава и тяло. Остават крачета и ръчички и това е!



Описанието е от руския форум за играчки Сатилина.

Правила при плетенето на играчки на 2 игли:
1. не се добавят крайни бримки, т.е. плете се с точно толкова бримки, колкото са в описанието.
2. лицева плетка е: от лицевата страна се плете лицево, от опаковата - опаково.
3. плетат се всички бримки, вкл. крайните (това беше ново за мен, като плета дрехи първата бримка само я взимам), но наистина така при зашиването на играчката шева става по-фин и почти невидим.
4. добавянето на бримки го правя като от една изплитам две - един път от предната страна и един път от задната.

Не знам дали някоя от вас ще се захване. Аз започвам по същото описание да правя момиче, така че ще снимам отделните части.

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 19:03 от Snejana_G

# 273
  • Мнения: 440
Снежи, много е хубава куклата!   bouquet Ти си майстор в тази област!
Момичета, тези дни си мислех да пуснем някаква анкета - дали се отразява кризата на хобито ви, но после реших, че анкета не е подходящо, затова ако има желаещи, нека споделят - как се отразява кризата на хобито ви - плетенето? Дали си купувате по-малко или по-евтини прежди, дали предпочитате, вместо да дадете пари за дрехи за детето си, да му изработите вие, или пък обмисляте как да направите от хобито си допълнителен източник на доходи. Има ли желаещи да споделят?!
И предложение за заглавие - В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две. Heart Eyes

# 274
  • Мнения: 9 908
хахах, заглавието е готино Simple Smile
криза при мен няма. Имам солидни запаси прежда.

СнежиГ, куклата е върха!

# 275
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Заглавието е много яко smile3501.
И при мен няма криза за тези неща,имам адски много прежда.Спрях да влизам в такива магазини,че само се изкушавам Mr. Green.Желанието ми за плетене си е все едно и също,аз пари за плетени дрехи не давам Naughty.Само дето възможностите ми понамаляха Simple Smile.Сега започнах на Мими жилеткомантото,пък ще видим кога ще го изкарам Rolling Eyes.

# 276
  • Мнения: 1 172
Вени, утепа ме с тва заглавие! Страшна си! Simple Smile

И у дома няма криза, Слава Богу! Аз освен че имам добри запаси от склада на плетаческата фабрика в Ловеч (всичко по 3лв/кг), заради кризата превантивно се насочих към пазаруване от складове на едро. Едно посещение в Пловдив - средно 70лв Mr. Green Да се готви "Александър" Laughing

Днес благополучно завърших предницата на една блуза,която плета от два месеца и разплитах около 10-12 пъти докато нацеля някаква мярка. Това ми е първия случай в живота,в който плетиво ме изнервя до краен предел. Накрая пак не уцелих и не съм доволна от резултата,защото пак стана твърде голям мотива и не остана място за последния елемент от него,което на свой ред намалява ефекта от дрехата.
Плетох по снимка,без схема.Ето оригинала http://www.amelly.snimka.bg/album.php?album_id=184019&pid=12265775
Не ми остана място за последния ред ананаси,най-външния. Нямам идея защо така, старах се да изкарам максимално точна мярка и брой бримки от снимката, плета с тънък конец,куката ми е 0,80 и имайки предвид,че  не съм скелет, а нормално закръглена млада дама,не знам защо ми излезе такъв голям чаршаф и бях принудена да го завърша няколко реда след големите дупки.

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 20:18 от Amelly

# 277
  • Мнения: 498
Амели с нетърпение очаквам да видя твоето произведение и съм сигурна, че ще е страхотно. Понеже знам, че ти си перфекционист разбирам недоволството ти, но въпреки това смятам, че ще имаш много добър резултат. За плетенето по снимка ти свалям шапка. Въобще не мога да си представя нещо толкова грандиозно да започна да правя без точна схема.

Вени не ми влияе кризата, в никой от аспектите, които си изброила  Hug Идеята за заглавие подкрепям с две ръце.

Понеже приключих с превода на описанието ето го:



Аз тази вечер започвам с главата и ще показвам готовите детайли.

# 278
  • Севлиево
  • Мнения: 491
На този етап кризата би ме ударила откъм прежди, ако не бях се презапасила от преди с такива. Сега гледам да изкарам някой лев от тях, но е слаба работа. Ще ми трябват инвестиции за прежди за мартеници обаче и от сега се замислям от кое да се лиша  newsm78
Заглавието и на мен много ми харесва  Hug
Снежи страхотна кукла   bouquet

# 279
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Снежи,хиляди благодарности за схемата и описанието.100% ще се възползвам от тях само не знам кога Mr. Green.Тук съм понасъбрала малко играчки,но повечето са без описание.Ще се радвам да видя изплетено нещо от тях,че само ги гледам и им въздишам Rolling Eyes.

# 280
  • Мнения: 1 111
браво на Снежана, наистина приятно ни изненада с куклата.../харесвам и  тази на снимката в аватара ти/. Ще чакам да покажеш част по част процесът на плетене...Бих пробвала и аз, все пак преди време плетох кукла за пръст по твое описание, и се получи добре, само че я плетох на една кука...не знам дали ще се справя с девете куки.
А относно кризата - аз пари за прежда и куки по-бих намерила, но виж - време за плетене нямам...
И на мен ще ми е интересно да видя моделът на Амели...

# 281
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Само да питам какво разбираш под ред,само отиване или отиване и връщане?За мен ред е само в едната посока.

# 282
  • Мнения: 1 172
Ей сега ще покажа снимки, щом сте толкова нетърпеливи Grinning Чакам да се качат в снимка.бг.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175687&pid=13358384

Конецът на преждата ми е малко по-тънък от Фроте, и представете си, този кръг,който показвам,който дори не е идеално изпънат, е с 10-тина сантиметра по-широк от предницата ми от всяка страна. Просто недоумявам с колко тънка нишка е плетена оригиналната блуза,за да се хване целия мотив на тая кльощава и безцицеста манекенка!!!!!!!

А, Снежи, да ти кажа, всеки си има сила в някаква конкретна област, ти се справяш перфектно с куклите,аз дори не се наемам да се пробвам. Аз също като повечето тук плета от малка, от 3-4 клас започнах да се уча по-сериозно,наблюдавайки и питайки плетящите наоколо баби и лели и винаги съм се справяла по-добре с разучаването на нещо готово,отколкото с разчитането на схема. А тази снимка е достатъчно ясна и моделът все пак не е нищо повече от кръгла покривка с ананаси,така че за мен няма нищо сложно. ... Освен това да го направя точно същия Cry

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 22:58 от Amelly

# 283
  • Мнения: 498
niunia ред е само в едната посока  Peace

# 284
  • Мнения: 171
Здравейте,момичета! newsm51
Извинете ме, че нахълтвам така в темичката ви  Blush !
От съвсем скоро се уча да плета на една кука (основните стъпки) , благодарение на някои от вас  Hug . Искам да си изплета ръкавички.  Blush
Имате огромно количество информация - събрана във вашата библиотека  Shocked....и линкчета към албуми.... и много изписани теми .... рових се доста (не мога да разгледам всичко #Crazy ), ама намерих само в едно албумче схеми (на руски  Tired , обаче - не се справям особено с разгадаването им) .... Молбата ми е ,ако някой знае някъде да е обяснено на български как се плетат ръкавички на една кука, моля,  да сподели! Praynig
Много красиви неща майсторите!  newsm10(никога няма да ви настигна  Tired )

Общи условия

Активация на акаунт