измерване на температура на бебе на 2 месеца

  • 26 167
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
Педиатрите обикновено мерят в ануса.
На Алекс не се е налагало да му меря темп. Само веднъж вдигна малко след една ваксина.
На Дияна само като бебе съм мерила темп. в дупето. Обикновено меря под мишницата.
С обикновен, живачен, не бих рискувала в дупето.

# 16
  • Мнения: 178
До около годинка винаги съм измервала в дупето с живачен по съвет на педиатъра ни.

# 17
  • Мнения: 31
С дигитален,под мишницата

# 18
  • София
  • Мнения: 119
Ползваме термометър с точка .... термофокус .... насочваш термометъра към челото и той мери температурата.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
а при двумесечно бебе, винаги ще ти покаже малко завишени показатели...около 36,7-36,9

Това са си съвсем нормални показатели даже и за възрастен човек  Naughty Не са завишени изобщо.

До втората година мерех Т в дупето, с дигитален термометър. Живачен не съм ползвала изобщо за детето си.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Меря я и под мишницата , а понякога и в дупето като махам от 0.5.Използвам дигитален термометър.

# 21
  • Мнения: 3 929
Мерих му я само под мишницата - с дигитален. Така че можеш спокойно и ти да я мериш там. Бъркането в дупето никак не ми харесва, а и той нямаше да стои мирен.

# 22
  • Мнения: 164
Аз също меря в дупето, изобщо не седи под мишницата ,по никакъв начин

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
От раждането и, и меря Т под мишничката с електронен термометър. За 15 сек. максимум става! Peace

# 24
  • Мнения: 81
Аз също меря в дупето с дигитален термометър. Правила съм сравнение между показателите под мишничката и дупето и дава отклонение около 0.7 . Колкото и да е неприятно, температурата измерена в дупето е най-вярна за мен  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Не разбирам защо толкова се плашите от меренето на т в дупето. Моят поне изобщо не показва да му е неприятно. Скоро се наложи да му сложа свещичка, ами тя е доста по-голяма от датчика на термометъра. Общо-взето, там най-точно се мери. Аз ползвам дигитален, слава Богу, много рядко ми се налага да го ползвам!

# 26
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Измерване в дупето не се препоръчва много-много. Само ако има съмнения за много висока Т. Дори тук в болницата не са я мерили в дупето. Само под мишницата. На тази възраст вече Т под мишницата е реална. Но по-добре да не е с дигитален Т, а от старите модели спиртен например (май живачни вече не ги произвеждат  newsm78).

# 27
  • Мнения: 411
На детенце първите месеци съм и мерила в дупето си дигитално термометърче. В последствие някъде след пети месец, за да не и накървавявам достойнството/ преминахме на термометър за ушето. При нас по мишницата да и меря температурата беше абсурд, сега още повече, не търпи такова нещо. Биби термометър сменихме няколко не отчитаха точно, не сме попаднали на качествена сигурно. Живачен не съм ползвала, не мога да си представя да го държа три минути че и повече.

# 28
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
На 2м. мерех температурата с термометър биберон,когато бебка беше на 5м. я отказах от биберона и мерех в ануса за 3-4мин.,но там показва 5 десети повече.

# 29
  • Мнения: 251
А някой ползвал ли е "лепенки", дано да се изразявам правилно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт