Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
В същото положение беше и дъщеря ми - Гноен отит;червено гърло и възпалени лимфни възли; бронхит;постоянни сополи и кашлица;съмнения за третата сливица......... Пи имуностимуланти(бронховаксом) и каква ли не химия.Хомеопатията не помогна.Като краен резултат се оказа алергия.Потърси и второ мнение,преди да дадеш каквото и да било.Аз цяла зима давах какво ли не за подсилване на имунитет,а всъщност се оказа че съм правела лошо,а не добро.


При алергиите, които са проява на хиперхункция на имунната система не е добре да прилагате нито имуномодулатори (допълнително я натоварват), нито имуностимуланти, защото алергичната реакция се засилва от засилването на имунната система.

Основополагащо при едно добро лечение е правилното поставяне на правилна диагноза. За това ви трябва добър лекар-диагностик. Като имаме диагноза, вече за имуностимуланти можете да говорите с вашия личен фармацевт, който ще ви препоръчаподходящ препарат.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Да,така е.Но в случая лекарите бяха поставили грешната диагноза - чести вируси и възпалена трета сливица,което впоследствие се оказа че не е така.Давах клеева тинктура за подсилване на имунитета заради "честите вируси",а всъщност влошавах положението тъй като пчелният прашец влияеше на алергията(за която все още не знаехме)Сама забелязах че детето се влошаваше след спиране на антихистамините,който пиеше заради антибиотиците или след излизане навън(след март месец).Бронховаксом пи заради стептококи след антибиограма.
За съжаление съм си неспециалист и наистина не разбирам много.Идеята ми беше,че трябва и второ мнение да не се окаже като при нас - лекуваме нещо,което го няма.Като си помисля че за малко не извадихме третата сливица по съвет на "лекар"  ooooh!

# 16
  • Мнения: 647
Давах клеева тинктура за подсилване на имунитета заради "честите вируси",а всъщност влошавах положението тъй като пчелният прашец влияеше на алергията(за която все още не знаехме)

Здравейте! Налага се да ви поправя пак, което само по себе си не е лошо, че ми давате повод да дам някои обяснения...

Цветният прашец (поленът) няма нищо общо с пчелният клей (прополиса). Ама, съвсем нищо общо! Даже нямат контакт помежду си...

Пчелният прашец даже е по-правилно да се нарича цветен прашец, понеже това са тичинковите прашинки на цъфналите растения. Него пчелите го събират и мъкнат в кошера, за да хранят с него малките личинки.

Обратно, пчелният клей, е вещество, което самите пчели произвеждат - повръщат го и с него облепват стените на кошера. В един кошер, прополис има по всички ръбове на кошера, както и с него е засмолен всеки външен пришълец - мишки, убити от пчелите, след като са влязли в кошера и прочее.. с Него са запушват всякакви дупки по конструкцията... По пчелните пити (които се правят от пчелите от восък) НЯМА прополис!!!

Само някой смешен палячо може да ви каже, че прополисът има алергенен потенциал, както тичинковият прашец! За съжаление, виждам съм такива изказвания от авторитенти хабилитирани медицински лица, които сънуват само антибиотици...

Купете си една проста книжка за пчелните продукти и ще видите, че те съвсем не се изчерпват до прополиса (пчелният клей) и поленът (пчелният прашец). Имате мед, пчелна отрова, пчелно млечице (желе роял), восък...

Освен това, самата клеева тинктура се прави по такъв начин, че в нея практически няма прополис - там има само екстракт от прополиса - съдържащите се в пчелния клей спиртно-разтворими вещества с мощно антибиотично действие - бактериостатици и бактерицидни вещества, противогъбичкови вещества и ред други още... Хората на тема прополис стават професори Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 17
  • Мнения: 39
Здрасти,опитай с елексирите на доктор Хлебаров.От опит върху себе си и майка ми мога да гарантирам имат и комбинации за деца.Но трябва да се консултираш с представителя за твоя окръг.прегледай има сайта и ще се информираш по-обстойно.

# 18
  • Мнения: 2 587
Давах клеева тинктура за подсилване на имунитета заради "честите вируси",а всъщност влошавах положението тъй като пчелният прашец влияеше на алергията(за която все още не знаехме)

Здравейте! Налага се да ви поправя пак, което само по себе си не е лошо, че ми давате повод да дам някои обяснения...

Цветният прашец (поленът) няма нищо общо с пчелният клей (прополиса). Ама, съвсем нищо общо! Даже нямат контакт помежду си...




Може и така да е.Както казах- не съм специалист,така ми го обясняват лекарите.
Важното е че сега лекуваме алергия и наистина забелязвам резултат(значи диагнозата е вярна) и това е важното.

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Имуномодулаторите дават ключ на имунната система какви са причинителите на определени заболявания и така карат имунната система да си изработи антитела за тези причинители. При този процес се получава ангажиране на имунната система - тя се натоварва и временно спада имунитетът.

Обратно, имуномодулаторите са вещества и комплекси от вещества, които "подхранват" работните процеси на имунната система и по този начин засилват имунитета. Такива са множество вещества, добивани от растението алое вера, ехинацея, сарсапарила и ред други, които е безсмислено да изброявам. Има както растения, растящи в България, така и множество други вносни.


Бихте ли се редактирали, защото не става ясно.

# 20
  • Мнения: 96
Здравейте!

Прави сте, но това не е тема на настоящата дискусия.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Ами да променим темата на дискусията тогава!
Ако някой ми препоръча добър педиатър-диагностик ще заведа сина си при него,защото не искам да гледам детето ми болно през една седмица и лечението да е все едно и също!!!

# 21
  • Мнения: 647

Имуномодулаторите дават ключ на имунната система какви са причинителите на определени заболявания и така карат имунната система да си изработи антитела за тези причинители. При този процес се получава ангажиране на имунната система - тя се натоварва и временно спада имунитетът.

Обратно, имуномодулаторите са вещества и комплекси от вещества, които "подхранват" работните процеси на имунната система и по този начин засилват имунитета. Такива са множество вещества, добивани от растението алое вера, ехинацея, сарсапарила и ред други, които е безсмислено да изброявам. Има както растения, растящи в България, така и множество други вносни.


Бихте ли се редактирали, защото не става ясно.

Прощавайте за техническата грешка - текстът да се чете така: Обратно, имуностимулаторите.... (втория абзац)

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

# 23
  • Мнения: 418
Когато детето боледува често,прави бронхеолити..имуномодулатори или имуностимулатори трябва да се дават?

# 24
  • Мнения: 4 915
На моите деца най-много им помага ЦИТРОСЕПТ. Профилактично и ударните дози, когато започнат разболяване.

Всякакви имуностимулатори сме пробвали, включително ваксини, не помогнаха.

# 25
  • Мнения: 112
В същото положение беше и дъщеря ми - Гноен отит;червено гърло и възпалени лимфни възли; бронхит;постоянни сополи и кашлица;съмнения за третата сливица......... Пи имуностимуланти(бронховаксом) и каква ли не химия.

Здравейте!

За съжаление, правите класическата грешка на неспециалист. Вие бъркате имуностимулант с имуномодулатор. Бронховаксом не е имуностимулант, а имуномодулатор!

Имуномодулаторите дават ключ на имунната система какви са причинителите на определени заболявания и така карат имунната система да си изработи антитела за тези причинители. При този процес се получава ангажиране на имунната система - тя се натоварва и временно спада имунитетът.

Обратно, имуномодулаторите са вещества и комплекси от вещества, които "подхранват" работните процеси на имунната система и по този начин засилват имунитета. Такива са множество вещества, добивани от растението алое вера, ехинацея, сарсапарила и ред други, които е безсмислено да изброявам. Има както растения, растящи в България, така и множество други вносни.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Аз също не правех разлика между двете, така че благодаря за разясненията. Но имам един въпрос- за дете, което често хваща вируси кое препоръчвате? Аз в момента давам имуностимулант -есберитокс. Мислех да давам и Бронховаксом, но от това което сте писали за имуномодулаторите, не е ли по-добре да се дава през лятото, когато вирусите са по-малко? Или просто да се следи и сега и да се дава когато детето е здраво?

# 26
  • Мнения: 647
Здрасти,опитай с елексирите на доктор Хлебаров.От опит върху себе си и майка ми мога да гарантирам имат и комбинации за деца.Но трябва да се консултираш с представителя за твоя окръг.прегледай има сайта и ще се информираш по-обстойно.

Простете острия ми тон, но Хлебаров не само че не е лекар, ами е и лъжец на дребно.

Хлебаров е асистент по дървесината в Лесотехническия университет. Занимавал се е с обработка на дървесина за производство на хартия...

Единственият елексир, който въобще е обследван научно, е Еликсир 3. Създаден е от Хлебаров още към края на 80-те години. Останалите са приумица на PR- машината Хлебаров и компания. Те са типични продукти на прехода през 90-те години у нас.

През 2000 година екип от колеги организирахме Световен студенстки научен конгрес по фармация. Хлебаров даде продуктите си на един студент, за да ги представи. Дотук- нищо лошо.

Обаче, после издаде книжка-ръководство за своите около 800 елексира (които лекуват дори "двоен СПИН" или "лош дъх от носа, устата и ануса" - - коментара оставям на вас) в която написа, че е академик Хлебаров, който видите ли бил спечелил златен медал за разработката си от Световния научен конгрес по фармация през 2000 г в Албена. Пропуснал е да отбележи, че конгресът е за студенти и че... никакъв медал на никого не е раздаван, камо ли златен. Научните конгреси не са олимпиади, ние медали не сме произвеждали...

Ето така строителите на капитализма у нас напреднаха в материала, а хората се лекуваха "квалитетно"

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 27
  • Мнения: 647

Аз също не правех разлика между двете, така че благодаря за разясненията. Но имам един въпрос- за дете, което често хваща вируси кое препоръчвате? Аз в момента давам имуностимулант -есберитокс. Мислех да давам и Бронховаксом, но от това което сте писали за имуномодулаторите, не е ли по-добре да се дава през лятото, когато вирусите са по-малко? Или просто да се следи и сега и да се дава когато детето е здраво?

Здравейте!

Имуностимулант може да се прилага по всяко време, но особено смислено е в период на климатимни промени, когато имунната система се натоварва.

Обратно, имуномодулатор се дава на пациента само, когато е здрав, понеже се получава нещо като подпрагова инфекция и се натоварва имунната система. Например, ваксините против грип се поставят през септември.

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 28
  • Мнения: 647
Когато детето боледува често,прави бронхеолити..имуномодулатори или имуностимулатори трябва да се дават?

Здравейте!

Във всички случаи препарати, които да засилят имунната система, са добре дошли. Не трябва да се прекалява, разбира се.

Ако е ясно какви вторични възпаления прави, добре е да се даде бронховаксом, респивакс, рибомунил, които да го предпазят от тези щамове.

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 29
  • Мнения: 96
За сина ми започнах курс  РИБОМУНИЛ и завършихме основния етап,ефекта се забелязва само при продържителноста на боледуването,но не и при честотата.
Искам да попитам маг.фарм. Антон Вълев дали може да давам Клеева тунктура профилактично/много добри отзиви има за нея във форумите/ на сина ми-1г и 10м и какви са неговите впечатления от нея?

Общи условия

Активация на акаунт