Болки в гърба

  • 9 628
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И през бременността и след раждането почти до 3ти месец ме болеше много гърба.Не можех да се навеждам и се чувствах ужасно.След третия месец ми минаСега ако го натоваря се "обажда" , но по-слаба е болката.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 335
Мерси, мерси! Взимам си от всички отговори по малко Hug
Може би наистина е някаква преумора, въпреки че на хипохондричната ми натура толкова и хареса идеята за плексита Grinning
Но вчера следобяд няколко часа бях по гръб на леглото, бебето спа по корем върху мен и тази почивка доста доста ме облекчи. Плюс ще тествам масажи (домашни засега), волтарен евентуално, още почивки (ако е възможно) и както rikk казва - укрепване на гръбните мускули. Съвсем съгласна съм, че в голяма степен там е ключа от бараката..

# 17
  • Мнения: 60
Аз съм със страхотни болки в гърба 9 месеца след раждането, не мога да си изправя гърба, все едно имам изкривяване! Днес бях при личната - каза ми, че е нужно снимка на гръбнака, кръвни изследвания и консултация с травмотолог. А дотогава - леки упражнения, много масаж и плуване! Peace

# 18
  • Мнения: 1 131
3 месеца след раждането  и аз бях с такива болки.Помагаше ми това,че мъжът ми почти всяка вечер ме разтривашем по болезненото място.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 58
Трябва да заякнеш мускулите на гърба, кръста и пояса. Прави лицеви опори и планкове. Също и гръбни преси, wall slides, wall extensions. За последните питай google/youtube Simple Smile
Болката в плешките често се дължи и на натрупано напрежение (свекърва ми, която е масажистка/рехабилитаторка ми обясняваше). Един (или серия, ако можеш да си позволиш) класически масаж ще ти се отрази много благотворно, както и на всички останали с болки в гърба, но паралелно с това трябва да заякнат и мускулите, за да не се изморяваш толкова.
Това е най-важното. Ако има изкривяване / прищипване на нерв трябва да се освободи и намести, а след това да се изгради и поддържа мускулен корсет, който да предпазва от нови травми. Само не ме питай откъде време за това  Embarassed
Относно тези дейности - смяна на памперс, миене на чинии, гладене - те са най-гадни. Номерът е да се опитваш вместо да се наведеш да разкачиш краката; когато вдигаш не се навеждай, а клякай. Така натоварваш краката, а не кръста и гръбнака.
Да се оправяш бързо!

# 20
  • Мнения: 329
Относно тези дейности - смяна на памперс, миене на чинии, гладене - те са най-гадни. Номерът е да се опитваш вместо да се наведеш да разкачиш краката; когато вдигаш не се навеждай, а клякай. Така натоварваш краката, а не кръста и гръбнака.
Да се оправяш бързо!

Да, задължително всяка тежест да се изнася от краката, а гърбът трябва да е изправен, кръста - колкото може по-"вдлъбнат". Но това важи за повдигане на тежки прдмети, не си представям как се сменя памперс приклекнал  Laughing Но с времето, когато мускулите заякнат, просто тези дейности няма да предизвикват дискомфорт.

# 21
  • Мнения: 2 334
И аз бях с такива болки 2-3 месеца след като родих  Tired Минаха ми  от само себе си.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз имам такава болка...           Пак лекари... Sick

Общи условия

Активация на акаунт