Първокласно лято 2009

  • 10 229
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
ама аз останах с впечатление, че или се изучава разширено английски, или рисуване. т.е. няма общообразователни паралелки.
или не съм разбрала нещо...
    Аз пък си признавам,че не обърнах внимание. Embarassed Остана ми в главата ,че се учат 4 часа английски + 2 допълнително.Само на изобразителното дават още 2 часа и спомена ми е за 20 часа и 22 за изобразителното.
                  Така,че дано си права,че вече ми писна и от училищата и от реда в тях. Laughing Губи ми се нещо и информатиката.В много училища започват от първи клас с математика и информатика.Май съм пропуснала доста неща! Embarassed

# 16
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Много английски, много нещо!  newsm78
В нашето училище учиха по 1 час седмично, само картинки и слушане, без азбука. Такава била програмата по английски за първи клас. Всъщност, това беше един от ЗИП предметите. Само като такъв се изучавал. Профила на паралелката се определя от ЗИП-а.
При нас профилиращи са математика, английски и информационни технологии. На септемврийската родителска среща подавахме молби, че избираме за децата съответния ЗИП. Може би е по-подобен начин и  за други профили, като тези по изкуствата.

# 17
  • Мнения: 3 034
ама аз останах с впечатление, че или се изучава разширено английски, или рисуване. т.е. няма общообразователни паралелки.
или не съм разбрала нещо...
    Аз пък си признавам,че не обърнах внимание. Embarassed Остана ми в главата ,че се учат 4 часа английски + 2 допълнително.Само на изобразителното дават още 2 часа и спомена ми е за 20 часа и 22 за изобразителното.
                  Така,че дано си права,че вече ми писна и от училищата и от реда в тях. Laughing Губи ми се нещо и информатиката.В много училища започват от първи клас с математика и информатика.Май съм пропуснала доста неща! Embarassed

 Joyмай не си слушала внимателно.
на изобразителното ще дадат още 2 часа и ще имат общо 22 часа само, ако няма паралелка със ЗИП изобразително, а то се запише като СИП. т.е. директорката каза, че като реверанс към родителите, които са избрали рисуване, пък няма да има такава паралелка, ще им се предложи допълнително занимание по рисуване.
/не знам дали го обясних хубаво/
а всички останали паралелки, които не са с рисуване, са с разширен английски.

поне това аз разбрах.

# 18
  • Мнения: 5 877
Олеле, само на информатика да не ги учат!
За какво им е, те с компютрите ще се оправят по-добре от нас.
Нашата информатика в училище беше жив зян; по-добре да не им губят времето.

# 19
  • Мнения: 3 034
Нашата информатика в училище беше жив зян; по-добре да не им губят времето.

тихо, на уше казвам, че и нашата беше такава. надявам се никой да не ме е чул/прочел.   Mr. Green

# 20
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Моята пък не беше-имахме много готина учителка...после в Университете не съм имала изобщо проблем с изпитите по информатика,даже за първите изобщо и не четях...друг е въпроса ,че то наученото тогава сега нищо вече не е нужно,ама карай...
Само че сега си нямам и на идея какво учат оп ИТ в първи клас примерно?
Аз от понеделник почвам такъв курс по ИТ за преподаване в училище,но ще е за 5-8кл....

# 21
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Игрички учат - да очертаят и оцметят нещо, после да го запишат в компютъра ... Картичка за празник, с готови шаблони в програмата ... лесно и нтересно. Само компютри да има, днешните деца и без учител ще се справят за това

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
стана ми интересно, а не разбрах, та ако не е нахално, какво значи 22 часа - уч. седмици не са ли около 30-31? Или 22 часа седмично...
Като ви чета наш'то училище  е много щадящо - 3 часа ЗИП /1 математика, един БЕЛ, един комуникативен/, няма СИП, няма език, няма ИТ.
Аз така и исках де. Но като чета как е при вас разликата е огромна.

# 23
  • Мнения: 3 034
20 часа седмично.
22 ще са само, ако се реши децата, които са искали рисуване да го имат като допълнително.

иначе не ми се видя някаква сложна програмата. обичайните неща.

# 24
  • Мнения: 5 877
Значи както си и мислех - нищо, за което да е нужно да се отделя специален предмет.

Това имах предвид и аз - че нещата, които учихме тогава, за нищо не служат. Както и няколкото кашона книги по компютърно инженерство на баща ми (тогава работеше в Центъра за изчислителна техника).

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нашите часове сега ги смятах - 23 със ЗИП-овете.

ИТ-то е пълна глупост за мен. Има среди за деца на 3-4 години, които могат да се ползват в дома.
Програмиране може също да се учи с подобни средства. Не че е необходимо, но ако някой държи.
Учила съм информатика от 4ти клас - бейсик, май имаше малко паскал - пълни глупости...

# 26
  • Мнения: 7 391
...май не си слушала внимателно.
на изобразителното ще дадат още 2 часа и ще имат общо 22 часа само, ако няма паралелка със ЗИП изобразително, а то се запише като СИП. т.е. директорката каза, че като реверанс към родителите, които са избрали рисуване, пък няма да има такава паралелка, ще им се предложи допълнително занимание по рисуване.
/не знам дали го обясних хубаво/
а всички останали паралелки, които не са с рисуване, са с разширен английски.

поне това аз разбрах.
               Аз и закъснях защото доидох от работа.Та в началото изобщо не бях.Влязох когато дадоха думата на К.Ангелова.Реших ,че съм пропуснала точно обяснението за учебната програма.Явно така си е било.Е,като пропусна нещо поне питам! Laughing А за изобразителното изкуство това което ми се наби в очи беше,че преподавателите бяха силно притеснени,че няма такава паралелка.Жената само дето не се разплака.

# 27
  • Мнения: 3 034
не беше упрек.

все пак няма ли да има такава паралелка? една от майките след родителската каза, че си е променила решението и че иска да запише дъщеря си в художествената паралелка. ако има още няколко .....
но Стефи е права, че нямаше никаква "реклама" на рисуването.
не само това, ами и една майка, с която говорих след родителската, защото не е в София и ме помоли да й разкажа за какво е ставало дума, каза, че секретарката я е посъветвала да не записва детето в такава. защото щели да го профилират до края в рисувателна паралелка.....
май в самото училище не могат да се разберат дали е хубаво да има художествена паралелка или не.

# 28
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
профилираната паралелка 4 часа рисуване ли ще има седмично?

# 29
  • Мнения: 3 034
май да.

Общи условия

Активация на акаунт