Когато децата са болни...

  • 5 701
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Mirama...а като я заведохте на лекар, какво казаха, че й е?...защото моето мнение е да не се доверяваш само на един лекар, а я заведи и за друго мнение...(казвам го от опит)...
Аз лично вече нямам никакво доверие на лекарите, идва ми направо да  #2gunfireнякой от тях...заради сина ми..

# 16
  • Мнения: 22 440
Силно зачервено гърло и всичко покрай него, за да не прерастне в ангина изписаха антибиотик, който се пие на 24ч.
Това ще и е вторият антибиотик, който пие за сега.

# 17
  • Мнения: 171
Силно зачервено гърло и всичко покрай него, за да не прерастне в ангина изписаха антибиотик, който се пие на 24ч.
Това ще и е вторият антибиотик, който пие за сега.



А за гърлото защо не й даваш...мед със сода...вместо тези антибиотоци...От лекар знам, че колкото повече детето пие антибиотици...толкова спират и да му помагат и започва да се разболява по-често...
Моят син по едно време...когато го пуснах на ясла и се разболяваше всяка седмица...и съответно личната ни лекарка постоянно ни изписваше антибиотик, защото синът ми имал "сочно гърло..", докато накрая от толкова антибиотици...стигнахме и до болница...
Не искам да те плаша, ама отиди и за друго мнение... Hug
Ангината ако започне да се развива...тези антибиотици...няма да помогнат на детето...

# 18
  • Мнения: 4 915
А аз знам, че стигне ли се до възпалено гърло, почти винаги се налага и антибиотик, защото вирусната инфекция прераства в бактериална.

Затова кашлица и сополи примерно не са опасни толкова, колкото възпалено и червено гърло. Едното е вирус, другото - бактериална инфекция и изисква антибиотик. Мед и сода биха помогнали в начален етап, сладолед също - но само в самото начало. И аз не обичам антибиотици, но когато се налагат - ги давам.  Rolling Eyes

Всъщност има бактериални, и вирусни ангини. Ако детето вдига температура, има червено гърло, гной по сливиците - антибиотикът е 90% сигурен...

Ние си купехме инхалатор. Малката е предразположена към дъъъъъъълги хреми и червени гърла. Когато тръгне по "познатия път", започваме инхалации с вентолин по лекарско предписание.

Цитросепт е другата ни алтернатива да се борим с болестите, много съм доволна.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 23:47 от Free Soul

# 19
  • Мнения: 96
Преди една седмица ни изписаха от инфекциозно,заради "не се притеснявай всичко ще отшуми".За 1 ден смених три лекарства и накрая .......Мисля,че запазването на самообладание е в полза и на мама и на детенце,защото само тогава може да се направи реална преценка на ситуацията.Ако се бях мобилизирала,а не бях ревала и не примирах при всяко повръщане на детето ми от страх да не умре от задушаване,нямаше да се стига до там да ни слагат и двете на системи.Вярно,бебка се оправи за 4 дни аз се вталих с 6 килограма,но все още не смея да я оставя сама когато спи след обяд защото ужасът е пред очите ми.Все още ме боли сърцето като видя следите по ръчичката от абоката.А иначе съм ербап да не повярваш..!

# 20
  • Мнения: 171

Всъщност има бактериални, и вирусни ангини. Ако детето вдига температура, има червено гърло, гной по сливиците - антибиотикът е 90% сигурен...[/color]

Съгласна съм, че когато ангината е налице...антибиотиците са сигурни...ама не мога да разбера само...защо винаги когато заведем децата си на лекар...и ссъответно този лекар..веднага изписва антибиотик...е може ли на едно дете на 2г всяка седмица да му се дават антибиотоци и накрая да отидеш за друго мнение и те да ти кажат..."ама как можахме да му давате това...то е силно за него"...и аз съответно какво да кажа..., че доктор ми го е изписал...

Вентолина със сигурност помага при зачервено гърло...Миналата седмица синът ми..както му нямаше нищо и изведнъж започна да се задъхва, да не може да диша, да кашля и да повръща...съответно аз изпаднах в някакъв ужас и веднага с баща му го заведохме на лекар и ни изписаха "Вентолин"...и наистина за 2-3 дена се оправи детето...

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 00:11 от bambi82

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък съм изкарала куп ангини като дете без антибиотици. Най-силното е било Бисептол. Първият си антибиотик пих на 16 години, след това още 2-3 пъти, не повече. Силно се надявам да успея и сина си да отгледам така. Дано не се налага.
Засега той е доста здрав, но не ходи на детски заведения. Миналата седмица изкара един вирус за буквално 12 часа, но като повърна два пъти се шашнах, защото не знаех какво да правя. Сигурно наесен като тръгне на градина ще почне да влачи разни болести и няма да ми е лесно...

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Това е съдбата на майката,винаги се притеснява за нещо,още от неродено го мислиш,че до възрастен.Аз също се притеснявам,но с времето се научаваш да различаваш кое е сериозно и кое по-безобидно и да не се вманиачаваш във всяко нещо,просто опитът си казва думата.Естествено има и параноични майки,които водят децата поне на 2-3 лекари едновременно,за мен това е излишно хабене на нерви и притеснение.
Бързо оздравяване на малката ти пожелавам и мисли по-позитивно. Hug

# 23
  • Мнения: 8 999
Когато бяха мънички и аз много се притеснявах. Сега вече са дърти магарета и боледуват много по-леко и по-кратко - в повечето случаи на крак.

# 24
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Притеснявам се и още как.  Tired Тази година се докарах до депресия с всичките й екстри от такива притеснения. Но явно това е съдбата на майката и трябва да я приемем.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 043
И аз съм от притеснителните, а какви черни мисли ми минават през главата  ooooh!, да пази Господ. Опитвам се да съм по-спокойна, но нещо не се справям.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
И аз бях страшна паника.
Още повече, че малко след годинката, дъщеря ми направи пикочна инфекция.
Обаче лека полека се научих да реагирам адекватно.
В момента, в който и аз го докарах до "половин лекар", нещата започнаха да си идват по местата.
Най вече като успях да "вдяна", че при обикновените вирусни инфекции, температурата е всъщност нещо чудесно, тя сама изтребва вируси и бактерии.
Така че към момента свалям Т само след 38.5 - 39.
Или миналата година, когато при вирус с повръщане и разстройство, в продължение на 5 часа капах с капкомер Хидратин Алфа в устата на детето. Рев, сълзи, обаче спазих съвета на педиатъра ни, и овладяхме положението без влизане в болница заради обезводняване.
Та така де.
Човек се учи.

# 27
  • Мнения: 801
Когато децата са болни, родителите трябва да запазят здрав разум. Не е лесно да се прави това, което трябва и запази хладнокръвие, но трябва.

# 28
  • Мнения: 14 654
Ох, като беше малък и аз се притеснявах страшно. После вече не. За второто се надявам да ми е минало и да не откачам при всеки вирус.

# 29
  • Мнения: 2 011
Аз не се паникьосвам,но ми минават ужасни мисли през главата,най-дребният симптом ми се вижда като нещо фатално и просто светът ми е крив,че детето ми е болно  Tired  Добре,че досега само два пъти съм го изживявала.Мисля,че с времето и това ще преодолеем и ще гледаме по-спокойно на поредния вирус.Бързо оздравяване на детенце.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт