Когато децата са болни...

  • 5 715
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 473
ivonska, нека не обръщаме темата на спорове за и против традиционната медицина и хомеопатията и т.н.
И само още един въпрос....щом използваш хомеопатия, тогава какво ти е мнението за ваксините? Защото виждам, че явно не си от противниците?
А двете неща хич не са съвместими!
Отделно пък ако толкова се доверяваш на хомеопата....тогава защо се консултираш и с шеф на детско отделение? Нали хомеопатията е ок и лекува всичко?

Аз съм доста скептично настроена към традиционната медицина, много рядко прибягвам до лекарства, до антибиотици съвсем.
Въпреки всичко не мога да се доверя и на хомеопатията. За мен това е точно ефект "плацебо", изчела съм и съм изгледала много материали....ами ще ме извиняват, но да ми продават някакви хапченца, в които не се съдържа нищо....не, благодаря.
Не бих дала на детето си и това и да чакам и да се надявам на чудо.

Това беше отклонението ми по темата.
Извинявам се и на останалите.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, нека не обръщаме темата на спорове за и против традиционната медицина и хомеопатията и т.н.
И само още един въпрос....щом използваш хомеопатия, тогава какво ти е мнението за ваксините? Защото виждам, че явно не си от противниците?
А двете неща хич не са съвместими!
Отделно пък ако толкова се доверяваш на хомеопата....тогава защо се консултираш и с шеф на детско отделение? Нали хомеопатията е ок и лекува всичко?

...

Не съм против ваксините. И не е вярно това, че са несъвместими! И къде е проблема да имам резервен изход през конвенционалния метод, ако положението стане критично? Умният индивид винаги има и резервен план...Защо трябва да съм залитнала в едната или другата крайност? Вие освен крайни, други варианти не сте ли обмисляли?

# 77
  • Мнения: 22 473
ivonska, аха, значи може хомеопатия докато ме устройва....като спре да ми е кеф и да "действа" я да изберем традиционната медицина, че там е сигурно.
За мен това не е твърда позиция, а лашкане а насам, а натам. И извъртане на нещата когато и както ни е удобно.

# 78
  • Мнения: 1 217
Пенелопа, аз незнам някоя от нас да е изразила претенции мнението и да е най-правилно, просто споделяме опит, но някои не търпят възражения. Колкото до притенението, повтарям си, че ако точно в този момент нещо ми се случи детето ми няма на кого да разчита и мисля за възможностите. И не, не тъпча децата си с антобиотик, нито им давам хапчета като бонбони, даже колкото и да не е правилно не винаги веднага прибягвам до изписаните ни силни лекарства. Ако на някой му се струва смешно, че не съм издържала да гледам детето си с отнесен поглед и почти неадекватно повече от допустимото и съм послушала лекарите да увелича дозата на лекарствата ( между другото незнам дали не ми го е казал някой шеф на отделение, в такива моменти не ми е до титли, а и никой не е застрахован от грешки ), значи е не само за хапове, а и за усмирителна риза. Всяка майка мисли доброто на детето си, затова не съдя никой за взетите решения и предприетите мерки, но и не искам и мене да ме заклеймяват като привърженик на химията.  

# 79
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, аха, значи може хомеопатия докато ме устройва....като спре да ми е кеф и да "действа" я да изберем традиционната медицина, че там е сигурно.
За мен това не е твърда позиция, а лашкане а насам, а натам. И извъртане на нещата когато и както ни е удобно.


Факт е, обаче, че не ми се е налагало да пия нищо вече 10 години, а и детето не знае що е хапче... Пък на теб може да ти се струва всякак. Права си за едно: удобно ми е и се чувствам подсигурена за (не дай Боже) критични ситуации... Аз съм от животните, които не търпят капаци и обичат да имат винаги резервен вариант.  Laughing

А "сигурно" няма никъде... Нито даже при понижената температура... Но човешката природа е така устроена, че винаги намира извинение за решенията и постъпките си... Та и ние тук така...  Laughing

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 15:03 от ivonska

# 80
  • София
  • Мнения: 44 229
хайдут велко - ако мен визираш...хич не ми е смешно, че не си издържала да си гледаш детето с отнесен поглед....ти спомена гърчовете...аз просто отбелязах, че по-висока доза лекарство, може прекалено бързо да смъкне и прекалено много Т и пак да доведе до такъв....
да практика е да се дават по 2 различни лекарства за сваляне на Т понякога...когато само с 1 и нормална доза тя продължи да се катери.....но да - пак има рискове.....


и да - всеки си взима ешение дали и какво и кога да дава на детето си.....лошо няма.....
въпроса е от паника, да не му се навреди....за леденият чаршаф - увивали са ме с такъв...истина е че действа.....но е просто отвратително.....по същият начин но доста по-спокойно и приятно действат мокрите чорапи, обтривките, или просто един хладък душ...обаче без шок....

ivonska - ти спомена кой ти е лекаря, аз си споделих мнението за него(поне 2-те неща които ми направиха силно впечатление, без дори да отричам, че всъщност като лекар си е добър)...в случай че някои пък реши че иска да си води детето при него.....мнения разни.....къв ти е проблема???
а дали ти даваш хомеопатия, АБ или баеш на детето си...всъщонст ми е все тая....

# 81
  • София
  • Мнения: 3 099
Angel_Dust, нито имах намерение да обсъждам лекаря, нито имам нужда от твоето одобрение за това при кой и как си лекувам детето...

Споделих труден момент, свързан с конкретната тема и не знам защо решихте да ме оценявате и поучавате...

# 82
  • Мнения: 3 929
С времето се научих да бъда по-спокойна, за да придам положителна енергия на детето. В началото много се впрягах, плашех се, коремът ми се свиваше, но разбрах, че така не само че не помагам на детето си, но вредя и на себе си. Разбира се, една по-страшна болест сигурно би ме потресла, но се старая да запазвам самообладание. Не че не опирам до конвенционалната медицина, но като че ли за "обичайните болежки" разчитам на опита си и на себе си. А и последния път, когато синът ми се разболя и отидох при педиатърката, тя ме попита какво му давам. Казах й, че нищо не съм му дала, защото не го е прегледала. А тя ми каза, че трябва вече да съм се научила какво да давам на детето си. Ами да, научих се вече. При педиатърката отивам за болнични.
Да не дава Господ нещо по-тежко, но засега се справяме.

# 83
  • Мнения: 657
Паникьосах се много при първото разболяване- събуди се една сутрин алено червена цялата, после започна да се задушава и докато направят урбазона незнаех къде съм.Така и никой не разбра от какво стана.
Вече се опитвам без паника.Искам да съм адекватна и да помогна с каквото мога навреме.

# 84
  • Мнения: 1 217
Angel_Dust, не визирах теб  bouquet

# 85
  • Мнения: 195
Нормално е всяка майка да се притеснява когато детето и е болно,та нали то е част от нея.Аз също доста се паникьосвам дори и до сега макар,че детето ми е голямо,много ме е било страх от високата температура,защото не падаше с дни,но слава богу всичко се е оправяло.Паника голяма само да се оплаче за нещо и испадах вужас.Желая на всички мами да не се паникьосват както мен!!! smile3525

# 86
  • Мнения: 9 990
Пенелопа, аз незнам някоя от нас да е изразила претенции мнението и да е най-правилно, просто споделяме опит, но някои не търпят възражения. ....Всяка майка мисли доброто на детето си, затова не съдя никой за взетите решения и предприетите мерки, но и не искам и мене да ме заклеймяват като привърженик на химията.  

Първо, не съм коментирала чие мнение относно ваксините/лекарствата/температурата  и титлата на лекаря е правилно.Напомних за какво е темата а тя е:до колко се панирате при болест на детето.И второ-аз па къде заклеймих кой на какво е привърженик?Аз съм привърженик на яслите, нали, ама какво общо има това? Thinking

# 87
  • Мнения: 647
Здравейте!

Да, спокойствието на родителите, особено на майката, която обикновено се грижи за детето, е от съществена важност за бързото лечение на детето.

Влизам в темата само заради една мветка, която ми направи впечатление. Една от вас каза, че използва инхалатора си у дома, когато детето се разболее... А, защо не го ползвате още преди да се е разболяло? Инхалаторът не е лекарство, той е уред за ползване.

При първоначална (водниста) хрема, когато детето (или пък вие, съпругът) все още подсмърча с капещата като вода хрема, няколко инхалации пресичат рязко по-нататъшното развитие на болестта. Ако преди лягане с инхалации сте очистили носните пътища на пациента, вероятността той да спи от хрема със запушен нос през нощта, а оттам- да отвори устата и да му изстине гърлото, е многократно по-малка.

Има и друго - вирусните инфекции не се лекуват с антибиотици. При малки деца рядко се прилагат и противовирусни средства, защото също имат странични ефекти. Тогава единствено средство остава една инхалация.

Затова, тези, които са си купили инхалатор за процедури у дома, не чакайте някой да се разболее, за да го извадите от кутията, ами в зимния сезон го ползвайте редовно. При родители с деца в детска градина, една инхалация вечер след детската градина ще донесе невероятно много ползи и по-малко пари за лекарства, болничен на родителите и.. знаете ги другите проблеми.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 88
  • Мнения: 9 990
А парата в банята от топлата вода същото ли е?Защото, преди сън децата ми се къпят и реално си правят парна баня. Grinning

# 89
  • Мнения: 2 478
Инхалатор не съм купувала, но ние с мъжът ми си правим инхалации над вряла вода с цветове от лайка. Изключително ефикасни са при простудни заболявания. Мислила съм да го правя и на детето , но не знам дали ще успея да го задържа над парата.

Общи условия

Активация на акаунт