Постоянно безпокойство, страхове, депресия

  • 273 765
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
svetla, при нас двете май доста си приличат нещата. Аз също не очаквах да ме сполети такова нещо. И мен ме връхлетя в един от най-хубавите моменти в живота ми. Имам прекрасен съпруг, чудесни деца, започнах и мечтаната работа. Вярно, малката прекара серия от боледувания, но и преди е боледувала, а и голямата също. Но никога не съм реагирала по този начин. Направо се сринах отведнъж и се уплаших да не съм започнала да полудявам, чудех се откъде ми идват тия откачени мисли и тоя страх. Не бях изпитвала такова нещо никога преди. Но и аз като теб се бях преуморила тотално, от работа не можах и на почивка да отида миналата година. И стресът се е натрупвал покрай преумората, без да усетя. И разболяването на малката в началото на януари тази година явно е било капката, от която чашата е преляла.
Стискам палци да се оправиш напълно и ужасът да не се връща при теб.

# 31
  • Мнения: 1 893
Здравейте,момичета! Както знаете от постовете ми,съм в много тежка депресия. Днес ми е 5-ти ден с Анафранила,но се чувствам много зле-цял ден плача и само черни мисли....нищо друго. Нито мога да се загледам в телевизия,нито книга,направо ужас! Кога ще дойде краят на тези мъки? Дано никога не почувствате това,което изпитвам аз!

# 32
  • Мнения: 166
Lirena, дори не те познавам, но ако знаеш колко много ти съчувствам!
Според мен ти трябва някой, с който да можеш да споделиш болките и проблемите си. Не винаги можеш да имаш такива приятели, с които да си споделиш мъките и тревогите и по някакъв начин те да променят твоето мислене, да ти въздействат.
Затова както и преди бях писала, потърси си добър психолог или психоаналитик!
За съжаление не познавам такъв и няма кой да ти препоръчам:( Но само така мисля че ше можеш да се избавиш от депресията.
Не разчитай само на хапчетата, те имат временно действие и не се знае като тръгнеш да ги спираш какви последици ще има от тях.

желая ти сила, вяра и успех!

# 33
  • Мнения: 1 893
Благодаря ти,мила! За съжаление живея в малък град и тук няма психоаналитик,нито психолог!Споделям само с най-близките,имам впредвид семейството ми. Останалите не могат или не искат да го разберат. Hug

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Стискам палци да се оправиш напълно и ужасът да не се връща при теб.

И на тебе, мила, и на тебе го желая ! Благодаря ти  bouquet

# 35
  • Мнения: 222
Странно...И при мен всичко,започна след като ме приеха в желания от мен университет и специалност,всичко се нареди така, както аз исках,но се появи депресията,нервността,постоянно гадене и какво ли още не...Просто изведнъж се отпускаш след цяла година усилено учене,в която не усещаш толкова силно напрежението,защото си се стегнал и няма време за отпускане...Получи се и от събития от преди това и всичко се натрупва и в един момент прелива...2 месеца се опитвах сама да се справя,но накрая отидох на психиатър, който ми предписа Zoloft и вече 9 месеца го пия и се чувствам много по-добре,в началото имаше моменти,в които се чувствах както преди,но те отшумяха.Според мен и времето е решаващ фактор при лечението...Успех!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Искам да кажа, че действително хапчетата помагат, НО ме тормози въпросът какво става след спирането им ?

И друго не мога още да разбера - антидепресантите с натрупване ли действат, или не ?
Моето психи казва, че ефктът натрупване не е толкова голям, затова като се намаля дозата при спиране или смяна с друго хапче, е нормално засилване на тревожността. А същевременно за изчистване на заболявания по-сериозни от депресията като ОКР, ПР, фобии - трябвало да се пият антидепресанти 1-2 години. Ако не е с натрупване, защо е нужно дълго приемане, и ако с намаляне на дозата става по-лошо, то какъв е смисълът от дългото пиене ?  Thinking

# 37
  • Мнения: 2 011
Искам да кажа, че действително хапчетата помагат, НО ме тормози въпросът какво става след спирането им ?

И друго не мога още да разбера - антидепресантите с натрупване ли действат, или не ?
Моето психи казва, че ефктът натрупване не е толкова голям, затова като се намаля дозата при спиране или смяна с друго хапче, е нормално засилване на тревожността. А същевременно за изчистване на заболявания по-сериозни от депресията като ОКР, ПР, фобии - трябвало да се пият антидепресанти 1-2 години. Ако не е с натрупване, защо е нужно дълго приемане, и ако с намаляне на дозата става по-лошо, то какъв е смисълът от дългото пиене ?  Thinking

Aз също преминах през този път - за радост  не в толкова тежка форма. Помогнаха ми повече приятелите ми , които ежедневно бях а до мен и ми вдигаха  главата !  Hug
Зная , че антидепресантите  действат  с натрупване и не се спират отведнъж а постепенно. много  е важно да имаш близки, които те подкрепят в този момент-  в противен случай знаеш че има "щастливо хапче" - но то не може да се пие вечно... За това по време на пиене на лекарствата идва и една "активна " фаза  ( следствие от лекарствата) , в която ти се чувстваш превъзбудена и изпълнена с енергия .... Simple Smile Добрия психиатър ще те  наблюдава и ще преценя кои лекарства  да  намали или изключи . Говори  с него как се чувстваш и как минава деня ти по време на лечението. И е важно много след като лечението приключи да се настроиш оптимистично за бъдещето си, намери си занимание , създай си хоби ( ако нямаш) , срещай се с хора - на мен това ми помогна.
Сега от време на време ме обземат страхове за детето ми , за близките , страх ме е от  смърт , поревавам си от време на време но около мен има близки , успокоявам се с работа и други занимания , всеки ден си повтарям че Този ден е за мен и ми  е много ценен.
Времето  е наистина решаващ фактор при лечението!
дано всичко премине и никога не се завръща  Hug Praynig Praynig Hug  bouquet

# 38
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Доколкото разбрах, хапчето или хапчетата те държат поне толкова време, колкото си ги пил. След това, ако действително човек се е оправил, няма проблеми, но ако не е - много е възможно депресията да се върне отново. Няма как да знаем със сигурност дали сме се оправили, затова е важно да ни наблюдава психиатър или психолог и той да определя колко време да се пие лекарството.
svetla, не мисли за после. Твърде вероятно е, ако много мислиш, че това ще се върне, то наистина да се върне. Аз вече забравих, не пия никакви лекарства, не мисля изобщо, че това нещо може да се повтори. И засега ми е добре.

# 39
  • Мнения: 52
 И аз пия Ясмин от няколко месеца и през това време ярко се засилих атези състояния,които описвате. Утре съм на гинеколог и смятам да не пия повече! Тревожност -през цялото време,ирационални страхове и тъга. Смятам да си купя жълт кантарион и да пия чай.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз пия Ясмин от няколко месеца и през това време ярко се засилих атези състояния,които описвате. Утре съм на гинеколог и смятам да не пия повече! Тревожност -през цялото време,ирационални страхове и тъга. Смятам да си купя жълт кантарион и да пия чай.

И от противозачатъчните май има такива (д)ефекти  newsm78

# 41
  • Мнения: 19
момичета не ми се иска да ви разочаровам но след спирането на депресантите всичко се връща и то с още по голяма сила просто вече пробвам 3-4 пъти да ги спра но за съжаление не става вярно е че действат с натрупване защото при мен поне месец и половина след спирането им всичко е наред и после всичко започва наново че и още по зле става  Twisted Evil
днес пак ги започнах мъча се вече 2 седмици купих си ж.кантарион на хапчета симтомил мента глог и валериана но не....не става скъсвам се от диария започна и повръщаневсяка сутрин ставането  в 5.30 сърцебиенето задушаването кръвното ми пада дига сеабе направо кошмар
мъжът ми лудна да го питам добре ли и само си мисля че му има нещо лошо че и детето мие на 3.5 години и нея тормозя добре лиеболили я нещо оставих я днес на майка ми да я гледа че бях извън града и ако искате ми вярвайте съм звъняла през 20  минути да питам да няма Т да не дриска и др.подобни
Та така де май няма отърване от тия хапчета а искам мнооого да си имам още едно дете.
Все си мисля че може би тогава ще се поуспокоя  newsm78
кураж на всички все пак но аз вече съм отчаяна

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
момичета не ми се иска да ви разочаровам но след спирането на депресантите всичко се връща и то с още по голяма сила просто вече пробвам 3-4 пъти да ги спра но за съжаление не става вярно е че действат с натрупване защото при мен поне месец и половина след спирането им всичко е наред и после всичко започва наново че и още по зле става  Twisted Evil
днес пак ги започнах мъча се вече 2 седмици купих си ж.кантарион на хапчета симтомил мента глог и валериана но не....не става скъсвам се от диария започна и повръщаневсяка сутрин ставането  в 5.30 сърцебиенето задушаването кръвното ми пада дига сеабе направо кошмар
мъжът ми лудна да го питам добре ли и само си мисля че му има нещо лошо че и детето мие на 3.5 години и нея тормозя добре лиеболили я нещо оставих я днес на майка ми да я гледа че бях извън града и ако искате ми вярвайте съм звъняла през 20  минути да питам да няма Т да не дриска и др.подобни
Та така де май няма отърване от тия хапчета а искам мнооого да си имам още едно дете.
Все си мисля че може би тогава ще се поуспокоя  newsm78
кураж на всички все пак но аз вече съм отчаяна

desileta, твоята диагноза каква е - паническо разстройство ли ? И колко време пи хапчета, какви ?

# 43
  • Мнения: 686
Момичета, а никой ли не е пробвал с лечение от типа на източните йога, медитация и т.н.?

Аз също се чувствам много напрегната, сякаш животът никога повече няма да бъде прекрасен. Страховете са постоянни. Понякога скачам на сън, мислейки за смъртта. Пия седатив и сироп от мента, глог и валериана. Но не мисля, че помагат много на депресивните симптоми.

Между другото изследвали ли сте сърце? На мен наскоро ми откриха пролапс на митрална клапа и четох, че много често този иначе нетолкова сериозен дефект води до паника и депресия.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 908
Точно както го е описала авторката на темата,така съм се чувствала и аз,когато ме връхлети депресията и така няколко дни,след което това състояние преминава и все едно нищо не е било,просто има такива моменти.
До хапчета не съм прибягвала,защото се опасявам че ще свикна с тях,а не искам,а и ефекта най-вероятно е само докато се пият.

Общи условия

Активация на акаунт