Слънце, жега, плаж, море, а през ОКТОМВРИ с бебче във ръце.

  • 15 067
  • 289
  •   2
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,милички!

Честити ви момиченца на всички

Бавно напредват и принцесите Laughing


И аз ще ви посъветвам да си търсите лека количка,като напатила се от тежка,тромава и неманеврена.Дано да направите успешен избор Peace

Ани,хайде разказвай.Дай снимки.Липсваше ни newsm03

Биберона,спокойно.Всичко ще бъде наред.Ти само се зареди с положителнни мисли.

Цунки и до после lovekiss

# 226
  • Мнения: 76
Ани аз също съм За срещата ще се постарая да дойда Peace

# 227
  • Мнения: 1
Сега се връщам от ФМ, всичко с бебето е добре. Потвърдиха ми , че е момиченце което тежи  490гр и е в 22седмица. Най- забавно ми беше да я гледам как не ме рита от вътре и в същото време я усещам. Прояваше се и беше си кръстосала ръцете сякаш ми беше сърдита.Сега лягам малко да почина пред тв. Hug

# 228
  • София
  • Мнения: 463
julianka / бутай си с кеф количката, всеки си има вкус и приоритети. Моята е още по-тежка и от твоята  Joy ,обаче колко колички са печелили наградата ,която има моята количка - http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/productdetail.aspx?id=56&tn=2 .Също като теб се наслушах на дълбокомислени изводи за тежестта. Ама хора ние не живеем един и същи живот , нямаме едни и същи тела и възможности, нито мислим по еднакъв начин-недейте да отричате това или онова -за да съществува явно има причина. Мир Peace
Лично съм пробвала моята около 17кг по спомен ,натоварена(накачих каквото се сетих тежко) два пръста ми трабват за да я бутам, а в същото време съм виждала детенце да пада от лека триколка-просто се наклони на едната страна към някакъв боклук на земята ,та по очи със все количката, както съм виждала и как запъват малките предни колела по дупките и добре че са коланите на тия колички да задържат детето #Crazy
А че има тежки и тромави колички ,няма спор, просто съществуват и по-тежки но по-маневрени модели ,не може всичко да е под общ знаменател нали? Peace

Честито на всички със радостни новини, все така да е  Hug

# 229
  • Мнения: 103
Сега се връщам от ФМ, всичко с бебето е добре. Потвърдиха ми , че е момиченце което тежи  490гр и е в 22седмица. Най- забавно ми беше да я гледам как не ме рита от вътре и в същото време я усещам. Прояваше се и беше си кръстосала ръцете сякаш ми беше сърдита.Сега лягам малко да почина пред тв. Hug
бубе, супер  Peace. аз най- се забавлявах миналата седмица като наблюдавах нашата беба как рита, а аз въобще не я усещам.  Joy

# 230
  • Мнения: 36
Лелей какви помисли сте сложили в главата ми  Laughing
Съвсем вярно каза някой, че тук сме се събрали съвсем различни хора, но слава богу по много хубав повод  Simple Smile
Както писах по-преди не мога да седя дълго пред компютъра та чак днес четох малко, а вие сте писали много и няма да мога да отговарям ползвайки цитати
Та ако поддържаме мнението, че всеки може да сподели каквото го вълнува, аз доста се развълнувах от подигравките в предната тема за родители, които купуват евтини неща за децата си, а тези, които се доверяват на лекарите и здравната каса, че вършат едва ли не престъпление спрямо децата си. Не мисля че подобни мнения трябва да бъдат подминавани  Close
Не знаех че са били пускани списъци какво ни трябва за бебетата и помолих да ми спретнат такъв, тъй като нямам опит. Смятам да ползвам каквото мога от приятелки, а останалото ще го съобразя със семейния бюджет. И категорично не смятам, че ако една от приятелките ми ми подари скъпата си стара количка, а аз имам пари за по-евтина храна това ме прави лоша майка. Като ми пуснат списъка мога да пусна и тук, все пак още един не вярвам да навреди
Много бих се радвала да имам джип или каквото и да е возило. Не бих се оплаквала, каквато и кола да имам, защото много ме притеснява возенето в градския транспорт – не за друго, а е пълно с кашлящи и подсмърчащи хора, а аз лесно се заразявам и направо не ми се мисли какво ще стане ако се разболея, че и лекарства не мога да вземам с тези алергии. Да се похваля – днес ми отстъпиха място за първи път  Simple Smile
Друго да споделя – пораснаха ми краката с цял номер  Shocked
Д-р Цолова от Фемина ми направи впечатление на старателна
Въпрос към настоящите мами – неонатолозите в Шейново добри ли са? И кога трябва да си запишем педиатър за после, че чух и това било проблематично?
Молба – пуснете ми бележка за срещата, ако е в центъра, че до южния парк няма да мога да се дотътря. Туй в случай, че искате да ме видите де  Laughing

# 231
  • Мнения: X
Здравейте момичета! Аз от два дни нещо не съм наред с десния крак. Усещам една болка между таза и крака, все едно имам забит пирон и едвам ходя. До вчера не можех да се навеждам, а днес не мога вече и да ходя, а като слизам по стълбите направо ми се реве  Confused . Някоя от вас имала ли е подобен проблем? Исках да попитам и нещо друго. Ако евентуално изляза за една седмица в болничен, то това ще се отрази ли на майчинството ми или няма такъв проблем?

# 232
  • София
  • Мнения: 9
   Здравейте момичета   bouquet!

 До сега четох писанията и след като сте подхванали темата за количките, искам ако може и аз да посикам вашето мнение, аз съм си харесала на виншен вид) няколко модел аи ще се радвам  -ако ми кажете - нали има такива с опит, коя е най-подходяща за Софийските услици, подлези и т.н.
 

     1.
            http://www.x-lander.bg/modele/xv/
    2.

             http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5957&lang=1

3.

              http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx?id=3

4.          http://www.vitodesimone.com/content/view/12/22/



  Mersi i hubav den !

# 233
  • Мнения: 1 341
Искричка, Юлианка, нищо лично към никоя от вас, сладурки!
Всеки споделя мнение, едни се съобразяват с на един мнението, други с на друг! Peace
С много здраве и сладки бебоци да си ползвате количките. Другото са бели кахъри. Simple Smile

ХМ, никой не се е подигравал с майки купули евтини пюренца. Ставаше въпрос за парадирането със скъпи такива, само и само да се покаже пред околните. Мен не ме вълнува кой с какво си храни детето, какви ваксини му слага и т.н. Давам съвети от личен опит, кой то иска слуша, който не, здраве. Но според мен, специално за ваксините-там компромиси не правя и не мился, че е оправдано някой да прави. Става въпрос за здравето на децата ни. Но пак е въпрос на разбирания.
А да, аз като съм правила пюренца в домашни условия..това не ме прави по-бедна от другите, нали? Аз така съм преценила-така съм правила(за мен това е най-доброто). И не ме е било срам да извадя домашно приготвеното пюре и да го дам в градинката на дъщеря ми. Ако съм купувала Ганчев, също не ме е било срам да го дам на детето си, ей тук идва разликата с парадирането, разбираш ли, какво имаше предвид Герчо?

Краката и на мен ми пораснаха миналият път, надявам се сега да не стане пак същото, че не знам къде ще си намирам обувки. Crazy

Хриска, не ми се е случвало нещо подобно. Дано бъро ти минава. Относно болничния и майчинството не съм запозната.

# 234
  • Мнения: 1 668
Мале, мале... Вече ще си трая, че квото и да кажа излиза, че има поне 10 засегнати...
Та... днес времето е прекрасно  Joy Joy Joy...

# 235
  • Мнения: 36
Здравейте момичета! Аз от два дни нещо не съм наред с десния крак. Усещам една болка между таза и крака, все едно имам забит пирон и едвам ходя. До вчера не можех да се навеждам, а днес не мога вече и да ходя, а като слизам по стълбите направо ми се реве  Confused . Някоя от вас имала ли е подобен проблем? Исках да попитам и нещо друго. Ако евентуално изляза за една седмица в болничен, то това ще се отрази ли на майчинството ми или няма такъв проблем?
по първи въпрос - да от два месеца се консултирам с доктори било нормално за бременността  Mr. Green и нищо не помага, минавало като родиш, а на всичко отгоре ми изписаха и нещо дето съвсем не е за бременни, но добре че чета етикети  Grinning. виж в големия форум имаше подобна тема, даже две - болки в краката и ръцете. идеята е че всичко се разширява заради бебо, особено тазът. пробвай да спиш с възглавница между краката. дано при тебе да е различно и да ти мине бързо
по втори - и аз питах. информираха ме, че болничните не влияят, ако можеш да се ориентираш в www.noi.bg трябва да пише

# 236
  • Мнения: 36
Мале, мале... Вече ще си трая, че квото и да кажа излиза, че има поне 10 засегнати...
Та... днес времето е прекрасно  Joy Joy Joy...


споко бе - аз като казах какво мисля и май всички се засегнаха  Joy Joy Joy

# 237
  • София
  • Мнения: 463
Искричка, Юлианка, нищо лично към никоя от вас, сладурки!

Споко, Рони ,не мисля че има засегнати. Hug Просто на моменти темите се изкривяват в "Аз знам най-добре,мен слушайте" и това от страни съвсем не звучи като съвети. Светът не е само черно и бяло и няма абсолютна истина,има и хора с различно мнение все пак,малко по-толерантно отношение няма да навреди.

За краката, и аз съм така. Даже ми станаха в частта между пръстите и глезена дебелички като с възглавнички ,но аз по принцип си купувам 1 номер по-големи обувки когато са затворени и сега си ми стават всички.

# 238
  • Мнения: 91
ХМ, за софийска среща - как да не искаме да те видим  Party - гласувай, момичета пуснаха анкета (нали знаеш къде) и може би ще претеглиш към центъра. За сега Южния парк води  Laughing
Искричка  Hug леле.. аз мислех че моята е най-тежка  Laughing между другото там в Касида гледах и на бебе Комфорт, много са хубави, ама учитвайки цената и пак кг-те.... излиза двойно по-скъпо, та реших за зима ще ми е перфектно с х-ландера по наша улица, ако можем така да я наречем... само дупки и хълмове.... ooooh! да стигна до южния парк, особено ако има сняг.... ооллеее... това е екшън  Laughing
Ронка  newsm51  чака ме два варианта: или ще съм доволна от покупката ни и нататък или ще се мъча в наказание, че не съм ви слушала  Mr. Green до лятото и там ще купя друга  Laughing друг вариант няма. И скоро всичко ще бъде ясно. Между другото в начало и аз се притеснявах много по повод колко е тежка, та мъжО ме претегли на своята страна и взе цялата отговорност на своята глава - ще има кой да чопкам после хехе)))  hahaha
Ger4o,  Grinning  ти по-добре кажи - плетеш ли нещо? нали искаше?  newsm78

# 239
  • София
  • Мнения: 463
Дупките са доста решаващи, в нашия квартал място няма ама все строят и е като кръстоска между лунен пейзаж и минно поле,та с малки гуми само до пред блока ще изляза и трябва да си я нося на гръб количката после hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт