Детска ясла № 28, София

  • 9 531
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
Искам специално да благодаря на lawRY за информацията. Това вече звучи много по-различно! Признавам и аз се бях понастроила срещу директорката, въпреки че досега лошо от нея не сме видяли, но това беше само заради липсата на информация. Както каза Узи нормално е някой да убере негативите и за съжаление в повечето случаи това не е истинският виновник. Мисля си, че наистина трябва да се организираме и да направим нещо, но май вече сме доста позакъснели, а?!  Thinking

# 46
  • Мнения: 38
Мили мами,
И моето дете, живот и здраве, ще бъде в тази ясла след ремонта. Прочетох всичко, което сте написали и ми прави впечатление, че темата започва едва началото на юли месец. Нали яслата е в ремонт вече 4-и месец, защо негодуванието е чак сега? Нормално е да го има, но много по-рано, и смятам, че е още тогава на директорката е била нужна подрепата Ви, защото е видно, че жената е напълно отдадена на работата си и загрижена за НАШИТЕ деца, прави всичко по силите си -  явно е такъв човек, за което моите адмирации.
Както и да е, аз днес бях там и смятам, че както казва директорката яслата наистина ще работи август, а не септември. Нито на нея, нито на екипа е лесно да е отпуск толкова време, а и всички проблеми ако не са решени, са въпрос на краткосрочно решение.
Радвам се, че тези от Вас, които са били настроени против нея, са проумели действителността.
Мили мами, дано скоро "ремонта" остане назад във времето и децата се радват на добрите грижи в обновената ясла.
Поздрави и усмивки на всички
 

# 47
  • Мнения: 642
И ние сме на предела на силите си - аз, татито, майка ми и баща ми, свекър ми и свекърва ми. Дори отпуските (на мъжът ми и моята) си ги взехме през юли, след като разьбрахме, че тепърва започва подмяна на ел. инсталацията.
И въпреки това нищо и никой не може да ме настрои против директорката. Вярно е, че не винаги (откакто започна ремонта), когато съм звъняла в яслата е имало кой да ми вдигне, но 3-те пъти, когато успях да се свържа г-жа Куликова винаги започваше с извинение и молба за още малко търпение, както и ми е давала и 3-те пъти точна информация как вървят нещата - какво още остава да се прави.
Персоналът е страхотен, диркеторката е много сърцат и отзивчив човек. Сигурна съм, че от нея не зависят сроковете за приключване на ремонтите.
И на потърпевшите деца, и на потърпевшите родителите не ни е леко, но да си изливате гнева върху директорката и "лелите" е нелепо!!!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 727
.... защо негодуванието е чак сега?

Лично моето негодувание започна 7 дни преди ремонта, когато случайно подочух от друга майка, че от другия понеделник сме без ясла.
Просто вече няма накъде да мърдаме - взели сме си всички отпуски, без реално да сме си починали нито един ден и продължаваме да не знаем кога на практика яслата ще заработи.
Първо трябваше ремонтът да продължи 45 календарни дни, после стана 45 работни, и когато работниците си събраха багажа, и вече се надявахме децата да тръгнат на ясла, ново 20 - няма електроинсталация, после слухове, че няма да има манджа....  #Crazy

Няма нужда да обяснявам на майките, които са минали по този път, че септември-октомври-ноември плъзват болестите, и че летните месеци общо взето са по-благоприятни за адаптация към яслата (като изключим летните вируси, грипове, разстройства и др. подобни   ooooh!)

Март месец тъкмо се бяхме съвзели от практиката 3 дни на ясла - седмица болни в къщи и ни шунтираха. Ако "ваканцията" продължи и следващия месец, много вероятно е септември пак да ни очаква същата въртележка.

Колкото до въпроса за гнева, моя гняв си го изливам предимно тук, където предполагах, че имам съмишленици в някаква степен.
Смятам, че имам право да получа информация, когато я поискам, и това, че ме държат на тъмно (никой не знае кога ще има ясла) и откровено се говорят лъжи (че децата са пренасочени в други заведения), е меко казано обидно за хората, които издържат яслата - всички ние, които работим и плащаме данъци.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 14:38 от Узи

# 49
  • Мнения: 131
Узи, крайни срокове за привършване може да има само ако си правиш ремонт у дома си и го правиш сама, организираш се и приключваш в уречения срок, но когато има намесени много хора, от които това зависи - отпускане на средства, община, фирми, експерти да одобрят -  такава е действителноста в България. На твое място някои хора биха казали - здраве да е, всичко друго е на заден план.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 727
Така е, напълно си права, такава ни е действителността. Но нали затова се блъскаме от сутрин до вечер - за да я променим?! А не да махнем с ръка и да си кажем "здраве да е"...

За сроковете мисля, че когато се харчат държавни пари (или на общината, или на N-тото министерство, или ведомство), точно тогава трябва да ги има и да се следи дали се спазват. Защото трябва да има контрол за всички, които изброяваш - фирмите, експертите, общината... и да се търси отговорнот от този, който не си е свършил работата. Кога са дадени парите, защо са толкова малко, кви са тия експерти, които не могат да преценят, че на стара сграда първото нещо е да смениш водопровода и електрото.
И когато държавата не си върши работата да контролира, трябва да го направи някой друг, например ние.

Както и да е - не съм искала да възбуждам спор, мислех, че хората от моята страна на барикадата споделят моите чувства. Това очевидно не е така и се извинявам, че си натрапих мнението.
Както някои други биха казали на мое място, здраве да е. В най-лошия случай ще се видим наесен. Пийс!   Peace

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 16:02 от Узи

# 51
  • Мнения: 172
Здравейте Всички пишещи и четящи писанията.
На вниманието на Узи - не е честно да споделяте,че: "...Лично моето негодувание започна 7 дни преди ремонта, когато случайно подочух от друга майка, че от другия понеделник сме без ясла.", защото такъв се очакваше.Като родител на две прекрасни създания,редно беше да се интересувате поне от гледна точка на тяхната сигурност и безопасност дали и кога ще се извърши ремонта на яслата за да не падне част от таван или стена върху тях.НИКОЙ не се е ангажирал със срок!Поне моята информация за предстоящия ремонт беше седмици преди започването му,а увещанието за приключване - че ще приключи за около 45 дни,БЕЗ да се уточняват работни или календарни! Основната част наистина беше извършена в такъв,но поради неуредици продължи наистина ПРЕСТЪПНО дълго спрямо родителите.Не е допустимо като данъкоплатци и поддържащи по този начин общината,тя да ни се подиграва демонстрирайки безхаберие и цинизъм по отношение на децата ни!
След това: "Колкото до въпроса за гнева, моя гняв си го изливам предимно тук, където предполагах, че имам съмишленици в някаква степен. Смятам, че имам право да получа информация, когато я поискам, и това, че ме държат на тъмно... " Имаш съмишленици и ВСИЧКИ заинтересовани родители сме на твоя страна! НО няма смисъл от гняв! Той само те стресира и те кара да се озлобяваш /ако мога така да се изразя/ срещу системата и всички около нея. По отношение на държането на тъмно - с ръка на сърцето - колко пъти и кога сте се обадили/посетили общината Голяма или Малка за да се информирате ЛИЧНО за това как "върви" ремонта...до кога ще продължи ...сигурни ли са в дадената информация и т.н. Отидохте ли въобще ЛИЧНО със съкровищетата си да питате,да задавате въпроси и да искате конкретни отговори?!...
"...мисля, че когато се харчат държавни пари (или на общината, или на N-тото министерство, или ведомство), точно тогава трябва да ги има и да се следи дали се спазват. Защото трябва да има контрол за всички, които изброяваш - фирмите, експертите, общината ... и да се търси отговорност от този, който не си е свършил работата. Кога са дадени парите, защо са толкова малко, кви са тия експерти, които не могат да преценят, че на стара сграда първото нещо е да смениш водопровода и електрото." ПРАВА СИ!Да така е!За информация /непотвърдена/ ремонта е надвишил отпуснатите средства с около 40 000 лева.Нека ВСЕКИ пишеш тук и вълнуваш се от проблема да прецени чий е приносът за това?!... Кой се е борил за това и го е постигнал в крайна сметка?!...
Моля да бъда разбран правилно - не съм и не се настройвам срещу Вас,но тука е форум за споделяне и търсене на решения,а не за  изливане на гняв!

Игси,на ясно си,че за да се движат нещата по план  г-жа Куликова трябва и да се среща с общинарите,а не само да си контактува по телефона.Нали? Отговора ЗАЩО не се е обадила се налага от само себе си.
Всички чакаме - и тези които сме с посещаващи и тези очакващи да бъдат в яслата бързото приключване на ремонта и пускането й в експлоатация.
Пожелавам на ВСИЧКИ един наистина слънчев и в отношенията с хората до нас ден.Успешна седмица.

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 21:37 от lawRY

# 52
  • Мнения: 642
Не знам дали някой е ходил по-скоро от мен, но аз бях в яслата в четвъртък. Видях се с техническия. Той каза, че "Другата седмица приключва ремонта. После още една седмица жените да си оправят и вече ще могат да идват децата."
С две думи - август.

# 53
  • Мнения: 131
IawRY, благодарности, че разясни ситуацията. Получава се така, че в днешно време  ако човек реши да направи добро, в случая в името на децата винаги ще има хора като госпожата с двете момченца, които ще го обвинят, че е егоист и че го прави със "задни" мисли.

# 54
  • Мнения: 172
 newsm10 smile3513 НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ ВАС!!!
Петък - 24 07 ще  БЪДЕ открита яслата от ПРЕМИЕРА г-н Бойко Борисов!
Моля за край на коментарите!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 727
..... винаги ще има хора като госпожата с двете момченца....

 Joy без коментар, както някой заръча!

Дааа, ходи доказвай после, че нямаш сестра.

# 56
  • Мнения: 4 020
A доволни ли сте от яслата по принцип? Или по-скоро какво не ви харесва?

# 57
  • Мнения: 4
Аз съм много доволна от яслата жалко,че на есен си отиваме.Персонала е страхотен обгръщат децата с внимание и грижи.Спокойна отивам на работа като знам, чесъм си оставила детето в добри ръце.Единственото е че се случва децата повече да боледуват от контакта по между си но това нямакак да се избегне.Отзивите ми за директоркатаса много добри,РАЗБРАНА И ОТЗИВЧИВА ЖЕНА ,КОЯТО СИ ДЪРЖИ НА РАБОТАТА.Благодаря сърдечнона всички за положените усилия да помогнат на моя мъничък човек да свикне с гърнето проблем с който аз сама не можах да се справя,да се храни по самостоятелно,да общува с връсниците си.Малко "завиждам" на тези, които тепърва ще постъпят там.Пожелавам успех на всички които ще постъпят там.

# 58
  • Мнения: 131
rivaknab@ , мерси за успокоението, което внесе в мен, че ние сме от постъпващите през септември. Проблем с гърнето нямаме, защото аз положих усилия да  си науча синковеца на гърне още от малък.

# 59
  • Мнения: 132
Здравейте всички,
Днес говорих с г-жа Куликова и информацията е следната: няма да има официално откриване на 24.07., но яслата ще работи през м. август, осигурено е всичко, може да заработи и един - два дена по-рано, съобщение ще има закачено на сградата, там където сега е другото.

Общи условия

Активация на акаунт