СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ - математика - последното препятствие

  • 25 828
  • 542
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 258
Браво на децата, които са пресметнали точките! Успех!  bouquet

# 451
  • Мнения: 139
само аз ли си мисля, че 33-ти въпрос е грешен? Shocked
Не е грешен. Височината към една от страните не може да е по-голяма  от другата страна. така че най-голямото число не е отговора.

# 452
  • Мнения: 363
 smile3511 smile3511
И ние не помним някои от отговорите,но по това,което виждам-няама много за хвалене.Доста скромно представяне.Надеждата ми е в БЕЛ,там да сме дръпнали напред,преразказа да ни е високо оценен.....Не ми се говори за математиката smile3514

# 453
Абе само аз ли нещо съм куку? Попрегледах задачите и още номер 5 ми се видя некоректна. Казва се, че в равнобедрен тиъгълник една от страните е 5 см, а обиколката е 40 см. И се търси колко % от обиколката е основата? Ми според моите спомени, ако тази страна е бедрото, то двете бедра са общо 20 см и основата е 20 см = 50% от обиколката. Ако пък тази страна е основата, то дължината и е 25% Shocked

И осма задача ми се види некоректна. -5n = (-5)n, a не -5n=-(5n)


По-нататък не съм гледал.

# 454
  • София
  • Мнения: 754
Браво на всички деца, които са изкарали толкова много точки Hug
Ние нито помним, нито са ни дали да си запишем отговори за вкъщи, нито пък желаем да погледнем отново теста. Така че на 2 юли, но без големи надежди Cry
Пожелавам отново успех на децата!!!

# 455
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Не, в задача 5 основата е 10 см. Пише, че е едната страна, но няма как да е бедро, защотот, тогава за основата остава да бъде 20 см, а това не може да се случи, поради правилото на триъгълника. => отг. Г: 25% (1/4).
За 8. задача нямам какво да кажа, но мисля че не гледате условията от където трябва!

# 456
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Меко казано съм изумена
Как може да им дават толкова задачи от логика,
когато в учебника им няма и една задача от този клас  ooooh! ooooh!

# 457
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ето ме и мен след срещичката. Беше супер.

Синът само ми изкоментира 14 задача, че е оставил 80-16 пи . Аз го попитах как така. Ами учили ги били, че щом не била дадена стойност на пи 3.14 или 22 върху 7, то не бивало да се дават отговри догатки за пи, защото 3.14 и другото за пи били приблизителни стойности и аз реших, че пак ще луднем, нооооо хората са го посочили като възможен отговор.

# 458
  • Мнения: 363
Меко казано съм изумена
Как може да им дават толкова задачи от логика,
когато в учебника им няма и една задача от този клас  ooooh! ooooh!



може може,защо да не може?Всичко може,но ще спестя коментари.доста са хапливи,и не по вкуса на всички.Аз съм изумена от количеството текстови задачи,геометрични и логически.Това май го нямаше миналата година-такова изобилие просто..........
Дъщеря ми си спомни отговорите на някои задачи(болшинството),а като видя резултата отказа да си спомня останалите.... Joy не знам дали да се смея или да плача.Май наистина е трагично положението ни..............Обаче днес празнуваме рождения и ден и вече в предкупонно настроение,излезнаха с приятелки да купуват подарък за другата рожденничка...Това е положението,а от утре и на моренцеееееееееееееее
Имаме нужда от почивка Mr. Green

# 459
  • Мнения: 4 479
Сега решаваме в офиса теста, всичките парче инженери Mr. Green и наистина сме на мнение, че логическите задачи просто не са за деца 7 клас.
А 41-ва не можем да я докараме до дадения отговор ...или е сгрешена, или ние за нищо не ставаме Joy
Решихме, ....за нищо не ставаме..

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 15:26 от flambe

# 460
  • София
  • Мнения: 754

може може,защо да не може?Всичко може,но ще спестя коментари.доста са хапливи,и не по вкуса на всички.Аз съм изумена от количеството текстови задачи,геометрични и логически.Това май го нямаше миналата година-такова изобилие просто..........
Дъщеря ми си спомни отговорите на някои задачи(болшинството),а като видя резултата отказа да си спомня останалите.... Joy не знам дали да се смея или да плача.Май наистина е трагично положението ни..............Обаче днес празнуваме рождения и ден и вече в предкупонно настроение,излезнаха с приятелки да купуват подарък за другата рожденничка...Това е положението,а от утре и на моренцеееееееееееееее
Имаме нужда от почивка Mr. Green
[/quote]


Браво! Само така и не бързай да се отчайваш - до 2 юли не мисли. Доколкото разбирам ще празнувате рожден ден, който отложихте пред или днес има рожден ден. Както и да е - нека е щастлива и да има късмет!

# 461
  • София
  • Мнения: 5 828
Сега решаваме в офиса теста, всичките парче инженери Mr. Green и наистина сме на мнение, че логическите задачи просто не са за деца 7 клас.
А 41-ва не можем да я докараме до дадения отговор ...или е сгрешена, или ние за нищо не ставаме Joy
Решихме, ....за нищо не ставаме..

И според мен не може да е отговор А  Thinking

# 462
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
И за моят син теста е бил труден.Нямаме високи очаквания,още повече,че математиката не му е силата.Отказа да си провери отговорите и аз се съгласих.Радвам се ,че  тази лудница е вече зад гърба ни. Отдаваме се на заслужена почивка.

# 463
  • Мнения: 363
Аз не съм против сложните задачи,нито логическите.
ОБАЧЕ
нека да оценяват знанията на децата,придобити в рамките на учебния материал.Говорим за национален изпит по  математика,а не за национален кръг на олимпиада по математика или нещо от сорта.В момента проверяват в кои школи са подготвяни учениците,или това,какво е изучавано през годината?На къде клони везната?
Определено на моето дете математиката не му е стихията.И то се вижда от резултата.Но без курсовете може би и 3-ка нямаше да върже в този тест,така мисля.А на пробните изпити имахме средно 4,52.А по математика в училище има скромното 6 Joy
И както тук някъде вече се спомена-нас едно време как успяваха да ни оценят с 10-15 задачки,май и по-малко бяха?
Въобще да не се заблуждаваме,че без школи и олимпийски мераци в тези изпити ще се постигнат високи резултати.Аз не знам на къде се ориентира образоанието:нашите деца са уж по нова програма,дали е за добро-вече се съмнявам.Но малката ще ми е първокласник следващата година.От сега се плаша за бъдещото и школско развитие........ #Cussing out

# 464
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Сега решаваме в офиса теста, всичките парче инженери Mr. Green и наистина сме на мнение, че логическите задачи просто не са за деца 7 клас.
А 41-ва не можем да я докараме до дадения отговор ...или е сгрешена, или ние за нищо не ставаме Joy
Решихме, ....за нищо не ставаме..

Aaaa аз си погледнах дипломата - пише "учител по математика"
и пак реших, че вече за нищо не ставам ...

Общи условия

Активация на акаунт