Превенар или Синфлорикс?

  • 14 645
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
 
А ако сложим Превенар само една доза ли трябва?
Ако ваксината се поставя между 2 и 5-годишна възраст е само една доза.

# 16
  • Мнения: 4
Интересувам се от много време относно пневмококовите ваксини. Превенар се използва вече от 11 г. по цял свят, Докато Синфлорикс за първи път ще се използва в България. Нащата педиатърка има опит с Превенар и досега не е имала проблеми. Тя е твърдо за Превенар.

# 17
  • Мнения: 198
Някой знае ли дали Преванар е включена в обновения имунизационен календар?

# 18
  • Мнения: 4
освен това четох че предстои да излезе нов 13 валентен Превенар и децата веднъж имунизирани със седем валентния ще могат после да получат и доза от новия, а ако сложиш синфлорикс край, двете са несъвместими

# 19
  • Мнения: 4
все още не знам да е включен, но някъде четох че това ще се случи скоро - май в края на годината

# 20
  • Мнения: 4 306
Нашата педиатърка каза, че 13 валентния превенар се очаква да излезе около декември.

# 21
  • Мнения: 11
Това с валентността започна да прилича на реклама за паста за зъби! 7 - 10 -13 -май е само оправдание за по-висока цена! Превенар беше 120-130 Тази новата 160 Следващата кой-знае колко ще бъде!Тази новата чие производство е ?

# 22
  • Мнения: 814
 И аз четох че пневмококова ваксина ще влиза в имузизационния календар, но коя ще бъде и от кога ще влезе никъде не пише Rolling Eyes. Даже в друга тема някой беше писал, че ваксините които ще бъдат включени ще покрият само родените бебечета през следващата година и след това Rolling Eyes.

# 23
  • Мнения: 21
Писах за двете ваксини в темата Ваксина Превенар,а сега видях дискусията за и против. Много сме печени ние българите. Година-две откак Превнар е в България, а в нормалния свят ваксинират от 10г. и продължават, никъде още Синфлорикс не го измества от имунизационните календари, но ние вече го обявихме за по-добра ваксина. Може ли някой да ми отговори кое му е по-доброто, като няма достстъчно дълъг период на масова употреба, за да сме сигурни в ефективността и безопасността, защото в проучванията преди пускане на пазар не са включени милиони деца, колкото вече са ваксинирани с Превенар/вкл. и моето дете я понесе без проблем/.И защо дозите на Синфлорикс са повече, вероятно не е толкова добър отговора на имунната система, или има друга причина. И аз разбрах, че ще има Превенар с 13 типа пневмококи. Аз мисля за себе си да заложа на изпитаното във времето, но е добре все пак да се информирам повече за Синфлорикс така, че ще съм благодарна на повече инфо.

# 24
  • Мнения: 42
Запис да следя, че и аз се чудя  Tired

# 25
  • Мнения: 462
Специално за Синфлорикс ... за мен лично е по-добра, защото е разработена за Европа, а не за САЩ (както е Превенар), защото дава мн по-добър имунен отговор, що се отнася до отита. Освен това носителят не е дифтериен (както е при Превенара), а на нетипизируем Хем. Инфл. Simple Smile

Да, моето дете нямаше НИКАКВИ странични реакции и да, реших да се доверя на новото, но не с риск за здравето на дъщеря си, а с пълната увереност, че това е по-добрият за нея вариант! Решението ми бе взето след неколкомесечно щателно проучване (не по форуми, макар да съм писала по темата) от списания, лекари и фармацевти. Simple Smile

Цената навсякъде е различна. Аз си го купих за 136 лв., горната граница е 160. Simple Smile Такава е и на Превенар-а. Ако някой си го е купил под тая сума, значи е била някаква промоция. Simple Smile Но идеята ми е, че двете са в един и същ ценови сегмент. Освен това, тази ваксина (поне за мен) не е нова - ЕМЕА отдавна я коментира и публикува доклади, вкл. и на български. Общо взето, който се интересува, се информира. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
ще "Вдигна" темата с въпрос
синът ми е на 2 г. и почти 1 м.
според написаното тук, зашото не можах да намеря листовката на Синфлорикс, излиза че е "късно" за нея, и остава варианта с превенар...

# 27
  • Мнения: 462
Ще я допобутна.  Mr. Green
Аз четох някъде, че Birdie (май, не съм сигурна) беше писал, че и двете са до 5 години, въпреки листовката (в която така било указано заради разрешението им). Моя колежка от работата  сложи Синфлорикс на дъщеричката си преди два месеца, която е на 2 години и 4 месеца ... но всеки си решава сам ...

дано съм помогнала ...

# 28
  • Мнения: 4 306
Оказа се, че ще си слагаме двете дози Синфлорикс. Flutter

# 29
ще "Вдигна" темата с въпрос
синът ми е на 2 г. и почти 1 м.
според написаното тук, зашото не можах да намеря листовката на Синфлорикс, излиза че е "късно" за нея, и остава варианта с превенар...


И аз четох листовките, там ясно си е написано - Синфлорикса се слага до 2 години, Превенара - до 5 години. Аз лично никога не рискувам. Нашата "кака" наскоро направи 2 годинки и ще направим Превенар.

Общи условия

Активация на акаунт