През юли канадската дружина очаква 3 бебета да има! - 37

  • 14 622
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 919
Янадарк, честито! Да ви е живо и здраво и успех с кърменето Heart Eyes

kaka_dora, блазе ви за плажа, тук се скъса да вали, тази година ще си останем без лято ми се струва

# 271
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честито Янадарк! Да ви е жива и здрава момата!   bouquet

# 272
  • Мнения: 38
Честито и на Янадарк Simple Smile Да ви е здраво,умно и добро детенцетоо Simple Smile)

А на нас , пожелавам,  все такива хубави новини да ни радват Simple Smile

# 273
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Yanadark, честита щерка, много здраве и усмивки!

# 274
  • Мнения: 198
Моми4ета благодаря за пожеланията !дано децата да са ни здрави и да ни радват дълги години !

4естито и на Янадарк и Дейзи-Крейзи  - бебоците да са ви здрави и безгрижни ! а на вас бързо възстановяване ! Зна4и Монтреал,торонто и Отава се разписаха с нови бебоци този месец!   bouquet  bouquet  bouquet


нашата кака и тя имаше рожден ден на 26.07-стана на цели 5!!! за сега е много о4арована и горда кака!

моми4ета,имам въпрос - струва ми се 4е нослето му е малко запушено ... настива ли или аз се панирам излишно.бяхме на лекар онзи ден - нищо му нямаше... но май аз съм понастинала ... и се кърмим,и направих мастит и съм на Аб ...
дайте ми идея - как да го предпазя ...

# 275
  • Мнения: 3 932
Честита ти дъщеричка Янадарк. Да е жива, здрава и само щастие да ви носи.
Ние днес бяхме на плаж на Ока - след 1 часов трафик за да влезем на плажа, но пък после си заслужаваше - децата се плацикаха много ( още не можем да измием тинята )  Joy Joy

А няма ли пясък  newsm78. Ние все не намираме време да се занесем до там. Все гледаме на сянка с бирата  Mr. Green, струва ли си поне малко и за възрастните, те децата ясни?

# 276
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Маневрата - не е лошо като плаж, но ми се видя доста селско - едни сейнт юсташки ергени, пияни, навсякъде мирише на трева, играят волейбол сред лежащите на плажа, имаше страшно много хора - гъз до гъз, а какъв трафик за да влезем  #Cussing out  1 км за 1 час  #Crazy а беше и работен ден ( вторник ) . Пясък има, но на пясъка вече беше пълно и седнахме назад към горичката, поне намерихме свободна маса. Може да се прави барбекю, да се пие, да се пуши, да се крещи, абе май всичко  Laughing Водата беше кафява на цвят, тинеста и хладна ( но за деца не видели море 2 години беше супер )
Пак бих отишла, но не по късно от 7 - 8 часа, за да си запазя хубаво място, на по малкия плаж без игрищата, където ми се видя по - спокойно. Иначе е хубаво, но да нямаше толкова народ.

# 277
  • Мнения: 49
На прага сме на покупка на къща или апартамент тук - Южният бряг на Монреал - но се сблъскваме със голям процент на Пирит. Ще ми е полезна всяка информация свързана с пирита и с покупката на жилище ...

# 278
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 919
Здравейте на всички. На мен ми текат последни часове на канадска земя. Благодаря Ви че ме приехте и бях част от Вашия тим. Желая на всички много късмет. Ако Ви липсвам ще съм в съседната (комшийската ) тема и ще Ви наглеждам от време на време. Приятно лято:)

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 15:42 от Titina

# 279
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Yanadark честито бебче - много да слушка и много да ви радва.

silvia_alexis да ви е жива и здрава каката и да се радва на щастливо детство.

Titina успех в покоряването на нови територии и се появявай понякога и при нас. Бърза аклиматизация ви желая.

# 280
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А няма ли пясък  newsm78. Ние все не намираме време да се занесем до там. Все гледаме на сянка с бирата  Mr. Green, струва ли си поне малко и за възрастните, те децата ясни?

На ОКА трябва да се ходи рано, както е казала Кака Дора, особено в хубавите дни. До 9 ч трябва да сте там иначе по-късно местния реднек се събужда и хуква на плаж и трябва да чакате с часове да влезете на паркинга. Пък и по-рано има места на сянка, където да се паркира колата. Иначе вътре става сауна. По-рано и пясъка е заравнен, няма толкова народ и може да се насладите на мястото, така да се каже. Иначе между обяд и 16-17 часа е ад. За любителите на нудисткия плаж - има и такъв. В самия край на плажа. Там се нагледах на гей двойки. Ние минахме оттам само за сеира (да не ми се сърдят нудистите - нищо лично  Grinning). На пясъка е приятно, в гората неведнъж са ме яли гигантски комари. Иначе хубавото е, че има място за всеки вкус - плаж с пясък, който иска да се припича и гора с маси - за барбекю. Подобни плажчета с пясък, но далеч по-малки, съм виждала в парка на Ил Бизар и в парка Кап-сен-Жак. Има и един в парка Жан Драпо, но там не съм ходила.

Като много хубав парк, но за съжаление без плаж, аз ви препоръчвам, ако не сте ходили, парка в Сен Брюно. Има езеро и поляни за лежане. Много е приятно, а през юли-август много поляни са покрити с цъфнала мащерка. Ухае божествено и е много красиво.

# 281
  • Мнения: 40
Честито на мамите с новородените бебчета!  Hug Да са ви живи и здрави и само радост да ви носят!   bouquet


Скъпи мами, преди време ви бях споменала, че Викито тръгва на детска градина. Детската градина е частна едюкатив, но спонсорирана от гуверномонта. Много е хубава и с доста добра база. Децата са на възрастови групи. Почти 2 години чаках да се отвори място за нас и с препоръки на две мами, вече и нас ни огря.

Първата седмица и половина признавам тежко я преживяхме всички вкъщи, а Викито най-много. Винаги и повтарях, че мама я обича и непременно ще я вземе като се наспинка и наиграе. Но постепенно свикна и плачовете се ограничиха само до 1-2 мин като я вземе учителката.  Госпожата и каза, че е шампион, защото още от първата седмица и яде добре и много хубаво си играе с децата и от втория ден е започнала добре да спи, което е голямо постижение, защото както знаете все още продължаваме да се приспиваме с кърмене.
Често казано специално за общуването с другите бях уверена, че ще е добре, защото тя е общителна по принцип, не е агресивна в смисъл никога не ходи да удря или наранява по какъвто и да е начин децата, много е внимателна. Увереността ми идваше от това, че все пак преди да тръгне на детска я водих на някакво активите или курс всеки ден - на гимнастика, на плуване, на музикален курс и т.н. и там имаше възможност не само да научи много нови и интересни неща за нея, но и общуваше с най-различни деца.

Вече ходи на детска градина  около 1 месец и 1 седмица. Всичко вървеше добре до тази седмица, в която вече се смениха учителките и новата учителка, която ще бъде заместваща на тази група само до 1 септември. Проблема, е че Викито започна да се връща много често нахапана. Днес има направо рана на едната ръчичка (два пъти ухапана почти на едно и също място) и още едно ухапване на другата ръчичка. И на двете ръчички ухапванията са отзад. Учителката твърди, че не можела да каже кое дете я е ухапало. Това вече се случва два пъти за тази седмица. Cry

Освен това учителките само повтарят, че това било нормално за възрастта им, че било възможно и очаквано да се случва. Да съм казвала на Викито да казвало на такива деца "НЕ !". Еми как да каже като още не може да говори добре. Повтаря думички, но все още не може да се обяснява. Моята молба към вас е, ако знаете какво може да се направи, ако Викито продължава да се връща така зверски нахапана и ако учителките и директорката примерно (която заедно със заместничката си в момента ги няма, защото в отпуска) продължават само да повтарят, че му говорят на това дете, но то продължава да я наранява. Знаете ли къде мога да прочета в кой закон или към кого мога да се обърна, за да ме информира какво мога да направя в този случай, освен обичайните разговори с учителките и директорката.

Не желая да я спирам. Детската градина е наистина хубава и съм наясно, че хапането, блъскането и тем подобно са типични за тази възраст, защото още не могат да говорят и това е начина им на изразяване. Все пак детето ми не  е машина, на която може да смениш частите, ако някой и причини травми.

Викито започна да свикна и тъкмо се беше успокоила. Сега започна да става нервна и сутрин като я оставам така силно започна да се залепя буквално за мен, да крещи и плача и се промени все едно я оставам на мъчения, а не на детска градина.  Confused Повече не мога да говоря по този въпрос, че пак ще се разплача.... Но трябва да взема някакви мерки, но какви...?!?


# 282
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ох, милата. И на мен ми се доплака като ти прочетох разказа. Горкото детенце, колко ли му е тежко. За закон не знам, но защо не попиташ в местното CLSC? Те там би трябвало да имат някой, който знае евентуално какво може да се направи....или да те упътят....Не знам, просто предполагам......

Също може да се опиташ да накараш детето да ти покаже кой я е ухапал. Ако успееш говори направо с родителите. А имаш ли договор, подписан с детската градина?! Какво пише в него за подобни случаи?

# 283
  • Мнения: 753
Titina, успех и късмет в Щатите Hug
Milla, много неприятно наистина.Не знам какво да те посъветвам за съжаление, но съм сигурна, че има какво да се направи.Много е странно поведението на учителката...

# 284
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Честито на мамите на новородените бебоци и на Гаргамелчо за едногодишната Емма!
Милла, между другото и моят Габи започна да хапе, всъщност ние с баща му сме му жертвите Rolling Eyes С деца не го прави (всъщност имаше един опит, но не успя и няма интерес), но ела да ни видиш ние с мъжа ми как сме. Четох по въпроса и наистина прочетох че се случва при много деца на тази възраст и че просто се израства. Причините може да са невъзможност да комуникира (моят Габи още не говори), агресия, вадене на зъби и другите ги забравих. Дават някакви съвети как да се държиш, ама е ала-бала, нищо което реално може да ни помогне. Аз лично не виждам учителката какво може да направи. Ние с мъжа ми себе си не можем да опазим, то за секунда става, камо ли някой друг да опазим, а пък да не говорим това да е цяла група деца. С приказки нищо не става, колко сме изприказвали.
Мисля че това е един от минусите на детската градина. И Габи са го хапали в плей групата, хем че и аз съм там и отговарям само за него и майката на другото дете е там и го гледа. Докато се усетим какво става, той вече реве. Много ми е мъчно за Вики, дано по-скоро го преодолее този проблем.
Eто една статия за хапането при тодлърчетата:
http://www.essortment.com/all/bitingtoddler_rsxs.htm

Общи условия

Активация на акаунт