През юли канадската дружина очаква 3 бебета да има! - 37

  • 14 603
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 919
Мила, много тъжно.. горкото детенце
Виктория хапеше по едно време, започна след като едно детенце я охапа на парка и продължи около месец два докато едно друго детенце пак така почти не и отхапа пръстите...
Според мен решението е само едно, тези учителки да не е услушват ами да обърнат внимание на детето което хапе, да го гедат постоянно и да са до него когато тръгне да хапе за да му обяснят че не това е начина и да му помогнат да комуникира по друг начин чувствата си. Да, напълно нормано е, обаче това не означава че не трябва да му се обръща внимание и да го оставят да хапе подред. Ако те му отделят повече внимание, ще го хващат преди да захапе друго дете, според мен просто не им се занимава. Настоявай това да не се повтаря, спретни им един мини скандал и твърдо им кажи че това не искаш да се повтаря.. ако не друго да пазая твоето детенце, въпреки че това не е решението според мен.

Дано скоро се реши проблема

Titina, успех на новото място:)

# 286
  • Мнения: 40
Ако детето си е при мама и тати вкъщи, може да се остави навика с ухапванията или каквато и да е друга агресивност като начин на изразяване просто да се израстне и преодолее с възрастта.
Когато обаче детето ходи на детска градина, учителките са длъжни да вземат мерки, за да не бъдат останалите деца постоянно жертва на това. Разбирам, че понякога се случва, но през ден това да се повтаря с увеличавания на раните - не! това вече не е нормално. Затова са учителките там и като знаят, че това дете прави това, те трябва да реагират адекватно! Поверила съм живота и здравето на детето си докато то е при тях!  

Едно е детето да хапе мама или тате, не че не боли, напротив, но ако трябва да се сравнява с бебешката нежна кожичка... не е същото. Каквото и да кажа не ще бъде достатъчно, защото за малките (в случая Викито) е много много болезнено. Ако беше едно ухапване, сигурно нямаше да е чак такъв проблем. Но през ден нахапана на толкова места, тя колко ръчичка е...все още толкова мъничка.... Взе да си крие ръчичките, когато трябва да преминат през ръкавите на дрехите. Започна да плаче като трябва да я преоблика и накрая като успея да приключа с обличането си държи ръчичките и с пълни със сълзи очички започва да си държи ръчичките една в друга и да казва нещо от рода на ууууух. А на едната ръка, където е ухапана дав пъти почти на едно и също място така и е подута ръката и там се е образувала направо рана. Слагах компрес със студена вода, дано не се достигне до гноясване, че така лошо е ухапано...

Просто това не може да продължава  всеки ден. За Викито, а и за което и да е дете,  детската градина не трябва да е място, където знае че мама я остава, за да претърпи поредното почти всекидневно нараняване  Naughty  

Тази вечер успях да говоря с една позната, която е учителка в CPE. Тя ми каза, че ще попита по-подробно утре колежките с повече опит. Това, което разбрах от разказа и за  досегашния опит, на който тя е свидетел за случаите с хапещи деца в тяхната детска градина, че ако с говорене няма резултат, изолирвали съответното дете за известно време седнало на едно столче далеч от другите деца в някой от ъглите на стаята и не му разрешавали да се включи в правените в този момент активитета. После пак му се обяснявало на детето и тогава го оставали да играе заедно с другите. Такова дете по принцип започвало да проявява някакво типично поведение преди да се нахвърли да хапе друго дете. Това се разбирало чрез наблюдаване на детето. Това им помогнало да предотвратят повечето следващите подобни случаи с хапене.  
В тяхната детска градина, ако се случи нещо подобно, учителката казва на родителите кое дете е ухапало. Говори се с родителите на това дете.

На мен ми е ясно, че тези неща не могат да се предотвратят напълно. Съгласна съм, че трябва да си го израстнат, но и не може да се остават без да се вземат мерки доколкото е възможно това да се предотврати. Аз зная кое е това дете. То се върна от ваканция, до сега го нямаше. И не може дъщеря ми само защото не е агресивна към него, то да я подлага през ден на хапане с увеличавания.   Twisted Evil

# 287
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
milla_ много е неприятно това с хапането - ние също имахме за кратко такъв проблем дано да не се случва пак, но беше почти всеки ден в рамките на една седмица после разреди и спря.
По принцип обаче не е много от значение кое точно дете хапе - по време на никненето на кътниците децата имат такава склонност така че ако днес хапе едно утре ще е друго нямаш гаранции. Лошото е че се случва в началото покрай тръгването ви на градина и е допълнителен стрес. А и едно дете което ходи по-отдавна на градина ще е по-ориентирано в комуникациите с другите деца и ми се струва че е по-вероятно да се защити от детенце което току що е тръгнало на градина.

# 288
Много неприятна и тъжна случка, особено когато се случва с дете и когато родителя нищо не може да направи за да го защити. Според мен учителките трябва да си вземат поука и да следят това дете да не хапи останалите, след като знаят кое е то. Също така да се говори с родителите на детето да вземат мерки. Аз варвам, че колкото и да са малки децата разбират кое е редно и кое не и трябва да се говори с него за това и то да разбере, че прави нещо лошо. Дано този проблем се реши скоро.

# 289
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Титина, успех!

Мила, много неприятна история. Учителката обаче да не се прави на ударена - все пак само 6 деца се падат на учителка, така че освен ако не си стоят на лафче и не им обръщат внимание, няма начин да не видят кое детенце хапе и да се намесят навреме.

# 290
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Копнах написаното тук е в новата тема Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 17:46 от shemet_neveroiaten

# 291

Общи условия

Активация на акаунт