Кашкавал на скара

  • 28 612
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Преди 2 години оргазнизирах дегустации на сирене халуми в Метро и Била.
Ето за това става дума:


Много вкусно, бързо и лесно за приготвяне. Потърсете го в тези вериги. Надявам се да имат доставки.  Peace

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Никога не съм виждала по хипермаркетите, а аз определено зяпам щанда със сирената  Mr. Green Ще потърся, дано намеря, все пак има доста продукти на Май Дей, дано и този го има.

# 32
  • Мнения: 4 435
Ей така наречено халуми, направо ми бърка в мозъка. На гръцки си е халюми.
Но пък няма нищо общо с нашият кашкавал, за който всъщност е темата.
Иначе аз си нося само от чужина. Представям си какво ще е това на Май Дей.

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Ами на мен каот няма кой да ми донесе  Tired Има ли гръцки магазин в София?

# 34
  • Мнения: 383
Сиренето Халуми е типично за Кипър сирене - предлага се прясно и отлежало. Отличава се с текстура, която прилича на дъвка и в суровия вид е безвкусно, но запечено или запържено е неповторимо на вкус - меко и топящо сирене с хрупкава коричка.

marabu да, това е едно страхотно сирене, мммм... Хеллим Сирене

може на скара, на тиган, на тостер и т.н.

# 35
  • Мнения: 3 621
Здравейте,скоро ядохме на ресторант,кашкавал на скара,ужасно вкусно нещо,реших и аз да го измайсторя във къщи,но,уви нищо не стана,разтопи се,въобще резил.Та да питам някой дали е правил или знае как се прави Thinking(може би трябва да поседи малко във фризера)знам ли....
От майстор готвач, знам че единствено биволския кашкавал става за печене на скара /той по принцип само така се яде де/. Яла съм го и в ресторант и в къщи сме го приготвяли става много вкусен и на скара и на грил тигана.

# 36
  • София
  • Мнения: 110
Сирене халуми си купих от магазини ХИТ, правих го и на скара и на тиган, без допълнително мазнина. Но преди това трябва да се изкисне във вода, защото е много солено. Това си го пишеше на опаковката. На вкус е все едно ядеш кашкавал, на мен лично ми хареса.

# 37
  • Мнения: 4 435
Сирене халуми си купих от магазини ХИТ, правих го и на скара и на тиган, без допълнително мазнина. Но преди това трябва да се изкисне във вода, защото е много солено. Това си го пишеше на опаковката. На вкус е все едно ядеш кашкавал, на мен лично ми хареса.

Значи толкова е и халюми, щом има типичен вкус на нашият кашкавал. ooooh!
Иначе като се яде сурово не е солено много. Но като мине обрботка става... но аз по принцип ям солено.
Допълнително мазнина не се слага.

# 38
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Днес питах в магазина до нас, на коя фирма е печения на скара кашкавал. Бил на РАВДИН. Вземали го и заведенията, защото си е готов печен - може само да го затоплят. Ще си взема да опитам и ще докладвам  Peace

# 39
  • Мнения: 901
Никога не съм виждала по хипермаркетите

Определенно най-добре някой да го донесе и то от Кипър и то халУми, а не от Гърция. Това сирене дори гърците са признали, че става само от кравите в Кипър.

Обаче като няма кой купуваш Тип Халуми и печеш - не точно същото, но пък е вкусно. Опитвала съм и двете.

# 40
  • Мнения: 4 435
Аз само от Кипър ям халюми. Живяла съм там, а баща ми до ден днешшен вече 16-та година живее там. Когато ходя при него, той знае че трябва да е заредил с много чипс с оцет, и халюми. Mr. Green

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Много се навих на това сирене халюми. Няма кой да ми донесе, та ще взема да отида там едно море да изкарам и да си донеса 1-2 тенекии  Laughing

# 42
  • Мнения: 4 435
Много се навих на това сирене халюми. Няма кой да ми донесе, та ще взема да отида там едно море да изкарам и да си донеса 1-2 тенекии  Laughing

На тенекии не съм виждала, ама има едни големи пластмасови 3-литрови буркани. Mr. Green
Щях да ходя това лято, но за съжаление семестърът ми ще е още в началото на август, а дотогава имам изпити, и няма да мога да отида, иначе с удоволствие щях да ти донеса.
Иначе могат да ми изпратят от Гърция, но веднъж съм опитвала и не ми допадна толкова.

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 641
Аз не съм спешна, ако заходиш да се обадиш  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 4 435
Аз не съм спешна, ако заходиш да се обадиш  Mr. Green

Обезателно.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт