Насилието над деца

  • 10 673
  • 265
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 268
Ей сега Бояна ще ти кажа как е трябвало да постъпиш.Имай търпение само. Wink

# 181
  • Мнения: 1 427
Извинявай,Ерика, но в случая за бой е възрастния, който е допуснал тази ситуация ! Защото ако имаше трайни последици, и 3 дена да го биеше детето, нямаше да помогне! Много по-лесно е такива ситуации да не се допускат, отколкото после да биеш детето, то може би дори не осъзнава последствията от постъпката си.
Отверки, инструменти и други опасни предмети никога не се оставят на място достъпно за деца! Малко дете никога не се оставя само с бебе - не знаеш какво ще му хрумне!
Чак след 6-7 годишна възраст децата почват да осмислят постъпките си и да правят причинно- следствена връзка.

# 182
  • out of space
  • Мнения: 8 576
1. Случи се да има извадена отвертка- да, виновни сме, но не можем да се самонабием.
2. Двегодишно дете за мен отдавна не е бебе.

питам: насилие ли е и как е правилно да се реагира. А не защо отвертката е "там" и как вие винаги всичко сте се сещали да обезопасявате.

А, и друго да питам: Двегодишния вече е на 5 и е задника му е загряван точно два пъти. В каква графа попадам аз? Тормозила ли съм си детето?

# 183
  • София
  • Мнения: 233
Ей сега Бояна ще ти кажа как е трябвало да постъпиш.Имай търпение само. Wink
Стига де, дай и почивка на жената, че вече я преуморихме с нашето дебелокожие и тапирство...
Аз се обучих, аз ще отговоря newsm03
Поглеждаш детето нежно и прочуствено в очи и му казваш " Съкровище, това, което направи е лошо, но иначе ти си добро дете и мама те обича newsm51"

# 184
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
децата отнасят безотговорността на възрастните. после на всичкото отгоре им се лепват и етикети...
Е.Л. и аз мисля така.  Peace

всеки ден виждам как някой бие през ръцете едногодишно бебе, защото пипа в чужда количка...
как докато детенце плаче майка му си яде семките най-невъзмутимо, демонстрирайки твърд възпитателен маниер...
как други деца, които бутат и ритат по-малки от тях и майките им не казват нищо в най-добрия случай, а в най-лошия обясняват, че децата са хиперактивни!
мисля, че ако повече хора се замислят над постингите на Бояна, ще възпитаваме малко по-смислено поколение.

не са виновни децата, че в 8 клас не могат да четат, че използват 300 думи и че агресията е единствения познат начин за общуване.
вчера една от майките в парка каза, че се чуди
Цитат
"откъде толкова агресия у едногодишното и момиченце. то вярно, че и аз и крещя, ама тя ме предизвиква!"

понякога мисля, че децата са се превърнали в някакъв фетиш или в инструмент за псотигане на цели. и това е причината да бъдат бити, наказвани и овиквани, ако не се вписват в първоначалните идеи.

ПП. ерика, аз смятам, че е насилие. според мен правилното поведение е да се провери има ли "поражения" върху другото дете и ако всичко е наред отверката да се прибере и да се обясни на детето за опасностите. може би вие смятате,че то няма да разбере?! разбират и още как! просто това е възрастта на откривателствата и любопитството. затова не трябва да се допускат опасни предмети.
боят може да създаде условен рефлекс, но хората не са кучета. още повече от Павлов-ите експерименти...

# 185
  • Мнения: 1 427
Двегодишното си е все още малко дете и е наша отговорност да го пазим, така както и да пазим по-малкото му братче или сестриче от него. За двегодишното всичко все още е игра и то няма лоша умисъл когато прави нещо.Ние сме тези, които разбираме кое е опасно и лошо и трябва да го предотвратяваме. Ако беше извадило окото на сестра си какво щеше да направиш - да го убиеш ли?
Вие сте виновните в случая, не детето, и не трябва да си го изкарвате върху него.
Бих го нарекла по-тежко от "насилие" - престъпна безотговорност,пораждаща насилие! А ако беше наранило себе си, а не сестра си - пак ли щеше да го набиеш?

# 186
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Бояна наистина е хубаво да поспреш с опитите си да анализираш хора и ситуации на основата на съвсем бегло упомената информация. Непрофесионално е дори за твоята специалност  Wink, а какво остава за една толкова дълбока наука като психологията.
Не бъдете крайни в изказванията си.
Ако човешкото същество се травмираше при едно пляскане от родителите, как ли щеше да реагира при един бой от връстник след някакво спречкване.
Пак ми се иска да повторя, че агресията в хората не се проявява само при травми в детството, а е съвкупност от много фактори...инстинкт, възпитание, социална среда, потребности - възможност за тяхното удовлетворяване..и т.н.
Агресията е форма на поведение, която се формира през целият живот на човек и можем да я подтиснем само ако блокираме всички нейни социални изяви....
За да се случи това обаче се изискват радикални световни промени....
...всъщност прогнозата ми в това отношение е по-скоро песимистична.

mishka_moja, за съжаление това е резултата от 20-ата демокрация, която имаме.
Криворазбран модел за човешките взаимоотношения....за което хората мисля, че нямат никаква вина.
И да, за световната политика, ние сме точно Павловите кучета.

# 187
  • Мнения: 3 268
Мишка,аз ако чакам постингите да ме учат как да си възпитавам децата,ще се гръмна.И особено постинги на начинаещи майки,дето хич и не знаят какво ще им дойде на главата.Ама ни най-малка представа си нямат и всичко при тях е теоретично казано.Отгледала съм две деца,едното вече е мъж на 19г.Завърши с отличие Търговскобанковата гимназия,може да се кажа,че вече е студент,защото има 5.80 на предварителните изпити в УНСС,не пуши и не пие,обича приятелката си и е много грижовен батко.Помага ни в работата и изобщо е едно прекрасно момче.Дъщеричката ми ще е в първи клас наесен.Гордея се с децата си,но само аз си знама колко грижи ми е коствало това и какво съм преживяла.Аман от приказки в тези теми,теории,конспирации и тем подобни.Ерика,и ти си съвсем нормален родител,не се коси,мила.

# 188
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
===
mishka_moja, за съжаление това е резултата от 20-ата демокрация, която имаме.
Криворазбран модел за човешките взаимоотношения....за което хората мисля, че нямат никаква вина.
И да, за световната политика, ние сме точно Павловите кучета.


това е резултат от нашите действия, освен ако ти не смяташ, че институциите са отговорни за отношенията ви в къщи. мислиш ли, че ако има проблеми в общуването с мъжа ти и той те бие, "20-годишната демокрация" е виновна?
отношенията между хората са проблем на хората. или ти мислиш, че правителството, полицията, армията, министрство на образованието и т.н. трябва да се намеси в отношението ти с детето ти? или в неговите с другите деца?

и освен това мисля, че ако не си бием децата това драстично ще намали боят като средство за разрешаване на междудетските конфликти. те просто копират нашето поведение. ти го биеш и става твоето. то утре ще бие някой, за да стане неговото. просто е.

не знам дали знаеш, но при модела на павлов се говори за рефлекс. ако мислиш, че нямаме психична дейсност, например анализ и синтез, ок. аз обаче имам свободен избор. донякъде благодарение и на световната политика, която също се прави от хора. като нас. световните политици нямат по различна антомия. между другото ако живеехме в абсолютна монархия или в корея, може би щях да се съглася с теб.

Мишка,аз ако чакам постингите да ме учат как да си възпитавам децата,ще се гръмна.И особено постинги на начинаещи майки,дето хич и не знаят какво ще им дойде на главата.Ама ни най-малка представа си нямат и всичко при тях е теоретично казано.Отгледала съм две деца,едното вече е мъж на 19г.Завърши с отличие Търговскобанковата гимназия,може да се кажа,че вече е студент,защото има 5.80 на предварителните изпити в УНСС,не пуши и не пие,обича приятелката си и е много грижовен батко.Помага ни в работата и изобщо е едно прекрасно момче.Дъщеричката ми ще е в първи клас наесен.Гордея се с децата си,но само аз си знама колко грижи ми е коствало това и какво съм преживяла.Аман от приказки в тези теми,теории,конспирации и тем подобни.Ерика,и ти си съвсем нормален родител,не се коси,мила.

ако имам 5 деца и ги бия "здравословно" по-голяма тежест ли ще имам? ако всеки път в историята започвахме със собствения си опит, а не следвахме вече научените от други неща, нямаше да има търговскобанкова гимназия и синът ти щеше да е на полето. между другото - браво на детето. пожелавам му успех в това, което е избрало. макар, че не смятам, че професионалните успехи са равнозначни на човечност, за която говорим. познавам доста агресивни и биещи жените си дипломати с по 5 езика и кариера...

# 189
  • Мнения: 3 268
Мишка,никога не съм си била децата,там е работата.А те са вече големи .Тези майки обаче,дето са с деца на по година,две,знам ли как ще постъпят.Ти знаеш ли,а?Само приказките са им големи,бля,бля....

# 190
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Двегодишното си е все още малко дете и е наша отговорност да го пазим, така както и да пазим по-малкото му братче или сестриче от него. За двегодишното всичко все още е игра и то няма лоша умисъл когато прави нещо.Ние сме тези, които разбираме кое е опасно и лошо и трябва да го предотвратяваме. Ако беше извадило окото на сестра си какво щеше да направиш - да го убиеш ли?
Вие сте виновните в случая, не детето, и не трябва да си го изкарвате върху него.
Бих го нарекла по-тежко от "насилие" - престъпна безотговорност,пораждаща насилие! А ако беше наранило себе си, а не сестра си - пак ли щеше да го набиеш?

Виж, не знам колко деца имаш и имаш ли изобщо, но ако ти можеш да мислиш за всичко и нон-стоп да си при децата си, то нормалните хора просто нямат физическата възможност.
Нямал лоша умисъл, напротив- действието категорично беше с цел да не я нарани, макар и да не си е давал сметка за последствията.
Ако беше наранило себе си, а не сестра си- не, нямаше да го набия. Бе набит, не защото е наранил който и да било, а точно заради ядът, с който го наприв- умишлено и с цел.
Колкото за престъпната отговорност- хаха  Laughing вярвам, че всичките си ножове и вилици държиш в сейф  Laughing
Ок, стига за моите деца, мерси Стефани  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 1 427
Мишка,никога не съм си била децата,там е работата.А те са вече големи .Тези майки обаче,дето са с деца на по година,две,знам ли как ще постъпят.Ти знаеш ли,а?Само приказките са им големи,бля,бля....
Не мога да разбера тогава каква точно е тезата ти newsm78 Не си си била децата, против насилието над деца си, а защитаваш майките, които считат, че е нормално да пошляпват?!
Аз съм от майките с деца на по годинка Laughing и считам, че няма да я бия. Това е моделът на поведение в нашето семейство, аз не съм удряна, мъжът ми не е бил удрян и няма причина тепърва да променям моделът на поведение, в който съм възпитана.
Ерика, не казвам, че можем да мислим за всичко - може би и аз ще допускам грешки и пропуски. Но ще са мои грешки, аз ще съм виновната и няма заради моите грешки да бия децата си.

# 192
  • Мнения: 3 268
Ел,тезата ми е твърдо против насилието,но се ядосвам,когато майки на бебета започнат да се бият в гърдите какви перфектни майки са и видиш ли те никога нямало пошляпват децата си.И най-лошото,когато вземат много да поучават и да се имат за висша инстанция в правораздаването.

# 193
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
стефани, тук всеки споделя мнението си. ако другите го приемат като инстанция - то си е тяхна работа.
чудесно е, че ти също не одобряваш насилието под различните му форми и така си възпитавала децата си.
  bouquet

# 194
  • Мнения: 1 427
Точно майките, които си мислят че са перфектни, са тези които бият децата си. Грешката никога не е в тях, винаги децата са лошите и виновните.

Общи условия

Активация на акаунт