Белгийски мами в очакване на лятото - 16

  • 16 665
  • 298
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 121
Момичета, дайте идея за някое местенце за почивка... досега търсих из сайтовете, но не знам къде да отида. Само искам плаж и да е топло, други изисквания нямам. Ако знаете някое хубаво плажче в Южна Франция, Италия или Португалия, казвайте, че го закъсахме с мъжо, а време не остана!

# 91
  • Мнения: 872
някое хубаво плажче в Южна Франция - това да искаш:

мога да ти препоръчам Le grau du roi, малко тур. градче на делтата на Рона, Port Camargue и съседния курорт La Grande Motte.
Лазурни плажове, розови фламингота летят над главата ти, диви коне и бикове из Камаргите...

От тук на изток Saintes Maries-de-la-Mer - селцето на Джипси Кингс

Марсилия - за там имам отделна тема, защото ми е лЮбимото място и някой ден там искам да живея

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396641

На няколко км от Марсилия е едно невероятно красиво селце Cassis с множество Каланги-заливчета


По-на изток не сме ходили, но следват веригата - Сен Тропе, Кан, Ница...
Плажчета да искаш


# 92
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131




По-на изток не сме ходили, но следват веригата - Сен Тропе, Кан, Ница...
Плажчета да искаш




Да се изкажа и аз, понеже миналата година бяхме точно там - Марсилия, Ница, Сан Тропе, Монако - много е красиво наистина, но няма плажове на каквито ние сме свикнали в БГ - фин пясък. Каменисто е, а и да има пясък той е много едър. На калангите на Марсилия има малки плажове с пясък, но мисля, че са доста откъснати от света - до някои се стига само по вода.

# 93
  • Мнения: 0
Еха, Мария ,как се размечтах! Страхотни живописни местенца! Можеш ли да споделиш нещо за настаняването как върви като цена? Ако не е през тур. агенция лесно ли може да се намери нещо (апартамент, къща, хотел)? Месните говорят ли английски? Френският ми засега е на много ниско ниво Embarassed
Ето линкче http://www.holidaylettings.co.uk/photodisplay.aspx?home_id=19889 за едно прекрасно кътче където  с мъжа ми и приятели изкарахме една страхотна почивка в Каш (Турция). Малкото антично градче е било гръцко някога. Намира се срещу остров Родос който по-това време пък е бил турска територия, след дълги спорове двете страни си ги разменят.  В непосредствена близост се намира едно полуостровче застроено само с вили (повечето собственост на англичани). До там обикновено се ходи със самолет до Бодум и ти организират транспорт  с автобусче до Каш. Ние решихме да пътуваме с коли от София( беше незабравимо на места  "офроуд " преживяване, но тогава бяхме без деца) Иначе времето си прекарвахме главно потопени в басейна наслаждавайки се на прекрасната гледка( към залива) и коктейл в ръка. Абе беше пълен релакс и мързелуване. Е много се отплеснах и стана много дълго ама като  си припомня колко хубаво беше и...  car003  grinning039

# 94
  • Мнения: 872
Централния плаж на Марсилия, Plage du Prado е с пясък



Калангите са с камъчета,да,  но те са си скалисти по принцип. Не ми е направило впечатление, аз не съм от типа туристи да легна на пясъка цял ден и да не мърдам. Особено пък сега с децата това е невъзможно.
Аз ходя на плаж с един надуваем душек и дали е на пясък или камъчета, все тая...  Sunglasses

За съжаление нищо не мога да кажа за настаняване. Ние сме ходили в апартамент под наем в Le grau du roi, всяка година бабата Французоика го резервира и плаща.

# 95
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Явно не сме уцелили хубав плаж на Марсилия, но и ние не бяхме на море, а на екскурзия - обикаляхме крайбрежието. Хотелите си ги резервирахме през www.venere.com

След като се роди МАртин, най-пълноценно съм си почивала на плаж с пясък, защото той залепва за него и копае ли копае по няколко часа Simple Smile Баща му го майтапи, че е променил естествения релеф  Joy

# 96
  • Мнения: 1 572
Оооох и на мен много ми се ходи някъде на почивка , без детето , държа да отбележа.Този малкият е толкова палав , направо ни стопява лагерите.Ужас , не можем за една минута да го оставим , катери се по диваните , скача , иска постоянно да е навън в градината.Днес почивам по принцип , а аз съм като труп , че дадох пък на мъжа ми почивен ден от детето , чакам с нетърпение утре да отида на работа да си почина , ужас  Laughing
Вашите деца имаха ли такива буйни периоди?
Та по повод на почивките , аз като един туристически кадър , много мразя сама да си оранизирам почивката т.е да си резервирам отделно билети , отделно хотел , трансфери и т.н , искам да си купя пакет и да е ол-инклузив , не заради яденето на корем , ами за да не се съобразявам до 10.00ч закуска после до не знам си колко кафе................Мързел му се казва на това.Замисляме уж нещо на есен , но да видим.....

# 97
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Жеже, какво да ти кажа...Мартин не е излизал от този период... Twisted Evil Да са ни живи и здрави само!
Иначе за почивката - изобщо не е от мързел, Simple Smile То пък остава както едно време, когато ние ходихме на море, масово жените готвиха  ooooh! Голяма почивка е било...за мъжете. И то при положение, че имаше стол, ама нали си спомняте нравите от преди 30 години...

# 98
  • Мнения: 90
Жеже на тая въздраст не съм виждала дете да седи мирно и да слуша  Laughing .Свиквай с мисълта и това е ,аз затова в къЩи не се задържам с малката ,че Ще саботим бараката .Навън тичаме по парковете ,градинките ,караме колела и така ,трябва  плътна програма за деня ,за да се измарят и да не им е скучно  Peace

Почнахте ли шопингите? Laughing Sunglasses

# 99
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ей, никакви не пишете като се стопли Wink

Борис вече има ЕГН Simple Smile Пратихме на майка ми акта за раждане с апостил, тя го даде за превод и задейства процедурата по издаване на бг акт за раждане Simple Smile Като се приберем другия месец, само паспорт трябва да извадим и сме готови за пътешествия Wink
Но най-интерестното е, че в общината са й казали, че Борис има право на еднократна помощ за раждане в размер на 600 лв и трябва да отидем да си вземем парите, без значение, че живее в чужбина.

# 100
  • Мнения: 872
Така казват от общината, но като отидеш в социалните , които дават парите, е друго.
На самата бланка за еднократната помощ при раждане декларираш че отглеждаш детето в страната... Аз и двата пъти съм ходила, и няма значение че сме с двойно гражданство, пологат ни се парите, стига да живеем в България.

А да, и трябва да оставиш акта за раждане 1 месец при социалните

нищо не пречи да опиташ  Hug

Иначе община Враца ни даде 100лв за Виктор че го направихме врачанин...  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 872
Само да добавя,че от социалните не са ми отказали да дадат парите, аз въобще не съм подписвала тази декларация...Ето я:

http://www.econ.bg/law86470/forms/article115416.html


# 102
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Абе и мен нещо ме усъмни тази работа!!! Може би не са разбрали, че детето няма да се отглежда в БГ. Иначе МАртин е раждан в БГ и там държаха акта му за раждане 2 седмици.
Не смятам да подписвам лъжлива декларация  Peace
Благодаря за инфото, Мария Simple Smile

# 103
  • Мнения: 90
опс да надигна темата да не отиде на 2-ра стр

ние се върнахме от морето ,като минат дъждовете пак заминаваме и да си оправя малко парцалите в къЩи  Simple Smile

Повечето май сте си на родна земя ,пристна ваканция на летуваЩите  Hug

# 104
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
  МомиЧета , днес прибавям още една година към възрастта си !  bowuu Макар и виртуално - поЧерпете се! Wink
Желая ви приятен ден!  bouquet  bouquet  bouquet



Общи условия

Активация на акаунт