СЕПТЕМВРИ - 09'28

  • 9 939
  • 271
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 91
Здравейте мамчета. Аз днес съм в много добро настроение. Neky радвай се на бебчо той със сигурност се радва на твоята близост като си при него. Аз днес бях на ФМ и за пореден път потвърдиха че ще си имаме девойка. Тежи 1340гр в 30г.с. Малко се притесних защото се е омотала доста с пъпната връв - 2или 3 пъти през вратлето и веднъж над горната устничка. Лекарката уж каза че за момента не било проблем тъй като в околоплодните води връвта била хлъзгава и неможело нищо да стане на бебето , но за всеки случай ако усетя по мудни движения или спра да я усещам веднага да тичам на лекар.  Тъй като не познавам никой лично съм си записала няколко от оставените телефончета на вестителките надявам се да нямат нищо против. 

# 256
  • Мнения: 2 381
Здравейте момичета, аз днес набързо само се разписвам, че до понеделника ще ми е доста За бебчовците последно бяхме едва 750 гр ( на фона на тез по 900 - 1 кг ) с които се хвалите вие ми се видя адски малко, но пък док каза че всичко е ок и вървим 2-3 дена по напред така че не се притеснявам.

Момичета, когато сравнявате мерки на бебетата гледайте си лентичките. С момичетата с термин края на септември имаме цели 4 седмици разлика. Което си е бая за едно бебе Simple Smile))


Neky, поговори със специалист ако се чувстваш ок с факта. Следродилната депресия хич не е за подценяване (на мен ми напомниха наскоро и прочетох бая статии).   bouquet

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 20:27 от Niki1

# 257
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте, аз не съм писала тия дни, нещо не съм в добро настроение  Tired Постоянно съм изморена и ми се спи (Горска Китка, напълно разбирам как се чувстваш), а беба взе да тежи и мисля, че е слизала някакси по-надолу, защото там рита повече и е много недоволна когато сядам по-дълго на стол...а аз работя на компютър, трудно е да не сядам...та заради това два дена си седях вкъщи, почти през цялото време си лежах. Вече ми е ясно, че най-трудният период предстои  Rolling Eyes И взе да ми писва да мисля какво и кога ще ям или пия и днес бях като прасенце, ядох два пъти пържени картофи с пържени яйца, едно кило банани и всичките череши, които намерих в хладилника  Crazy Сега ще страдам, сигурна съм, но наистина не издържам да мисля постоянно какво мога или не мога да ям в даден момент и реших, че днес ще правя каквото искам, пък каквото стане.
Неки, и аз съм съгласна с другите момичета, бебето разпознава гласа ти и реагира положително, когато му говориш и го галиш. В момента то има голяма нужда от теб, трябва да си силна заради него, никакви депресии сега Naughty Не забравяй, че и ние сме с теб  Hug

# 258
  • София
  • Мнения: 54
За тези, които са го обичали, има The Best of Michael Jackson по VH1.

# 259
  • Мнения: 19
Ехо, много дълъг ден днес. А и аз да ви кажа така се унесох да работя и по едно време като погледнах часа то 4 и нещо беше станало. Къв главобол имах няма да ви казвам. Пих един аналгин, знам че не е хубаво май, но не се търпеше. Освен тва мъжо ме зарази с няква гадост. Гърлото ме боли доста и ми се пълни с гнои май. Казах му да ми вземе днес хапченца, тои се прибира с ментови бонбони. Как може да са толкоз смотани понякога мъжете не знам...

Буено, не е нов стерилизатора, мацката каза че го е ползвала 3-4 месеца. Аз ще го пусна на някаква символична цена защото имам както писах ( то трябва и да го видя в какво състояние е моя де, че откак съм го прибрала преди около година не съм го вадила ).

Гледам аз Niki седмиците, ясно ми е че не може да се сравнявам с момичетата за началото на месеца.

vanina123 вярвам че всичко с бебче ще е наред и докато дойде време да излиза ще се отмотае.

Бягам сега че ми е доста уморенко вече. Хубава вечер на всички...

# 260
  • София
  • Мнения: 110
Здравейте и от мен!
Едвам смогнах да прочета всичко. Много се зарадвах че вече си имаме и първото бебче. Честито Неки, радвам се че сте добре, стискам палци бебо бързо да наддаде и да си го гушкате вкъщи, не мога да си представя какво е да го гледаш отстрани без да можеш да го гушнеш. Но всичко ще отмине бързо, имай вяра.  Hug
Честито на новите госпожи! Много семейно щастие ви желая и много да се обичате!
Киара приятно изкарване на морето. После да покажеш снимки.
Валка, много сте сладки на снимките, искрено ви завидях, ние тази година ще пропуснем морето.
Аз от сряда съм в болничен, защото нещо не се чувствах добре, започнах и контракции да имам и доки каза да си полежа малко. Предложи ми и да ми даде болничен до края, но все още го обмислям. Иначе ме погледна и на ехографа, защото на последната ЖК не ме гледаха, дори нямаше доктор. Та: бебчо е добре, вече е 1085 гр., на 15 май беше 436 гр., честно казано не очаквах да е над кило и се изненадах, приятно разбира се. И най-важното: може да ми добавите вече  stork-boy Шестото чувство не ме подведе - още като разбрах че съм бременна знаех ще е момче, просто очаквах доки да го потвърди. Мъжът ми беше на седмото небе, 100 пъти ме пита ама сигурна ли си?
Приятен уикенд на всички мами!

# 261
  • Мнения: 68
Здравейте пак. Да ви се похваля че мъжа ми е купил тапети днес и утре почва да лепи. Вдъхновен от новия човек които ще се появи , решил да купи бледо розови тапети hahahaСладур... Laughing Ако всичко в ОК ще се прибера в неделя като ги налепи. Ще снимам да видите новата ни стая Joy
Целувки на всички!!!

# 262
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен в тоз късен час  Heart Eyes

  Янита моята анемия е обикновенната желязодефицитна. Специално си правих изследвания,защото след цял месец прием на желязо хемоглобина ми беше още паднал. Предполагам,че е така,защото приемах желязото заедно с магнезия (не знаех,че не трябва да се пият заедно). Сега пия само тотема и нищо друго. А за твоята анемия идея нямам по какъв начин да си повишиш хемоглобина  newsm78 Ти съветвала ли си се с хематолог?

   Агуто миналата година ходих при Димитров.Спокоен,внимателен, не претупва прегледа  Peace

  Дундито наистина трябва да ни напомниш като наближи да ви гледаме. Сигурно е било голяма емоция.

   Дидии честити сини гащи и не му мисли толкова за болничните, ами си почивай повече  Peace

# 263
  • Мнения: 71
Честито бебче Неки, да сте живи и здрави двамата и бързо да наддава, да си го вземеш вкъщи Simple Smile
Имам въпрос за ритането на дребосъците. Предните 2 седмици бебо ме риташе 24/7. От 2-3 дни обаче доста по-спокойно взе да я кара. Усещам, че мърда но нещо забрави да рита. Дали вече му е толкова тясно и затова не е така активен. Прочетох, че трябва по 10 пъти на час да го усещам. На мен ми се струва далеч по-малко. При вас как е? Намалява ли активността с напредване на седмиците или напротив?
 За цялата бременност само 2 видеозона ми се полагат. През другото време на всеки месец ти слушат тоновете на детето и с един сантиметър ми мерят корема колко е дълъг......сигурно тия методи са от преди 30 години.  Crazy

# 264
  • Мнения: 14
Добро утро ,дами!
Прекрасен ден ви желая!

# 265
  • Мнения: 19
Разпис, аз пак недоспала. Сега Адко излезе с дядо си за малко та ще се възползвам да полегна, пък после ще ви чета.

Дунди браво на мъжа ти ще чакаме снимчици после на новата стаичка - сигурна съм че ще стане прекрасна.

Venilove остави ги ти тези подритвания под час, само се затормозяваш като ги броиш. И моя бебок е различно активен в различни периоди.

Диди дано като си починеш сега да се нормализират нещата при теб и контракциите и другите неразположения да отшумят.

Бягам сега че да не дойдат докато се наканя да легна. Приятен ден момичета...

# 266
  • Мнения: 314
Вчера много се изморих.Доста походих,че си търсих удобни сандали за Лондон.Поне с големи мъки си взех някакви,мисля че ги харесвам  Rolling EyesЗа капак се натоварих с няколко торби плодове и зеленчуци,а минах през пазара само за домати,ноооо....очите ми лакоми,лакоми...  EmbarassedАма така е то с тази кола,само се чудя къде по-близко да паркирам,та да вървя по-малко  ooooh!А предната бременност се скъсвах от ходене.  TiredМинах и през летището да им нося документите,че в сайта им пише 3 дни преди полета,ама се оказа че на чекинга ще ги давам.Нали съм бременна,а за напреднала бременност искат бележка от гинеколога,преведена и лицензирана и някаква декларация да попълвам,че ги освобождавам от отговорност.После се и постригах,та доста неща свърших.
Та ако всичко е наред излитаме в понеделник Peace
Днес ще видим какви ще ги правим цял ден.И детето нещо криво се събуди.... ooooh!Побърка ме цяла седмица,нали беше болна и не ходи на детска,но вчера не издържах и я пуснах.Ми то не се търпи ,бре! #Cussing outВече е по-добре,остана само кашлицата.

За мърдането на бебето съм забелязала,че като чува гласа на кака си и ме съжалява,та не се обажда много.Вечер е най-активно,когато тя вече спи WinkЕто вчера я нямаше през деня и то така се развихри милото Mr. GreenНо определено е по-малко активно от кака си за сега.

# 267
  • Мнения: 17
neky, пожелавам ти мъничето ти скоро да си е у вас за да си се гушкате и радвате колкото ви сърце иска Simple Smile  Hug Praynig Praynig
 Ние с малката сме добре иначе, ритаме безмилостно, явно сме доста енергични, сутрин в 7 задължително се започва такова ритане... будилник не ми трябва Simple Smile
 Нямам много време да пиша, че трябва да работя, днес работен ден и така. Като мога ще пиша пак, надявам се по-редовно.
 Пожелавам на всички ни много късмет и септември  много, много newsm30 newsm30 newsm30  Hug  bouquet

# 268
  • Мнения: 118
 Hug привет! Hug
Неки,всичко ще е наред с бебо,трябва да мислиш само хубави неща,въпрос на време е докато си го гушнеш! Hug
Арлина,приятен и лек полет ти желая! Hug
Дунди,чакаме снимки  Wink
Диди,честит ти момък,почиваи си! Peace
Venilove,така само тормозиш себе си,а и бебо,не си вкарваи излишни филми в главата! PeaceМоят син се роди с 2-пъти овита пъпна връв! Peace
Валка,хубави снимки! Peace
Киара,приятна почивка! Hug

# 269
  • Мнения: 11
Само да се разпиша и моята бебка е много активна по цял ден усещам яки ритници. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт