СЕПТЕМВРИ - 09'28

  • 10 009
  • 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
бубара, ми откъде да знам и аз какво мислиш да правиш, пък не зацепих, че то и с друга цел се ползват тези неща  Crazy
Предният път си поръчах бархетни пелени за постилане и свекървата никъде не намерила и мислех, че вече не продават даже.

densy , сега ще те впиша на първа страничка  Peace
Аз доега съм качила към 14-15 кила и съм в 30 г.с.

# 76
  • Мнения: 215
Здравейте!
 Не съм писала отдавна, но бях в отпуск и нямах достъп до нет.
Искам да попитам в коя седмица се прави последната ФМ?
Аз съм на преглед на 3.07. и ще съм в края на 31-вата тогава.
Моето бебе също е много подвижно и все рита, незнам дали се е обърнало, защото беше седалищно полседния път, а ми казаха че ще усетя когато се завърти, ама май нищо не съм усетила като извъртане. Като че ли все в пикочния мехур ме рита.

А, и да честитя малкото бебче на Неки, нека да се оправя по бързо и скоро да е в ръцете на мама!

# 77
  • Мнения: 23
valkata78  мерси много. то аз засега с кг. съм 12 в повече...ама понеже не ме натиска голям глад и не хапвам много затова се чудя от къде тия кила се трупат...еее ама valkata78  ти от габрово ли си? супер и аз съм от там, но живея в Берковица...леле от колко време не съм си ходила към габрово (може би година), че от работа все не остава време Simple Smile

# 78
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз не съм разбрала кога дребният се е обърнал. Вчера на ехографа видях, че е с главата надолу.
Иначе аз съм +8кг в26г.с.
Днес изчистих, почти сготвих и мисля вече да поиграя на компа. Ходихме да купих плочки за кухнята. разбира се, не намерихме тези, които искахме, но няма за кога да чакаме и взехме каквото има. Сега остава милото да ги налепи при положение, че никога през живота си не го е правил Crazy
И да се похваля. Получих си покупката от ибей и съм супер много доволна

# 79
  • Мнения: 23
аз забравих да кажа,че ми е първа бременност за листа в началото. ние още не сме се обърнали а съм в 29г.с. ама да се оплача,че и миналия месец и този все се опитване да направим 4д с до ки ама нашия тарикат така все се завърта като ни усети...че все нищо не се вижда Sad

# 80
  • Мнения: 20
Аз съм +12 и вече ми тежат. Трудно ми е да си намеря удобна поза за спане. Най- удобно ми е обърната на дясно, но там са крачетата на малката госпожица и тя започва много да ме рита - явно не и е удобно.
Домакинската работа вече ужасно ми тежи и ме изморява. От сутринта бърша подовете на порции, че започва да ме стяга корема.
Неки днес не е писала...Как ли са с малкия Емануил??!
Аз вероятно също няма да дочакам до термин, но се надявам поне до 34 г.с. да устискам. Сега съм в 29-та.
Има ли някой проблеми с кръвното?

# 81
  • София
  • Мнения: 54
Аз съм +11 кг, не знам от къде дойдоха защото от началото си повръщам редовно, ама...Проблеми с кръвното имам, в смисъл че ми е ниско и често колабирам напоследък, специално по тия жеги...И аз спа трудно, не мога да си намеря удобна позиция, мъжът ми хърка...Домакинска работа почти не върша вече, нямам сили, едвам се оправям на работа  Tired Тази седмица и още две и ЧАО!!!да не ме търсят...Станали са много гадни и нахални, даже днес се опитаха да ми обясняват как ще ходя аз до Пловдив да обучавам някаква клиентка, естествено отказах. Кретени. На лекар съм чак на 2-ри, ама по ЗК, което значи, че пак нищо няма да ми правят, поне искам да се разберем с нея кога ще ми издаде този болничен за 45-те дена, че вече нямам търпение направо.

# 82
  • Мнения: 56
Здравейте,
Добре дошли на новите мамчета Grinning
Айде и аз да се включа с моите +18 кила за 30 седмица Embarassed! Звучи ми адски страховито и сега съм на режим - без тесто, картофи и ориз и без сладко  Sad Надявам се до следващата консултация, ако не сваля то поне да не съм качила още! Защото с това качване по кило на седмица както бях тръгнала, до края ще стана сто кила!
Иначе с кръвното имам проблем от време на време, но като съм на преглед вечно ми е 70/120!
pocahontas80 отсвирвай ги разбира се! Ама ха! Аз толкова съм се нервирала от некоректно отношение, че ако не ме беше страх, че като съм си в къщи само ще ям и ще мисля глупости, щях отдавна да съм излязла в болничен!!! Сега са си планирали да работя до края на юли, ама ще видим тая работа!
Киара и Надина, браво на вас! Аз ще си разбера резултата чак средата на Август...Ако не съм го взела, ще ходя пак декември. Не знам как ще уча като се роди бебка  #Crazy
Като споменахте за бархетни пелени, някой от вас има ли идея и ползвал ли е еко пелени? Аз не съм много запалена еколожка, но ако са що годе удобни, бих ползвала. 

# 83
  • Мнения: 14
Аз преди месец бях +12,но не ми тежи!28 седмица съм.Домакинската работа си я върша без проблеми.До скоро си спях много добре,само онзи ден ми беше супер некомфортно и се задушавах на всички посоки,но снощи спах екстра с една възглавница под корема!Аз даже до ОО не ставам въобще!И на работа ходя всеки ден и пътувам по 1.5 час във всяка посока,но още не ми пречи Peace А и тук не се излиза по-рано в майчинство,ако ми натежи не знам newsm78

# 84
  • Мнения: 23
мацки аз съм +12кг. ама да чукна на дърво добре се чувствам. абе тия жеги малко зле ми влияят, пада ми кръвното и ми прималява. за домакинската работа засега нямам проблеми и живот и здраве мисля да си работя до края...ако се чувствам добре и съм сравнително подвижна ще си ходя на работа. а и с мъжа ми имаме магазин и си работим за нас и не бързам за болничен. малко спането е трудно все на ляво или на дясно ама няма как. и ми изтръпват страшно гадно ръцете и краката. а  и да ви кажа, като съм на работа ми е някак по-добре, като остана в нас да си почивам например и се залежа цял ден ми е гадно. а така като движа. е пак казвам, че като си работим за нас си излизам да се разходя или да си купя нещо или пък да пия кафенце с приятелка по всяко време....та затова не ми тежи толкова Simple Smile

# 85
  • Мнения: 183
Малката заспа и аз веднага се наместих тук да ви видя. Днес кумата ми ми услужи с техния апарат за кръвно, че е електронен и е по-лесно човек сам да си го измери и въобще не се учудих, че ми е 95/63. То си ми е такова откакто се помня, ама мислех че поне малко съм го вдигнала заради бременността. А пулсът ми е 82, незнам дали е нормално. За килограмите - аз съм +9, в 28г.с. но и те ми тежат. Ще видим до края още колко ще кача.

bubara и аз ще купувам такива пелени за под главичката на бебчо. И с каката ми бяха дали акъл още в болницата да правя така, че ако повърне след хранене в легълцето, да сменям само пеленката, а не чаршафчето. Добре, че ме подсети за тях, за да ги включа в списъка за пазаруване.

valkata78, не си единствена, аз също много мразя да си празнувам рожденните дни и ако въобще реша да празнувам, то го правя само с няколко близки приятели. Миналата година направо казах на всички, че няма да празнувам и толкова, не обичам да съм в центъра на вниманието и дори се чувствам неловко. По ми е добре да съм си вкъщи със семейството или в най-добрия случай да отидем само двамата със съпруга ми някъде да хапнем на заведение.

tsveta, честита ви придобивка. Страхотна е, да си я ползвате със здраве.
 
Надявам се neky да пише по някое време, за да ни каже как е Еммануил. Дано днес е още по-добре малкия герой.  Praynig

# 86
  • Мнения: 8
Привет и от мен!
Добре дошли на новите мами  Hug
Аз съм 27 г.с. и съм +7кг. Доки каза, че се движа добре. Не ми е тежко, справям се с домакинството. Само дето тия дни ме рита само в стомаха и понякога съжалявам, че съм яла нещо.
Бубара как са снахичките? Simple Smile Миринда още ли е на почивка?
Честито на отличничките   bouquet
Много моля някоя от бургаските мами да ми препоръча доктор, та ако ми се наложи нещо да го ползвам докато съм на морето. Praynig

# 87
  • Мнения: 138
Здравейте за днес и от мен. Гледам говорите за килограми, аз съм за сега 7-8 отгоре и изведнъж взеха да ми тежат. И уж не са много, а всички ме питат дали вече съм в майчинство и кога ще раждам Embarassed На мен все още не ми тежи чак толкова в сравнение с първия път, ама дотежава си вече. Аз съм в 30 седмица и бебето още не се е обърнало и взех да се притеснявам вече. Той и баткото късно се обърна и аз го усетих тогава много ясно, цяла нощ се мъчи горкото, че и аз покрай него. Четох някъде, че ако до 32 седмица не се обърне бебето, после вече ставало трудно.
Надина и аз съм много нервна и направо не знам като се роди бебето какво ще правя. Аз си мисля, че нервите ми идват от това, че  вече се изморявам лесно  и не мога да свърша всичко, почивам често и имам чувството, че мъжът и детето не го разбират и се държат все едно, че не съм бременна. 

# 88
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Здравейте и от мен,
Добре дошла на новата мама  bouquet
Аз сега съмв 30г.с. и съм качила около 9кг.Май с тази бременност ще кача повече кг,но се надявам после лесно да ги сваля. Praynig
Видях,че обсъждате шезлонга-аз съм "ЗА" него.С Алекс имах и ми беше много полезен.Ползвах го до към 9-10м,но го изхвърлих и сега ще купувам нов. Tired
За нервите-много съм добре.Изобщо не се ядосвам и ми е доста спокойно. Peace
tsveta честита покупка.Аз имам подобно на това,но според мен не ми е необходимо.Алекс започна да му обръща внимание чак към 6-7м и когато започна да се изправя сам в кошарата  го махнах.Сега пак ще го сложа,може пък на бебка да й е по-интересно.
Аз не знам дали бебето се е обърнало.На ехограф съм чак на 15.07. newsm78Но има време да се обърне.Утре съм на ЖК.
Аз пък от няколко дни съм се захванала с едно чистене и доста се уморявам.Но като няма кой да ми  помага,ще трябва сама да се справям.Мисля и тези дни да изпера всички бебешки дрешки,пелени и количката и да съм готова. Peace

# 89
  • Мнения: 365
Здравейте момичета!
Аз преди малко тичах да си платя нета, че бях изтървала срока. Днес докато бях навън усетих, че вече много взима да ми тежи всичко и кръста ми ще се пречупи. Това го казвам във връзка с наболялата темичка, която пак сте подхванали. Аз съм 28 г.с. и съм +14 (да са ми честити  Mr. Green) Посъветваха ме да си оправя режима на хранене, така че до края да не качвам повече. На мен обаче не ми е ясно откъде качих толкова при положение, че още бльокам (както се изразява clara  Hug). От друга страна май на диета трябва да мина (и то доста строга), че да не кача повече. Както и да е. Важното е бебчо да е здрав, пък другото - ще му мисля после. Веднъж щом успях да се възстановя след бременност с +30 кг, ще успея пак.

tsveta честита ти придобивка. С много здраве да си я ползвате  Hug

kiarra аз малко закъснявам с поздравленията, но БРАВО за изпита по английски! Помъчи се обаче услилията ти да ме идат на вятъра и да го забравиш по време на майчинството. От личен опит ти казвам, че много бързо се забравят елементарни неща  Peace

Общи условия

Активация на акаунт