Бъдещи Августовски майчета - тема №43

  • 13 253
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 42
Zahira,дозировката,която беше предписал въпросния лекар на бъдеща родилка е следната:"Назначаваме месец преди термина, примерно 2 х 3 зрънца. Когато раждането започне, може на 1/2, 1, 2 часа по 3 зрънца. Така и деня след раждането. След него, пак 2 х 3 зрънца. ",т.е. доколкото разбирам се пие всеки ден.
Моля те след като говориш с познатите ти хомеопати,ако имаш няк.допълнит.инфо ми пиши на лични.Наистина ми стана много интересно!:)

# 271
  • София
  • Мнения: 2 698
Биа, да ти е живо и здраво момиченце, да е жива и здрава, много щастливо детство и да е бъде страхотна кака на Шош.

Данче, да ти е жив и здрав мъжо.

Pepejeans, много благодаря за подробното обяснение за  продавалника. Дано намеря време повече да разгледам.

Цвети, мерсаже и на теб.

Денди, двете цепки на гърдите с прихлупване ми звучи супер удобно за нощница за кърмене. Със здраве да си я ползваш.

Hariela, да и е живо и здраво момченцето на твоята приятелка.

На мой колега вчера на жена му и изтекли водите, обаче до днес все още няма разкритие. Сега чухме, че е на системи, дано се получи. Стискаме и палци в офиса, тя жена му днес е рожденичка.

Тина, отдавна не си писала. Стискам палци повторните резултати да са ОК и да не се стига до болница. Що не смееш да се топнеш в морето, да не прелее ли Mr. Green
И моята кокона вече няма търпение за морето. Честит празник на градчето ви.

Gemma, Миленова ми беше участъкова в първа градска. Те в 14-та поликлиника почти всички педиатри ги преместиха там от първа градска. Да ти кажа не мога да ти дам много точна информация, защото тогава тя беше младичка, а мама все ме водеше при педиатърката на съседния участък (д-р Асенова, и тя сега е в 14-та), защото и беше съученичка от гимназията. Но мисля, че е добра. Панайотова не я знам (но май съм чувала хубави неща за нея), харесвам много Павлова. Моето дете не е там, че ми е далече, тя е в 16-та поликлиника, при М-во на земеделието.

1800 и на мен ми се вижда много мъничко, дано всичко му е наред, чух от една колежка, че Рени (онази пълничката) родила второто 4600. Хич не си падам по тези създания и музиката им, но понеже става дума за бебета.

Работна пауза.

# 272
  • Мнения: 143
Цвети, спокойно, аз лично си мисля, че просто вече ни е тежичко и ни хваща нетърпението. Аз от една седмица имам някакви нерегулярни болезнени контракции, а освен това и ми става леко лошо от време на време (при все че за цяла бременност веднъж ми е ставало лошо и то от преяждане  Embarassed ) Ти спомняш ли си ясно предишната бременност или само раждането? Това и към другите мами. Интересно ми е, защото редовно като попитам някоя раждала мама и редовно получавам отговор, "ами не помня точно, но раждането..." - и там вече са подробностите.

Стискайте палци, след малко заминаваме да видим какво става с нашия Доматиньо и неговата къщичка и да говорим за раждането вече. Ще пиша по-късно и дано има с какво да се похваля.

Усмивки и гушки!  newsm51

# 273
  • Мнения: 5
Gemma, аз познавам няколко мами, чиито деца са при Панайотова и са доволни. И това, което ми прави впечатление е, че децата отиват с желание при нея. А моята лична също е педиатър и като влезе дете при нея веднага почва да плаче.

# 274
  • Мнения: 145
Добрютрю..
Биа, Данче, честити ви рожденици, да са ви живи и здрави!
Като ме зарибихте снощи с темата за многократните пелени и като се зачетох...и цяяяла нощ сънувам сайтове с пелени и материи и понеже още не съм се спряла на марка и вид, сигурно ще има да сънувам още поне седмица. Но пък се реших да пробвам. Ако някоя от вас също се е решила,моля да сподели на коя марка се е спряла и по колко бройки ще купува то всичко. Аз се допитах до една мама,магистър по многократни пелени и тя милата ми разясни нещата. Оф,и така,ами хубав ден ви желая и много усмивки..

# 275
  • Мнения: 735
Baqneto, и аз не помня първата си бременност, но за сметка на това за раждането мога да разказвам с подробности.Доста добре се запечатва в мозъка. Peace
Хубав ден от мен!Отивам да заведа детето на фризьор.Simple Smile

# 276
  • Мнения: 143
Славенче, разкажи някой път, като имаш ищах  Praynig

# 277
  • Мнения: 196
Като ме зарибихте снощи с темата за многократните пелени и като се зачетох...и цяяяла нощ сънувам сайтове с пелени и материи и понеже още не съм се спряла на марка и вид, сигурно ще има да сънувам още поне седмица. Но пък се реших да пробвам. Ако някоя от вас също се е решила,моля да сподели на коя марка се е спряла и по колко бройки ще купува то всичко. Аз се допитах до една мама,магистър по многократни пелени и тя милата ми разясни нещата. Оф,и така,ами хубав ден ви желая и много усмивки..

Ивуша аз мисля да си взема пробен комплект на Бамбино - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … f307cb3af05e2d15a , който съдържа гащички, памучна пелена и разграждаща се подложка и е 22лв. и отделно от тези разграждащите се подложки, които са по 200бр. в опаковка и са около 12лв. пък аз имам доста тензухени пелени и мисля с тях да пробвам в комбинация с гащичките и тези подложки и ако ми се получава вече ще си взема още гащички.

# 278
  • Мнения: 140
Биа, честито ти рожденичка! Да ти е жива и здрава, много послушна кака да бъде! Ето един виртуален подарък за малката сладурана:


Данче, и на теб честито ти рожденик! Все така да те обича и да те слуша! Вашият подарък ще е общ:


А на останалите момичета желая един усмихнат ден!

# 279
  • Мнения: 0
добро утро!
по4ти не влизам, гледам да се разхождам пове4е. По4вам да се страхувам от наближаването на термина, ина4е вси4ко е ок за сега. Дано и с вас вси4ко е ОК Simple Smile

# 280
  • Мнения: 1 241
Ако някоя от вас също се е решила,моля да сподели на коя марка се е спряла и по колко бройки ще купува то всичко. Аз се допитах до една мама,магистър по многократни пелени и тя милата ми разясни нещата.

Ивуша, аз също съм решила да пробвам. Чета в момента, но все още не съм се спряла на марка, бройки и не знам подробности. Сподели какво ти е разяснила тази мама магистър!  Hug

Честити рожденици на Биа и Данчето!   bouquet   bouquet

# 281
  • Мнения: 29
Биа честита ти рожденничка. Да ти е жива и здрава и много да те радва и да ти помага, като се появи Шош !!!

Данче, честито и на твоя мъж. Много да те обича и да не те ядосва !!!

# 282
  • Burgas
  • Мнения: 214
Биа честита ти рожденничка. Да ти е жива и здрава.
Данче, честито и на твоя мъж.

didi_168 какво стана с твоите изследвания? Днес излязоха моите и пак не са много хубави.Хемоглобина и MCV са ми ниски.

# 283
  • Мнения: 140
Момичета за хемоглобина на мен ми казаха да не спирам желязото до края, дано това помага и при вас!  Peace

Искам да попитам, някой купил ли е вече стерилизатор и ако можете да дадете някакви препоръки  newsm78

На мен една мама ми препоръча да си взема помпа за кърма на Авент, но за болницата да си купя някаква евтина от 5лв., също имало ефект и от тях на първо време  Peace

# 284
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Биа,Данче,честито на рожденниците ви.Да са живи и здрави.
Сънчо Joy,като нищо ще прелее морето Mr. GreenСтрах ме е да влезна да не би да родя по-рано,една приятелка го роди в края на 6 месец,макар,че вече нямам търпение,още повече,колкото по малко време остава,все повече ме е страх и си мисля само най-лошото,пък не съм такъв човек Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт