Проблем след раждане

  • 17 159
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Аз също имах такъв проблем след раждането ,но не продължи дълго...Не си спомням точно ,може би месец -два не можех да контролирам добре тези мускули.Аз също се бях изплашила, не съм ходила на доктор специално заради това,понеже вярвах че с времето ще мине, както и стана! Не прибързвай с решението за операция!!! Изчакай и прави упражнения  Peace

# 16
  • Мнения: 1 394
И при мен еше така,около една седмица след раждането...и то не е изпускане,а по-скоро...как да го обясня...след като си свършиш работата изтича по малко...но после всичко отшумя...Трябва да правиш упражнения за тазовото дъно и всичко ще се оправи.Поне при мен това свърши доста добра работа.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 735
... Именно страхът от такова последствие ме насочи към секцио... с нищо не мога да ти помогна, но искрено ти съчувствам... случвало ми се е при по- сериозни пристъпи на кашлица (имам бронхиална астма), особено през втория грип по време на бременността, отвратително неприятно е и изобщо... дано се оправиш лесно.

Кати, при едно естествено активно раждане, където напъните не са дирижирани, не се слага система с окситоцин за Добър ден и не се реже за епизиотомия просто за презастраховка, тези последствия са изключени.
Друг е въпросът, че смъкване има дори и при жени, раждали със секцио, като следствие от носене на по-тежък плод или просто прекалено надебеляване по време на бременността. Тогава имаш 2 в едно: хем гадната операция на гладката мускулатура, хем дискомфорта на едно такова смъкване. Ужасно, нали?
Но каквото и да си говорим, България не е узряла да даде качествена услуга на раждащите жени. В това се състои основният проблем, а не кой как е родил.  Peace

# 18
  • Мнения: 636
... Именно страхът от такова последствие ме насочи към секцио... с нищо не мога да ти помогна, но искрено ти съчувствам... случвало ми се е при по- сериозни пристъпи на кашлица (имам бронхиална астма), особено през втория грип по време на бременността, отвратително неприятно е и изобщо... дано се оправиш лесно.

Кати, при едно естествено активно раждане, където напъните не са дирижирани, не се слага система с окситоцин за Добър ден и не се реже за епизиотомия просто за презастраховка, тези последствия са изключени.
Друг е въпросът, че смъкване има дори и при жени, раждали със секцио, като следствие от носене на по-тежък плод или просто прекалено надебеляване по време на бременността. Тогава имаш 2 в едно: хем гадната операция на гладката мускулатура, хем дискомфорта на едно такова смъкване. Ужасно, нали?
Но каквото и да си говорим, България не е узряла да даде качествена услуга на раждащите жени. В това се състои основният проблем, а не кой как е родил.  Peace

Може ли малко разяснение? Ти си мислиш, че след секциото може да се получи такова пропадане? Как ще се случи според теб, след като бебето е извадено?

# 19
  • Мнения: 126
Ако смъкването е фрапиращо - само пластика. Изчакай 2-3 месеца и ако положението не се подобри - действай смело.


И аз така мисля но ще изчакам поне 6м. пък ще видим. Другата седмица ще отида на уролог във Варна и ще видим какъв ще резултата от този преглед.

# 20
  • Мнения: 126
Кати, при едно естествено активно раждане, където напъните не са дирижирани, не се слага система с окситоцин за Добър ден и не се реже за епизиотомия просто за презастраховка, тези последствия са изключени.
Друг е въпросът, че смъкване има дори и при жени, раждали със секцио, като следствие от носене на по-тежък плод или просто прекалено надебеляване по време на бременността. Тогава имаш 2 в едно: хем гадната операция на гладката мускулатура, хем дискомфорта на едно такова смъкване. Ужасно, нали?
Но каквото и да си говорим, България не е узряла да даде качествена услуга на раждащите жени. В това се състои основният проблем, а не кой как е родил.  Peace


Може ли малко разяснение? Ти си мислиш, че след секциото може да се получи такова пропадане? Как ще се случи според теб, след като бебето е извадено?


И аз съм чувала за жени който са раждали секцио и със същия проблем както писа infinity. То в живота май всичко е до късмет явно. Peace



# 21
  • Мнения: 6 274
Може ли малко разяснение? Ти си мислиш, че след секциото може да се получи такова пропадане? Как ще се случи според теб, след като бебето е извадено?

Елементарно, Уотсън.  Wink
Ще ти дам само един пример - слаби мускулни връзки, голям плод = смъкване, задължително подлежащо на "корекция" (пластика).
Без абсолютно никакво значение, че жената е родила секцио.
Има и други варианти, но ако те интересува ще ги намериш и самичка.

# 22
  • Мнения: 718
Подкрепям ifinity  Peace Може да се получи при ниско носене на плода или ако бебето е по-тежко.

# 23
  • Мнения: 636
Може ли малко разяснение? Ти си мислиш, че след секциото може да се получи такова пропадане? Как ще се случи според теб, след като бебето е извадено?

Елементарно, Уотсън.  Wink
Ще ти дам само един пример - слаби мускулни връзки, голям плод = смъкване, задължително подлежащо на "корекция" (пластика).
Без абсолютно никакво значение, че жената е родила секцио.
Има и други варианти, но ако те интересува ще ги намериш и самичка.


Те причините са ясни за едно такова смъкване. Не разбрах как е възможно да се случи, след като бебето се роди. Ако има нещо да става това ще е по време на носенето на бебето, не след като се извади. Тогава какво ще тежи?

Жената е получила усложнение не заради тежък плод, а заради напъването и натиска върху органите, хайде да не се правим на луди  Grinning

# 24
  • Мнения: 6 274

Те причините са ясни за едно такова смъкване. Не разбрах как е възможно да се случи, след като бебето се роди. Ако има нещо да става това ще е по време на носенето на бебето, не след като се извади. Тогава какво ще тежи?

Жената е получила усложнение не заради тежък плод, а заради напъването и натиска върху органите, хайде да не се правим на луди  Grinning

Май някой се прави, ама не знам кой.
Искаха да ти кажат, че ако лежиш на тая кълка, трябва изобщо да не забременяваш, защото може да получиш смъкване.
Не е задължително да родиш нормално, за да го получиш.
Сега разбра ли ме или?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 381
Към авторката на темата - моят гинеколог ми каза, че ефект от упражненията на Кегел ще има след 1 г. Т.е. след това време, отдолу съм щяла да бъда, както преди. Е, правих ги 3 месеца, но ефект има. Пусти мързел - спрях упражненията. От днес съм на работа и смятам, докато пътувам да ги правя пак. Освен това прави коремни преси, за да стегнеш мускулите си. Дано да ти помогне. Не се отчайвай. 
Док ме беше инструктирал така - 15 сек. стискаш все едно ти се пишка и ти се ака, 10 сек. отпускаш и така 5 минути, 2 пъти на ден, в продължение на 1 година.

# 26
  • Мнения: 636
Самата коремна операция не може по никакъв начин да ускори или да предизвика такова смъкване. Нормалното раждане може. Смъкването може да се дължи и на други причини, но точно секциото - няма как!

 Разбира се никой не е застрахован, случва се рядко и разбира се не може да е причина някой да не иска деца заради такова нещо. Просто се учудвам на разни коментари, веднага се намеси и секциото,  жените не спират да се оплакват заради разни проблеми, а пък някои и една дума не дават да се каже против естественото раждане! Не разбирам кому е нужно това информационно затъмнение ...

# 27
  • Мнения: 6 274
Извинявай, но Кати "повлече крак".
Именно на нея й беше отговорено, и след това ти се намеси, та се озовахме, където сме.
Пак казвам - само една от причините е вагиналното раждане.
Дай пък сега да седнем да обсъждаме минусите от секциото, че да оспамим тотално, какво ще кажеш?
  Tired

# 28
  • Мнения: 636
 Peace Мир

Наистина няма нужда от спам!

# 29
  • Мнения: 371
разбирам че едни са по компетентни от други, но ако може да не си изливат лошото настроение тук. Хапливите коментари ни помагат на никого.

Общи условия

Активация на акаунт