Проблем след раждане

  • 17 191
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Перник
  • Мнения: 257
Пластиката я правих при доктор Джунков (ако искаш мога да потърся и номера му), а до колкото за възрастова граница мисля че няма значение,но колкото  по рано я направиш толкова е по-добре за пациентката.За следващо забременяване е никакъв проблем,но не може да раждаш нормално, а само секцио това ме беше предупредил.

# 61
  • Мнения: 126
Пластиката я правих при доктор Джунков (ако искаш мога да потърся и номера му), а до колкото за възрастова граница мисля че няма значение,но колкото  по рано я направиш толкова е по-добре за пациентката.За следващо забременяване е никакъв проблем,но не може да раждаш нормално, а само секцио това ме беше предупредил.

Благодаря ти много за инфото. Имам телефона на доктор Джунков защото ми беше препоръчан наскоро от моя приятелка. Но ще трябва да почакам май да ми порасне още малко бебчето, че да може да пътувам с него.  bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
... Именно страхът от такова последствие ме насочи към секцио... с нищо не мога да ти помогна, но искрено ти съчувствам... случвало ми се е при по- сериозни пристъпи на кашлица (имам бронхиална астма), особено през втория грип по време на бременността, отвратително неприятно е и изобщо... дано се оправиш лесно.

Кати, при едно естествено активно раждане, където напъните не са дирижирани, не се слага система с окситоцин за Добър ден и не се реже за епизиотомия просто за презастраховка, тези последствия са изключени.

Сериозно бих ти препоръчала да внимаваш повече при подбора на думите.
Когато правиш толкова категорични изявления по въпроси, от които не разбираш и по които ... в най- добрия случай нямаш достатъчно информация, звучиш... леко пред всички, които са се сблъсквали - по един или друг начин - с явленията, за които твърдиш, че не биха могли да съществуват.
"Изключено" означава "невъзможно". "Нито един случай".
За друг път, ако искаш да звучиш убедително, а не... смешно, използвай "много малко вероятно", "изключително рядко срещано" или каквото друго ти хрумне, което да е малко... ами, уклончиво. Ако се опитваш да пробуташ боклук за коса и твърдиш, че ще даде "100 % премахване на пърхота" - или на петната по зъбите, или на прането - и на клиента му се случи да намери едно петънце - вече си го изгубила. Затова винаги е " до 95 %". Или 98. Или колкото хрумне на автора на рекламата - все едно, но с това "изключено"...  hahaha

# 63
  • Мнения: 1 735
 Laughing Laughing Laughing
Явно имаш огромно самочувствие. Имай си го, но се опитай да се държиш по-нормално с хората, които пишат тук.
Избиването на комплекси по форуми е все по-често явление в последно време.
Заставам зад думата "изключени", при описаните от мен ситуации и положения. Това е моето мнение, не карам никой да ми вярва насила.
Всеки има право да каже или мисли каквото сметне за правилно.
Айде върви да се заяждаш с някой друг, че яко ми се направиш на интересна отново, не гарантирам, че ще спра напредналобременните си хормони да не те напсуват. Аман от велики, недоклатени драскачи!  ooooh!

# 64
  • София
  • Мнения: 17 592
Laughing Laughing Laughing
Явно имаш огромно самочувствие. Имай си го, но се опитай да се държиш по-нормално с хората, които пишат тук.
Избиването на комплекси по форуми е все по-често явление в последно време.
Заставам зад думата "изключени", при описаните от мен ситуации и положения. Това е моето мнение, не карам никой да ми вярва насила.
Всеки има право да каже или мисли каквото сметне за правилно.
Айде върви да се заяждаш с някой друг, че яко ми се направиш на интересна отново, не гарантирам, че ще спра напредналобременните си хормони да не те напсуват. Аман от велики, недоклатени драскачи!  ooooh!


Нм, даааа... е, сигурна съм, че все пак съществуват и привърженици на вагиналното родоразрешение, които са стигнали до своите изводи в резултат на внимателни наблюдения, проучвания и размисъл, не на бушуващи хормони.
За съжаление, обаче, подобни на горното изказвания правят, навярно, много лоша услуга на онези, на които тепърва предстои да се изправят пред избора за себе си... е, какво пък - сигурна съм, че ще прозрат зад думите ти неуравновесеността и неувереността на бременна жена, а не интелекта, поведението и лексиката на типичен поддръжник на хипотезата.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 381
В нач. на декември 2006 г. в "Шейново" някакъв поляк или чех прави демонстративни операции на жени, страдащи от стрес инконтиненция. Тогава аз чаках моя док 3 часа, който отиде да гледа, та, затова знам.  Wink Знам, че д-р Чалманов също тогава прави такава демонстративна операция, както и още един лекар/ка от "Шейново", но име не си спомням. Ако искате ще питам една приятелка, която отразяваше събитието, да ме светне.  Wink
Допълнителната информация не е излишна така че може да попиташ. Така или иначе съм решила да изчакам да видя резултата от упражненията. Благодаря.  bouquet Peace
Ох, съжалявам, че отговарям след 100 г.
Питах приятелката ми, но тя не си спомня името на другата лекарка, която прави там тази операция. Мисля, че беше жена. Иначе казват, че по принцип Чалманов бил допър опериращ.
Съжалявам, че не си спомняме точно името...  Sad

Момичета, не влизайте в излишни спорове.

# 66
  • Мнения: 1 735


Момичета, не влизайте в излишни спорове.

Няма да влизаме, споко! По-умните, дори и бременни отстъпват.  Grinning

Записвам се и аз да следя със същия проблем, само че след 2години от раждането. Започвам да правя и аз упражненията, вкл. и планк. Благодаря на всички за полезната информация.

Ако искаш опиши и в тази тема твоя случай, тъй като е наистина доста различен...
Мисля си, че в твоя случай без пластика няма да стане работата, още повече че са минали цели 2 години.
Не мога да кажа, но момичетата, минали през пластика могат да ти дадат добър съвет.   bouquet

# 67
  • Мнения: 22
Здравейте. Някой може ли да ми препоръча добър  гинеколог в гр. Плевен, който прави пластика на влагалището?

# 68
  • София
  • Мнения: 2 381
За проф. Горчев съм чела само хубави отзиви. Прави операции - вероятно и пластики на влагалището.  newsm78 Ако искаш пиши във форума По градове.

# 69
  • Мнения: 126
Здравейте. Някой може ли да ми препоръча добър  гинеколог в гр. Плевен, който прави пластика на влагалището?

Преди седмицата ходих по моя проблем в Плевен в часна клиника при д-р Бързашки. На мен ми го препоръчаха като добър специалист. И да се похваля, че към момента се лекувам медикаментно и има резултат newsm44, но не пропускам и гимнастиката за таза разбира се.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 381
Стискам ти палци.  Hug

# 71
  • Мнения: 262
мила sesi81, излезе че двете сме родили на една и съща дата и сме получили същия проблем. Когато бебо стана на 2 мес. отидох при моя АГ и ми предписа едни билкови таблетки, каза също че все още не съм се възтановила напълно и ще се оправя. Предварително се бях поровила и тук и като научих за упражненията на Кегел започнах да ги правя (или пред компа или докато кърмя).  Лечението с хапчетата беше за 2 седмици и още след първата седмица проблема изчезна.  Но упражненията  продължавам да ги правя на своя глава

# 72
  • Мнения: 126
мила sesi81, излезе че двете сме родили на една и съща дата и сме получили същия проблем. Когато бебо стана на 2 мес. отидох при моя АГ и ми предписа едни билкови таблетки, каза също че все още не съм се възтановила напълно и ще се оправя. Предварително се бях поровила и тук и като научих за упражненията на Кегел започнах да ги правя (или пред компа или докато кърмя).  Лечението с хапчетата беше за 2 седмици и още след първата седмица проблема изчезна.  Но упражненията  продължавам да ги правя на своя глава

Аз наистина се бях притеснила в началото, но вече проблема почти изчезна. Моето лечение е за 3 седмици, а упражненията и аз мисля да не спирам да ги правя, защото планирам втора бпеменност  Grinningтака че те само ще са ми от полза.

# 73
  • Мнения: 5
момичета 6те кажете ли с какво сте се лекували, че моят проблем продължава вече пети месец и мисля че се задълбочава

# 74
  • Мнения: 9 451
момичета 6те кажете ли с какво сте се лекували, че моят проблем продължава вече пети месец и мисля че се задълбочава
    А,като имаш проблеми 5 месеца,защо не си отишла на доктор?

Общи условия

Активация на акаунт