въпрос към силните

  • 4 603
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
Кой е казал, че има безпроблемна връзка - хората са различни и по-добре, иначе каква е тая любов между два робота еднакви! По-скоро си мисля че си намирате оправдание за пропуснатото решение, но това съмнение винаги остава. Но!!! - едно е да се посдърпате, да се поскарвате, друго е да ви връхлита през пет години или колкото е там по една криза. Е? Питам аз - така цял живот ли? Една моя позната каза преди време по повод пропуснато решение или пропусната голяма любов - аз съм ходещо тяло без душа. Просто свикнах да е така. Ама то като си вече на 50 за къде при жените?

Глупости,Познавам жена, съжаляваща за взетото на времето решение и след криза-започнала живота си от начало-доста по-неуспешно и двойно по-нещастно.Не абсолютизирайте винаги.Истината е простичка и тя е-Времето Показва как, какво и с кой.Едно решение дали е правилно, особено от подобен ранг, с хиляди неизвестни-си личи след време.Отделно-за всеки Кризата има различно измерение..Не говорим за перманентни състояния, кризата е една или две-три.И е нормално да съпътстват една двойка, ако тази двойка е дълго заедно.Или какво-на първата криза-айдеее, развод, и на следващата връзка-пак така и после-пак и пак...
Аз самата съм също до някъде пример-след сериозна криза/не бла-бла за глупости, свекита и прояее тъпотии/, сме вече две години и половина след нея, и сме доста добре, да не казвам голяма дума.

# 46
  • Мнения: 52
Нашата връзка мина през много премеждия,които упорито преодолявахме,и изстрадахме заедно.Цената да останем заедно беше много висока,но я платихме,и не съжаляваме.И да,обичаме се повече от всякога,да чукна на дърво станахме по-силни.Когато има проблеми в една връзка,трябва много упоритост,желание,и доверие в човека до теб.Пожелавам го на всички от все сърце. Hug

# 47
  • Мнения: 592
Ами не знам за теб, но аз винаги правя това, което наистина искам и благодарение на този ми начин на мислене нямам никакви съмнения, съжаления и пропуснати възможности Simple Smile Лесно е, когато не изневеряваш на себе си Wink
П.П. то и при мъжете на 50 вече не си много за младоженец, ама нейсе Laughing
Еми за това говоря - правя това което искам което значи че слушам сърцето си след внимателен размисъл и преценка. А за 50 г. - нямах конкретно тази цифра, а че настъпват някои промени, които при мъжа не са така изявени и фатални. А и засега имаме хапчета за авараийни случаи. Аз затова и побързах на 42 да се оженя втори път Mr. Green
Мисля че ти абсолютизираш - никой  не е казвал че при всяка криза трябва да режеш квитанцията. Заблудила си се или не четеш внимателно. Точно защото има криза и криза според собствените разбирания. Ти може да носиш на бой, ама други и една октава не понасят. А да се надяваш времето а не ти да ти даде отговор- .........напомняш ми селските снахи дето трябва "да стоят до мъжа си"?! Истината е че кризата показва колко е силна една любов, стига да е от двете страни. Но и показва колко е силен човек да се справи със съдбата сиV  Peace

# 48
  • out of space
  • Мнения: 8 574
И с Нотар, и с Белинда съм съгласна....просто мненията ви се припокриват.

# 49
  • Мнения: 17 546
Ами случайно или според онова правило, сериозната криза беше на седмата година от бракът ни. Съответно, желанието за разрешаването и беше и от двамата, и преодоляхме проблема. След него станахме по-близки и с годините тази близост става все по-силна. Тази година правим 20 години брак. Като всяко семейство, сме имали разправии през годините, но нашите основни проблеми са се въртели основно около децата.

# 50
  • Мнения: 9 990
Нотар, говорим за криза, не за бой.... Laughing и коментарът ти няма общо с това, което съм казала.Явно и ти не си разбрал съвсем.А човек сам си дава отговор, но след време реално.А не на секундата.Може да си категоричен в едно решение днес, а утре-да съваляваш.Познавам доста такива хора, които първосигнално действат.Именно от дистанцията на времето можеш да видиш къде си сгрешил, къде правилно си постъпил.И това зависи от толкова много фактори, че една гола либофф не може да се справи понякога.И такава двойка познавам, безумно се обичат и страдат, но са разделени. Thinking
А на хартия знаем всички-нужна е заявка на двамата, за да преборят даден проблем.И също-не всеки проблем е криза.Едно е да минаваш през бурята на ежедневието, с проблемите, друго е кризата.

# 51
  • Мнения: 15 619
Чаках я тая криза седмата година. Не дойде.
Ама и кризата за мен може да е лайняна клечка, пък за някой друг - камион със същия товар. Зависи, кой колко може да тегли. За себе си знам, че няма приложими съвети, дето да ми спасят отношенията с другия ако сме си отщяли вече.

# 52
  • Мнения: 9 990
Точно така-всеки си е в неговата кочинка и си знае действията, търпението и пр...и съвети от сорта-свършено е при вас, не става са крайно неуместни.И за нас говореха така, ама на... Grinning

# 53
  • Мнения: 800
Ние сме в седмата година от брака. В момента сме и в тотална криза, с подадена молба за развод от моя страна ... така че май ще трябва да повярвам в тая седма година, винаги съм мислила че са глупости, ама ...

# 54
  • Мнения: 280
Аз не бях чувала за криза след седмата година. Чувала съм, че до третата година се разбира дали може една двойа да просъществува като такава.
Иначе по темата, според мен ако и двамат се обичат много, дори и криза не би могла да ги събори. Но ако някой се откаже...тогава май няма спасение.

# 55
  • Мнения: 156
нито за третата, нито за седмата година вярвам. според мен отношенията в една двойка не биха могли да зависят от продължителността им. хората са различни и по отделно, и когато са заедно.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 272
Не претендирам да съм он силните, но...имам 12-годишен брак, който на 2 пъти беше на косъм да се разпадне, а в момента връзката ни е по-силна от всякога. Много се обичаме и най-важното - гледаме напред, а не човъркаме спомените /лошите/ от миналото.

# 57
  • Мнения: 48
Ако някой не се чувства добре с човека с който живее , ами да се раздели с него.Така няма да имат кризи.Всеки се е появил на тази земя за да бъде щастлив. Peace

# 58
  • Мнения: 156
Ако някой не се чувства добре с човека с който живее , ами да се раздели с него.Така няма да имат кризи.Всеки се е появил на тази земя за да бъде щастлив. Peace
това е единственото мнение в темата, с което съм несъгласна. излиза, че при най-малкия намек за проблем, хората трябва направо да се разделят newsm78

# 59
  • Мнения: 48
Има ли проблеми значи не сте един за друг.Защо трябва да има проблеми, скандали, спорене за различни неща, компромиси и тн. като може да имаш човек до теб с който да си щастлив и обичан и без всичките тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт