Арабско име- моля за идеи

  • 124 687
  • 440
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 474
И аз харесвам Емир.

Сещам се за Ерол, Ефе, но те не се връзват с окончание, пък и Емир е къде къде по-хубаво Simple Smile

# 406
  • Мнения: 378
Емир ми харесва, Ерик ми е някак сухо.
Срещала съм момче Емин.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 18 050
А защо не вместо Емир, Емил? Grinning

# 408
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нали трябва да е мюслим името! емир поне в оригнал се пише с алеф ,тоест буква а!

AMĪR (امير).  Arabic name, derived from the vocabulary word amar (to command), meaning "commander, prince." (An English and Arabic Dictionary, Catafago, 1873)
῾ĀMIR (عامر).  Arabic name, meaning "cultivated; abundant, rich." (ibid, Catafago)
 питах в къщи име с "е", ама или са малко и не с е ползват или няма! вижте емна  се пише с особено "а" и се 4ете "е" 4исто! защо  ще слагате ев или ов, ако е 4уждо името трябва ли да се слага?при нас се полу4и за бащино име, името  без добавки!

Последна редакция: пн, 05 авг 2013, 17:49 от marsy

# 409
  • Мнения: 2 990
На арабски няма име, което да започва с "е", защото в книжовния арабски не съществува буква за този звук (в арабския има само три гласни - а, у, и). Някои от имената, които започват с "а" или "и" в зависимост от местното произношение, звучат като започващи с "е" - Амир-Емир, Амин-Емин, Илияс-Елиас и т.н. Марси, няма такова особено "а", дето да се чете "е" на арабски, името е Амна или Амина.  Peace

От изброените на последните две страници имена, само Елиас (Илияс) и Емир (Амир) са арабски имена. И може би Ефе, ако е турско произношение на Аффа, чистота и целомъдреност.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 18 050
нали трябва да е мюслим името! емир поне в оригнал се пише с алеф ,тоест буква а!


Ами предположих, че не държат толкова, щом първото момиченце се казва Никол. Освен това живеят в България и тук Емир/л се пише с "е". Peace

Освен това Емил е с римски произход, така че е по-скоро неутрално нито християнско, нито мюсюлманско.

# 411
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ето това имах предвид! не съм спец!
просто някои букви както каза ianajar не могат да се ползват! не става на дядо георги  или баба василка! Peace

# 412
  • Мнения: 0
Искам да питам името Даниел какъв произход има? И има ли някакво подобно,което да е на арабски или турски?

# 413
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Искам да питам името Даниел какъв произход има? И има ли някакво подобно,което да е на арабски или турски?

Еврейско е, значи Божи Съд.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Близко до Даниел е името Дани, означавало близък.

# 415
  • Мнения: 0
Дани също ли е с Еврейски произход?

# 416
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Дани също ли е с Еврейски произход?


Не, арабско е. Има го тук: http://arabianworld.wordpress.com/tag/%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D … 0%B5%D0%BD%D0%B0/

# 417
  • Мнения: 0
Много ти благодаря за информацията Simple Smile

# 418
  • Мнения: 17
Добре, ще предложа моето име - Самира  Peace
Иначе тези на роднините ми от Нигерия - Ико, Арон, Еле... но колко са мюсюлмански не знам... Сестра ми се казва Лаурату но й викат Лаура  Peace

# 419
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен ми звучат по-скоро като типично африкански, отколкото като арабски, но кой знае.

Общи условия

Активация на акаунт