Августинки 2009 - тема № 44

  • 18 335
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 791
sosmy много добър избор за проследяващ бременността д-р Петров! Той ми беше любимия АГ-не е ли странна птица?  Laughing
ОТ приятелки знам,че той праща бременните си във ВМИ-то,питай го къде ще ти препоръча да раждаш.На мен вариант раждане пловдив държавно аг ми беше ВМИ. И там си има ценоразпис,естествено легален,за другото само мога да предполагам. Имам приятелка,която ще ражда във Окръжна,с избор на лекар,ми то кажи речи,колкото в Торакс или Селена! Ще дам инфо за там като роди,термина и е 27.07. В Селена ми беше фаворит д-р Минев,идва от Весела и всички ходят поради тази причина в Селена. В Селена имат и пакет за бебето! Ако това ще те успокои ценита тук в София са двойни!
напетя:ние с Миленка утре ще идваме.

# 61
  • Мнения: 735
Момичета, в 20.00 получих едни болки ниско долу, като менструални.И кръста ме наболява.Пих магнерот+но шпа и сега ми поотмина болката долу, но кръста още ме боли.На вас случвало ли се е да ви боли така?Звънях на личната да питам след колко време мога да пия още едно но шпа и тя ми каза, че бебчето сега слизало надолу и било нормално да ме наболява долу.Ама май го каза да ме успокои.Мисля, че и контракции имам от време на време,ама те не са болезнени.Ох, ще се побъркам.Много се уплаших.Не искам да раждам още!Рано е!Стискайте палци всичко да е наред! Praynig Praynig Praynig

# 62
  • Мнения: 143
Не се плаши.  Hug Мен цяла вечер ме понаболяваше и сутринта също. Няколко пъти се събудих с зверски твърд корем. Това са все неща, които подготвят организма ни за раждането. Няколко часа след това на прегледа нищо ми нямаше - нито контракции, нито болки, нито някакви забележки от докторката. Даже ми каза, че следващия път ще обсъждаме раждането. Явно няма изгледи да е скоро въпреки неразположенията. Само не се шашкай.   bouquet

# 63
  • Мнения: 27
Момичета, в 20.00 получих едни болки ниско долу, като менструални.И кръста ме наболява.Пих магнерот+но шпа и сега ми поотмина болката долу, но кръста още ме боли.На вас случвало ли се е да ви боли така?Звънях на личната да питам след колко време мога да пия още едно но шпа и тя ми каза, че бебчето сега слизало надолу и било нормално да ме наболява долу.Ама май го каза да ме успокои.Мисля, че и контракции имам от време на време,ама те не са болезнени.Ох, ще се побъркам.Много се уплаших.Не искам да раждам още!Рано е!Стискайте палци всичко да е наред! Praynig Praynig Praynig

Полегни или се разходи и дано ти мине  Hug Действието на магнезия е до 30 мин.  

# 64
  • Мнения: 3 372
slavena80, и аз получавам такива менструални болки чат-пат като походя повече и споделих за тях на доктора. Каза да не се притеснявам, а като ме заболи да легна на лявата страна. И без да лежа ми минават де, поне при мен са за кратко Peace
От два дена обаче ме боли точно под гърдите, имам чувството, че кожата ми е протрита там, а то нищо и няма външно....може би е от разтягането на матката newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 358
slavena80 , рано е още да раждаме Simple Smile полегни и си почини, вероятно ще ти мине.
Жули е писала - ние утре сме на линия на лекцията в ЦУМ.
Виждам че цени обсъждате тук - аз също имах идея да раждам в държавна болница, ама без избори на екипи и прочие. Струва ми се абсурдно на всичките ми осигуровки да си доплащам и официално и неофициално. Все пак в крайна сметка се насочих към частна болница - е там вече ще си платя Simple Smile но изборът си го направихме ние с мъжа и нямам право да се оплаквам от цените.
Петенце, четох че нещо за помпа Авент мислиш - ами аз лично нещо станах фен на Tommee Tippee - нещата им са доста качествени и малко по-евтини от Авент. Аз не си падам по прекалено рекламираните неща. Не отричам качеството на Авент, ама тая скъпа реклама се отразява и на цената на продукта в крайна сметка.
примерно помпата на Томи е 60 лв и като я разгледах установих че е доста аналогична на Авента - пък и продавачките я похвалиха. Имат шишета, биберони и разни друго дреболии и са по-евтини като цяло.
Днес да се похваля се сдобихме с желаната кошара Simple Smile а от другата седмица мислим да понакупим и малко дрешки вече Simple Smile Че като гледам май само аз не съм купила нищо още Simple Smile
За хемоглобина - моя е 113 - от месеци е така - доки каза да си пия само витамините и друго не ми е дала. Иначе не знам месото дали му влияе - ама аз си хапвам доста месо ... ами обичам си го  Blush И магнезии си пия 3*1 - магнезия ми е на долната граница и така и почти не можа да мръдне от там  Tired та сигурно за това толкова бавно ми отшумяха контракциите.
Лека вечер и до утре Simple Smile

# 66
  • Мнения: 219
Петя, ще гледам тогава по-рано да съм там, ще си запиша тел ти, ама ако искаш звънни ми когато свършите, ще дойда (предполагам ще съм с малката и зълва ми). А тел ми е 0888 486 368.
Славена, онзиден и аз бях така, даже лошо ми стана, и ми беше така и на обяд и вечерта. И аз пих едно нош па, че друго нямам, след около час ми мина. До сега съм много добре, освен, че ми става лошо от време на време. Май са си нормални неща, така, че не се шашкай. Кога си на консултация? Ако утре пак си така, иди при доки да те види.

Ice Queen, аз пък имам чувството, че когато се наям и сутиена ме стяга мн повече, коремчето толкова ли високо ми се е вдигнало не знам, ама ми е много странно.

# 67
  • Мнения: 735
Мерси много, момичета.Сега съм по-спокойна.А и почти не ме боли вече.Отивам да си легна.Лека нощ! Hug

# 68
  • Мнения: 3 372
Ice Queen, аз пък имам чувството, че когато се наям и сутиена ме стяга мн повече, коремчето толкова ли високо ми се е вдигнало не знам, ама ми е много странно.
При мен определено не е от сутиена, защото като го натисна мястото боли още повече, а и изобщо не се допира до сутиена, нещо вътрешно ще да е. Преди пак имах такава болка и отмина, дано и този път мине Praynig
Ние с теб сме с един термин и ще раждаме в една болница, току виж сме се засекли там Crazy

# 69
  • Мнения: 219
Хе, вярно, супер ще е да се видим Simple Smile Ти няма ли да дойдеш утре?
А питала ли си доки за тази болка, щом е от преди? Да не би бебо да те подпира в ребрата нещо.

Мен пък друго ме гложди напоследък. Всеки казва, че 2-ро дете се раждало по-лесно и по-бързо, но аз за случайте които знам хич не съм с това впечатление, дори напротив. А и обикновенно 2-рото бебе е по-голямо. Май ще взема да питам в темата за породени дечица, дали има мами раждали 2-та пъти нормално и как е било.

# 70
  • Мнения: 3 372
Хе, вярно, супер ще е да се видим Simple Smile Ти няма ли да дойдеш утре?
А питала ли си доки за тази болка, щом е от преди? Да не би бебо да те подпира в ребрата нещо.

Няма да идвам, не съм от София. Болката е в кожата, незнам и аз кака да го обясня, нищо не ми подпира, а самата кожа боли като протрита Crazy Шантава работа. Казвала съм му за тая болка и той е казвал, че е от разтягането на матката, нали бебето расте...а и сега като се върти като свърдел вътре може и от това да е...

# 71
  • Мнения: 29
sosmy  и аз ходя в същото ДКЦ и в същия кабинет, само че при Др. Леви.
Jujka_, Шайн знае се само, че не е желязодефицитна, а най-вероятно е от В12. Пия фолиева 3х6 и милгама 3х2. Дано от цвеклото да се вдигне, че не ми се иска да ми преливат кръв при раждането.

# 72
  • Мнения: 140
giuli, Elyah, Tsvetito, ще се радвам да се видим!

Славенче, казват че е нормално да имаме вече леки болки, въпреки това аз препоръчвам консултация с доктор. На мен за евентуалното пътуване ми препоръчаха ако имам болки да увелича магнезия от 2х1 на 3х2.

Айс Куин, дано тези болки да са от матката, но според мен коремите ни вече започват да се спускат, да не е от стомаха? Но щом докторът казва, че не е страшно, не се притеснявай  Peace

# 73
  • Мнения: 233
В последния месец диафрагмата се вдига нагоре и боли, а понякога се притиска и слънчевия сплит това нещо където се събират много нерви, които управляват всички органи в корема, може той да се притиска.
Колко до болките мен пък много ме заболява ниско долу и кръста като походя малко и не ми минава от нищо само от почивка. Та вече гледам и много, много да не ходя. Къде боли при менструални болки. През миналата бременност в 9-я месец понякога контракциите бях съчетани с остра болка, но бързо отминаваща.

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 22:33 от Zvezditza Uranova

# 74
  • Мнения: 439
Благодаря за сладката картинка с детенцето,дето захапва сладинко динята!

Биа, честит втори рожден ден на Мери!Много да е здрава, палава и красива!

Данче, да ти е жив и здрав мъжо и да ти помага и отменя!

Ивуша, сподели за пелените многократна употреба, имало и такива с консумативи, и такива, които се перат направо, без допълнително да се налага да купуваш консумативи.

Общи условия

Активация на акаунт