Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
... имах много проблемна бременност, и вторият лекар (този, при когото ходех на частно), ми изписваше хапчетата и инжекциите, които си биех вкъщи.
Т.е. аз си ги биех от едната страна, половинката ми от другата.  ooooh!
Другият вариант беше да вляза в болница, което ми беше невъзможно, а лекарката ми, която работеше със ЗК не смееше да ме "остави" вкъщи.
За това исках, като съм избрала да си стоя вкъщи, поне да има кой да ме наблюдава когато е необходимо, да ми пуска изследванията, които са нужни, и въобще всичко, свързано със запазването на бременността ми.

Джуличка, кой ти даваше болнични?
Моята сестричка е с проблемна бременност и на инжекции в момента. Следи я частен лекар, ходи и при някаква жена по ЗК, препоръчана от частната лекарка. Систър си има и други здравословни проблеми, поради които, в съчетание с проблемната бременност (трета поред за година и половина), лекарката й е казала, да си остане вече у дома. НО не могат да се разберат кой да дава болнични. Тя вече си използва всички възможни отпуски... Лекарката от ЗК отказала да дава болнични, а 4астната казала, 4е ще даде за 45 дни преди термина, но ина4е не можела да дава много. Пак казвам, не става дума за глезотии, а за нещо сериозно.

# 16
  • Мнения: 6 274
.......Лекарката от ЗК отказала да дава болнични ........

Как така отказала???  Shocked
С какъв аргумент?
Сменила съм я на момента.  #2gunfire
Още повече, щом знае за какво става въпрос.
По принцип тя (тази по ЗК) ми даваше болничните.

Щом сестричката ти наистина има проблемна бременност, винаги може да отиде на комисия.
Никога няма да й откажат, нито да я върнат.
 Peace

# 17
  • Мнения: 5 183
Джуличка, писах ти на лични, за да не занимавам всички тук с подробности.
А каква е тази комисия, за която говориш?

# 18
  • Мнения: 6 274
Джуличка, писах ти на лични, за да не занимавам всички тук с подробности.
А каква е тази комисия, за която говориш?

О.К.
Минаваме на лични.  Peace
А Комисията е за всички, които се нуждаят от по- продължителен болничен, защото лекарите нямат право да издават болничен за повече от.... (а сега де, забравих Blush  ooooh!) май 30 дни беше.
newsm78

# 19
  • Мнения: 5 183
Благодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 334
Аз следих бременността освен по ЗК , но и при частен лекар. Записах се при гинеколог да ми следи бременността и той ми даваше направления за всички изследвания. Отделно си ходих всеки месец на ехограф, тъй като по здравна каза ми направиха само три прегледа. След това обменната карта за раждане, както и първия болничен ми ги издаде лекаря по ЗК.

При мен беше по абсолютно същия начин  Peace

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Аз и двете си бременности проследих в частен кабинет при доктора, при който след това родих. При първата бременност дори не се записах на ЖК, а личната ми лекарка ми даде направленията за кръвни изследвания. Нямах обменна карта, тъй като родих преждевременно. Раждането ми беше с уговорка, тоест платих си на доктора. При втората бременност обаче реших също като теб да ползвам и услугите на ЗК, нали в крайна сметка толкова години ми удържат здравни осигуровки. Под услуги имам предвид кръвните изследвания най-вече и евентуално някой друг ехограф. Още първата ми среща с лекарката от ЖК в районното ДКЦ ме потресе отношението й и безхаберността. Взех си бележката за кръв и урина и повече не се видяхме с нея. В интерес на истината тя разбра, че си имам частен доктор, при който ще раждам. Просто се опита веднага да ми препоръча много добър лекар, с който явно са в комбина, и аз й казах, че си имам вече. И това беше. После отидох чак, когато дойде време за обменна карта. Тогава тя ми направи един доста старателен преглед с ехограф, няма да си кривя душата. Но се оказа, че преди това са я били глобили от ЗК точно за безхаберността - открили куп прегледи, които реално не е правила. И явно се стараеше.
Иначе в частния кабинет ходех всеки месец. Каквито изследвания (освен кръв и урина) имаше да се правят ми ги пускаше доктора - платени естествено. По принцип той ми прави и при двете бременности амниоцентезата (фактор възраст). Тъй като дъщеря ми се роди с пъпна връв, вързана на възел, при втората бременност ми направи и доплер, за де проследи кръвния поток за евентуални оплитания или възел. После си родих при същия доктор. Честно казано ЖК-то се оказа излишно губене на време в моя случай. Спокойно можех да си направя кръвните изследвания както всичко останало в частна лаборатория или личната лекарка да ми даде направление както първия път.

# 22
  • Мнения: 6 171
само по ЗК я проследяваха,и то при лекаря при който родих се преместих в средата на 8 месец.не е имало проблеми с изследвания и отношение

# 23
  • Мнения: 2 270
Аз  нямам проблеми. Ходя във Фемина, понеже имам допълнителна здравна осигуровка, т.е. това ми е "частното" проследяване, където реално си проследявам бременностста, с много чести и обстойни прегледи. Самата лекарка там ме предупреди да се запиша на ЖК по ЗК все пак за да си пускам изследванията (кръв,урина и т.н.), въпреки че и тя ги гледа понякога. на ЖК се записах доста късно в 19 седмица и честно казано освен изследванията ходенето там е голяма глупост. Мерят ми кг, кръвно, обиколка на корем, което и сама правя. Може би ползата ще е само издаването на болничния и обменната карта. Те там видяха и цялата ми документация от Фемина, даже много се впечатлиха. Така, че според мен нямаш място за притеснения.
Все едно аз съм го писала това Peace
Ползвам ЖК по ЗК главно за болнични - от края на 3-тия месец не ходя на работа!

# 24
  • Мнения: 1 107
по ЗК ти се полагат много малко изследвания (сега са ги орязали)- 3 кръвни изследвания, 3 на урина (за цялата бременност), 1 път в месеца консултация и ехографът е на 2 месеца веднъж, иначе си го заплащаш. Големи дивотии имаше по ЗК.

Наистина ли това включва проследяването на бременността по ЗК? Защото ако е така си е дори много добре- на мен тук ми се полага 1 ехографско изследване в 18 г.с. , кръв и урина ми взеха само в началото- мисля, че ако в началото са били ОК повече не ти вземат и консултациите са общо взето разговори и мерене (към края и доплер). Дори сега ще водя преговори за 2-ри ехограф, но е малко съмнително да се съгласи акушерката да ме изпрати....
От това, което чета, че пишат момичетата не толкова законово е зле уредена ЖК, колкото на АГ лекарите май не им се занимава, нали?

# 25
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Всеки месец ходех на гинеколог по два пъти - по ЗК и на частно. Изследванията ги правех по ЗК, с изключение на антителата, които си ги плащах.

# 26
  • Мнения: 1 305
Както и другите момичета са писали, ходих си на ЖК по ЗК оттам ми пускаха всички изследвания и ги показвах на другия лекар, който ми следеше бременността. А допълнителните изследвания,  които ми пускаше лекаря при които ходех на частно си ги плащах аз.
А ако става на въпрос, от ЖК по ЗК нито веднъж не ме прегледаха на ехограф.  А най абсурдното, е че  изкарах Варицела в 5м, а лекарката  дори не реши да ми пусне допълнителни изследвания, или каквото и да е за да види дали детето е добре. По външни белези т.е. само ме погледна аз как изглеждам прецени, че бебето ми е добре  ooooh!
И с втората бременност пак сигурно така ще процедирам да си ходя и на частно и на консултация по ЗК.

# 27
  • Мнения: 1 107
А ако става на въпрос, от ЖК по ЗК нито веднъж не ме прегледаха на ехограф. 

А питала ли си защо? Интересно ми е ако човек настоява за правата си каква ще е реакцията на лекаря?

# 28
  • Мнения: 1 305
Ами естествено, че попитах всеки път ми казваше сега е зает, или тем подобни. Аз един път се ядосах и като спорех с нея и казах, че ходя и на частно и тя оттогава още повече прецени, че щом ме гледат на частно няма нужда и по здравната каса.
Дълга тема, аз докато бях бременна казвах, че тази жена е като ЯСНОВИДКАТА ТРУ.
А най странното е че от 2м на моята бременност ми каза, че ще рода секцио и си го твърдеше докрая, така и стана секцио по спешност.

# 29
  • Мнения: 790
По принцип невиждам защо единия да не знае за другия, но тук в БГ лекарите се обиждат ако им кажеш, че ходиш и другаде. Прецени според лекаря. Ако е отворен и няма такива комплекси, невиждам причина да не споделиш.

Общи условия

Активация на акаунт