Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 30 253
Girl from Ipanema ,

ами до април тази година беше така, ако се е променило нещо от тогава, но 99,9%  съм сигурна, че не е  Sad ЗК дава толкова за бременните, другото ако си заинтересован, а всички са, се плаща от бъдещите родители  Wink

# 31
  • Мнения: 10
Иначе в частния кабинет ходех всеки месец. Каквито изследвания (освен кръв и урина) имаше да се правят ми ги пускаше доктора - платени естествено. По принцип той ми прави и при двете бременности амниоцентезата (фактор възраст). Тъй като дъщеря ми се роди с пъпна връв, вързана на възел, при втората бременност ми направи и доплер, за де проследи кръвния поток за евентуални оплитания или възел. После си родих при същия доктор. Честно казано ЖК-то се оказа излишно губене на време в моя случай. Спокойно можех да си направя кръвните изследвания както всичко останало в частна лаборатория или личната лекарка да ми даде направление както първия път.

 С предишната бременност личният лекар ми даде направление за първите изследвания, но каза, че няма право да ми дава направление за изследване за бременни, а написа други причини за тях. Аз тогава звънях в ЗК да попитам дали наистина няма право да ми назначава изследвания за бременни, защото предварително бях чела, че има такава възможност. Отговориха, че съм добре информирана. Факт е, обаче, че и тогава, и сега ме препрати към АГ. По ред причини не желая да сменям личен лекар, поради което ще ми се наложи да ходя при двама гинеколози. Аз също смятам, че консултациите по ЗК може да са безсмислени, но поне ще опитам.
 Отново благодаря на всички, които са ми отговорили   bouquet  bouquet  bouquet

# 32
  • Мнения: 15
Здравейте, мами
И аз като вас се записах и на ЖК по ЗК и на частно, като и при двамата лекари ми беше издаден картон, предполагам че няма проблеми. Въпросът ми е по всяко време ли мога да се откажа от който и  да е от двамата? на последния преглед по ЗК бях много разочарована - абсолютно безхаберие и незаинтересованост. Записах се замо заради изследванията по ЗК. Нямах възможност да си задам елементарни въпроси за протичането на бременността.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 932
Мисля, че от частният по-лесно можеш да се откажеш. За този по ЗК не знам какво да те посъветвам. И аз не бях посещавала моя много време точно по такива причини, не бях доволна. После сестрата каза "аз съм те отписала", "нямаш картон". Аз махнах с ръка, но лекарят каза на сестрата да направи нов картон. След това съвсем случайно намериха и старият.

# 34
  • Мнения: 6 274
...... Въпросът ми е по всяко време ли мога да се откажа от който и  да е от двамата? 

От този по ЗК не виждам защо да се отказваш.
Все пак, ако ти потрябва нещо (талон, направление за болница и т.н.), винаги може да ти го издаде.
Частният пък би трябвало по всяко време да ти е на разположение, така че - дръж си и двамата.
  Wink

# 35
  • Мнения: 1 738
Ходех по ЗК и на частно. По ЗК си пуснах задължителните изследвания, мерки и теглилки и т.н. На частно ходех на ехограф. Родих при този, при когото ходех на частно (след съответното заплащане отново разбира се). От този по ЗК си взех всички картони, направелния и т.н. Не съм имформирала нито единия, нито другия, че посещавам и друго място. Отделно ходих и на ФМ при трети лекар.

# 36
  • Мнения: 693
Никак, отказах се от ЗК мнооого отдавна и си ходех и ходя на частно. Нямам нерви да се занимавам с простотии, то си е и до финанси, де Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 636
За мен също ходенето при лекар по ЗК е губене на време.  Вече трета бременност не се регистрирам при такъв. Болничните ми ги дава личната. Ходя само на частни прегледи, и изследванията си плащам всичките.

# 38
  • Мнения: 15
Благодаря ви за отговорите Grinning първа бременност ми е и се чувствам като паднала от някъде. А по ЗК са трагедия. При предишното посещение ми дадоха направление за кръвни изследвания-всичко мина ок, но се оказа че малко са пропуснали да ми дадат направлението за едно от важните изследвания. Излязоха с номера, че съм си го забравила там. За това дали да пия витамини и какви да не говорим че изобщо не се спомена. А за фолиевата киселина сама трябваше да се ровя във форума за да разбера, че е хубаво да я спра след третия месец.

# 39
  • София
  • Мнения: 39 932
yas_min_a решението е да ходиш по ЗК, за да използваш направления за изследвания. Да ходиш и на частно. Аз поне на частната гинеколожка имах по-голямо доверие. Но тя не можеше да ми издава болнични и талони. Казваше и какви изследвания да правя, какво да пия и т.н. Лекарят по ЗК го използвах за талона и направлението за раждане.
И моя по ЗК беше голяма трагедия. Май по напред в темата бях писала как ме стресира в 3ти месец, че плацентата била калцирана.

Общи условия

Активация на акаунт