СЕДМО-ОСМОКЛАСНИЦИ,но къде??? В очакване на 02.07.

  • 19 777
  • 390
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 2 164
 Може да ви скандализирам, но не подкрепям подобна петиция.
 Изпитът е един за всички, значи са поставени при равни условия. Просто масовите оценки ще се движат между 4 и 5, а отличните ще са единици. Нима това не е нормално? Тогава и балът ще е по-нисък като цифрово изражение, но и децата с по-висок бал ще са по-малко. Това няма да навреди на средното ниво, само ще изпъкнат най-добрите.

# 16
  • Мнения: 2 716
Задачите са много сложни и заплетени, но са върху учен материал.
Но и нашите деца (най-добре подготвените) изскърцаха, че било много трудно.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 355
SofiaVnewsm10  Напълно съм съгласна с теб. В крайна сметка това не е външно оценяване, а конкурсен изпит.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
И аз не съм "за" петицията. Става въпрос за прием в елитни училища, не може задачите да са на нивото на средностатистически ученик.

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Абе от конкурсен изпит, до конкурсен изпит има разлика.
Нямаше да е лошо да са с едно ниво по-близо до учения материал
и по-далеч от задачи за олимпиада.

# 20
  • Мнения: 148
Напълно съм съгласна с Ян Бибиян!  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 30
ПОДКРЕПА И ОТ МЕН ЯН БИБИЯН Peace

# 22
  • Мнения: 2 433
и аз не съм за такава петиция...въпреки , че да ви кажа...
елитните училища и гимназиите в малките градчета НЕ СА НА ЕДНО НИВО!!!!
и въпреки че кандидатстваме за Езикова паралелка в гимназия нивото в тази паралелка неможе да се сравни нито с НГДЕК нито със СМГ иго с АК и т.н. - въпреки всичко кандидатстваме по едни и същи тестове.
Ще кажете, че напривът в такава мижава паралелка не е голям...да, не е ...като се има в предвид , че в тази криза много от родителите в провинцията не могат да си позволят да пратят децата извън града.

Не че се оплаквам...просто това ЕЛИТНИ ГИМНАЗИИ и ИЗПИТИ за елитни гимназии ми прозвуча на един балкан разлика от нашата паралелка!!! Mr. Green Mr. Green

# 23
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Записвам се да следя новата тема.Моя син също се е омотал с голяма част от задачите,но здраве да е.Май точно на тото си е играл Mr. Green
Що се отнася до петицията,не смятам,че това ще помогне по някакъв начин Thinking

# 24
  • Мнения: 12
На това с петицията не мисля, че ще бъде обърнато внимание. Тестът е доста по-труден от предишните два, но все пак целта е да се пресеят високите оценки за езиковите и други т.нар. елитни гимназии. Както виждате има деца, които са се справили: Например Лили на Знаток има чудесен резултат!  newsm10  Аз също съм много доволна от дъщеря ми - има 90т. Можеше и повече, ако не беше допуснала елементарни грешки от недоглеждане, но нищо! Радвам и се! Успех на всички. И по-нисичък резултат не бива да ви отчайва. Изпитът беше труден и ще смъкнат баловете 100%.

# 25
  • Мнения: 4 461
 
Може да ви скандализирам, но не подкрепям подобна петиция.
 Изпитът е един за всички, значи са поставени при равни условия. Просто масовите оценки ще се движат между 4 и 5, а отличните ще са единици. Нима това не е нормално? Тогава и балът ще е по-нисък като цифрово изражение, но и децата с по-висок бал ще са по-малко. Това няма да навреди на средното ниво, само ще изпъкнат най-добрите.
Абсолютно подкрепям Peace Тая петиция е просто повече емоции отколкото разум. А и няма да помогне за по-добро класиране на децата.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 634
Няма и да отварям петицията!  Crossing Arms
Предполагам какво пише Stop

Много ми е интересно дали формулата ще е същата за приравняване на точките към оценки,..

# 27
  • Мнения: 7 159
Винаги съм била ЗА по-трудни задачи на такъв изпит!!!

Не подкрепям подобен вид протести и петиции!

Нека най-добрите получат най-доброто.

И аз с риск да ви скандализирам ще бъда малко крайна:

Вместо да мрънкате пред компютрите,що не се съберете и не отидете да протестирате пред МОН,Народно събрание,по улиците и т.н.
Само с приказки не става.

# 28
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Набързо минавам оттук да се отчета.
Не съм гледала задачите, точките и отговорите, отрочето не помни на всички задачи какво е писала.
Резултата ще видим на 2.07.

  car003  grinning039 Оттегляме се на заслужена почивка.

# 29
  • София
  • Мнения: 754
Набързо минавам оттук да се отчета.
Не съм гледала задачите, точките и отговорите, отрочето не помни на всички задачи какво е писала.
Резултата ще видим на 2.07.

  car003  grinning039 Оттегляме се на заслужена почивка.



Приятна почивка, наистина е заслужена и за детето и за теб разбира се. Донесете много тен и морски бриз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт