СЕДМО-ОСМОКЛАСНИЦИ,но къде??? В очакване на 02.07.

  • 19 847
  • 390
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 958
Поздравления за всички деца, които стоически издържаха на изпитанието!Аз също съм за труден изпит, но този точно направи нашите деца, които не са учили в МГ, неконкурентноспособни. Аз съм за различни изпити в МГ и ЕГ, както беше по наше време. ....


 Peaceточно това имах в предвид


Подкрепям! Peace  
 
Аз вчера вечерта казах на моят син - "Каквото и да стане, където и да се класираш, искам да знаеш, че те подкрепяме и много се гордеем с теб !!!" Сега е в заслужена почивка!
Знам, че и вие се гордеете и ги подкрепяте - така трябва да бъде!   bouquet


На тези, които заминават на почивка - весело и слънчево настроение! Hug

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 13:19 от Stam

# 91
  • София
  • Мнения: 1 634
Майки,
Живота не свършва с влизането в гимназия... Запазена нервна система е необходима цял живот, уви.
Познавам майка, която натисна детето си да завърши едновременно две първи езикови гимназии и елитно висше - много добре, да, ама не! Как е вече порасналото й дете с психиката?
Относно СМГ - работя с колега завършил СМГ. Нервната му система също е в окаяно състояние...
Каква е идеята?
Много е важно децата да са здрави и поне ние да не ги увреждаме със свръхнатоварвания, защото после е необратимо.


Така е! Здравето на децата ни е най, най-важното!
Положиха усилия, явиха се на изпитите, пожелавам  да се класират в желаното училище!

В този ред на мисли пак се сещам за темата "Различния първи Юни" в "Клюкарника",... Който не я чел, може да надникне, много ще научи,.. Не знам как се слага линк тук,..

Ние сме щастливи, че тревогите ни са такива! Децата се справиха! Това е!
Можем само да им благодарим за труда им и да ги подкрепим!  Hug
Никакви сметки вече не правя и нищо не искам да смятам, и сина ми също, ПРЕДИ резултатите, статистиката, класирането!

Lady-B, Захарно цвекло, Neli_ani, bobi95, di.va, ddoovvee, prekrasna, maia75k, fani34, masissa, Дани (+ 1 Скрит/и) и 15 Гости преглежда(т) тази тема
Уважаеми Гости, надявам се да се  регистрирате в темата  Simple Smile

# 92
  • Варна
  • Мнения: 821
По повод листите за чернова, вчера писах, че на дъщеря ми са и дали само два допълнително и, но те не са и стигнали. Звънях в МОН и ми казаха, че децата са имали право на още допълнителни листи. Каза ми да напиша писмо до тях, с копие до РИО Варна. Говорих и с РИО Варна казаха, че няма ограничение в броя на черновите. Днес се свързах с директорката  на училището, където беше изпита и тя също каза, че  може да се дават още листи за чернова. Нашите деца са пак прецакани, да не говорим за беловите, на щерка ми приятелката са им казали, че всички задачи е трябвало да бъдат написани на беловата, разбира се че не им е стигнало времето на децата. Аз написах едно писмо и нека майките недоволни от организацията на изпита, незнанието на квесторите и т.н. също да напишат.  

# 93
  • Варна
  • Мнения: 262
fani  вие в кое у-ще бяхте

ние в строителния

# 94
  • Варна
  • Мнения: 821
Бяхме в Патриарх Евтимиий, преди малко говорих с директорката, каза че не било така както ние казваме , на детето му били казали да пише по ситно, за да му стигнат листите, макар че това не е тяхна работа, а и нищо такова не са и казали.  Едни батаци има и с беловата, след обяд имаме среща с една от проверяващите днес в 10 са започнали, да ни каже как е общото ниво. Иначе дъщеря ми снощи плака, не си е проверявала точките , но си видя 2 грешки. ЩЕ ЧАКАМЕ 2 ЮЛИ. А пък аз междувременно ще изпратя две писма. 

# 95
  • Мнения: 2 716
Много се карате, гледам.... Страстите се развихрили, гости, новорегистрирани, стари кучета..... мерите мускул ли?
То вече свърши.
На родителите на успелите деца ще кажа: Браво! Получихте това, чиято цена платихте и много добре знаете. Сега е време да се усмихнете и да починете (осми клас, казват, е релаксираща година)
На родителите на опиталите деца ще кажа: Браво! Сега вече знаете цената на успеха. Следващият път, когато наистина горещо желаете нещо, се подгответе да я платите!
На родителите на децата с нисък резултат (щото тук няма некандидатствали) ще кажа: Цяла година четохте как нашите деца си съдират задниците от учене. Сега разбрахте защо е бил напънът. Ако искате ни се сърдете, но си дайте сметка какво и най-вече защо изтърваха децата.

Цената, за която говоря, няма левова равностойност.

Мили мами, Лили имаше 25 задачи за домашно на 16-ти Септември. На 17-ти учителката им каза " аз знам, че все още нямат всички учебници. Затова няма да им пиша забележка "без домашно", а ще ви оставя да си го напишете днес" И им даде още 25 задачи.
СМГ-йци не реваха срещу тежкият тест по БЕЛ. Нито роптаха, че платените школи "подготвиха" децата си с преразказ "съвсем случайно" на същия текст един ден преди изпита. СМГ-йци влязоха в битката така, както са ги учили - подготвени!
Защото те знаят, че по време на истинско състезание, няма от къде да си купиш готовите отговори.

ПП/ Моля да ме извините, малко съм преувеличила. На Лили резултатът е 94, а не 96 точки  Embarassed Простете ме. 2 задачи по 3 точки (аз си ги сметнах по 2  Mr. Green)

ППП/ да се върнем към темата:  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed за 02.05.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 19:52 от Знаток

# 96
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цената, за която говоря, няма левова равностойност.

Не искам да споря с теб, но дали си струва?
Мен са ме натискали и знам какво е усещането.
Виждала съм доста гении със съмнително психическо здраве  Grinning
Именно те са и причината да не натискам моето дете прекалено.
Но ... всеки си знае.


 

# 97
  • София
  • Мнения: 2 958
......
СМГ-йци не реваха срещу тежкият тест по БЕЛ. Нито роптаха, че платените школи "подготвиха" децата си с преразказ "съвсем случайно" на същия текст един ден преди изпита. СМГ-йци влязоха в битката така, както са ги учили - подготвени!
Защото те знаят, че по време на истинско състезание, няма от къде да си купиш готовите отговори.

......

 С изпита по математика нещата се уравновесиха -   да няма сърдити, нали...  Joy
Вариантът бе изтеглен - няма как да знаят какво ще се падне, нали...То по тази логика и за математиката може да се твърди същото....

Знаток, не се ядосвай. Peace  Наистина.
Браво на Лили!   bouquet



Нека не спорим, а да чакаме с позитивизъм 2-ри. Peace  
Хайде, майки, повече оптимизъм и  чувство за хумор . Наистина всичко приключи.
Аз  ще отпочивам и ще се усмихвам. Grinning Моето дете също. Heart Eyes

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 13:36 от Stam

# 98
  • София
  • Мнения: 1 122
Да си призная аз лично не виждам смисъл от подобни приказки. Каквото станало,станало. Не виждам защо непрекъснато се спряга СМГ-то.То е ясно,че те са на "ти" с математиката и резултатите им ще са много по-добри.
Аз съм доволна от моята дъщеря.По нейни сметки има около 76 точки. Подготвяше се с учител и резултът ми харесва,при положение че с геометричните задачи имаше трудности.Никога не е имала с логическите и дори много ги харесва.
Така че ще видим какво ще излезе на 02.07.Вече и тя и аз сме във ваканция.
Само да питам служебната бележка се взима от гнездото и после се подава заявление за първо класиране или е нещо друго?

# 99
  • Мнения: 2 993
Знаток, поздравления и за детето, което сте възпитали и за изказването.  bouquet

Майките приемаме по-навътре нещата и спомняйки си миналогодишните терзания ви следях и се опитва, ако мога да бъда полезна


Цената, за която говоря, няма левова равностойност.

Не искам да споря с теб, но дали си струва?
Мен са ме натискали и знам какво е усещането.
Виждала съм доста гении със съмнително психическо здраве  Grinning
Именно те са и причината да не натискам моето дете прекалено.
Но ... всеки си знае.


 

За това сме майките, за да преценим къде е границата и да не допуснем да се стига до психически отклонения.
Но децата, които са се натоварили в 7 клас, лишили са се от игри и забавления , за да се борят за бъдещето си, са научили и много повече. Да организират правилно времето си, да могат да се справят със всякакви натоварвания в гимназията и да се чувстват щастливи от това което сами са постигнали.

Тук е мястото да спомена, нещо което нерядко се обсъжда, че това е един ден, няма друга възможност както за повечето други изпити, детето може да не се чувства добре, да е болно, детската му психика да е затормозена повече, отколкото трябва, но за съжаление и това го има в живота.

Истината е , че малко или много , всички са се трудили през тази година и нека всички деца са щастливи по пътя, който ще поемат.

# 100
  • София
  • Мнения: 4 868
В повечето случаи не става дума дори за натискане. Най-ценното, което получи Виктория от трите си години в СМГ, може да се определи като навици за учене и критерии за измерване на успеха.

Навремето все чувах, че ние в английската сме се скъсвали от учене. Ами аз не го усещах така - за мен беше норма да съм подготвена винаги и по всичко и това ми носеше удовлетворение. Така ни бяха научили. Не ни тежеше.

Изпитите минаха. Надявам се и най-напрегнатите вече да отпуснат малко напрежението.
Завиждам на всички, които вече стягат багажа за морето.

Нашето рисуване е на 2 и 3 юли.

# 101
  • Мнения: 1
Хмм...ето и едно мнение на един седмокласник. Тестът по български беше лесен - спор няма. Преразказчето беше на нещо четено, но много добре щеше да се отрази "Граф Монте Кристо", защото това е поучителна книга, която доста завладява любителите на книги. За "Малкия принц" мога да кажа, че това е философско произведение, което, поне за мен, няма никакво място в конкурсните изпити за 7 клас. Като цяло беше добре. Но... математиката. Това беше просто позорно. Първите задачи бяха лесни (що-годе). След 10 задача всичко беше за МИНИМУМ 2 точки, това го каза не кой да е, а майката на едни приятели, която е учителка в много елитно варненско училище. После - задачите от 2 точки си бяха изцяло за три, което няма спор. Не ми се иска да говоря за задачите след 35, включително и 37, която поне за мен си беше чиста шега спрямо нас, седмокласниците. Отговорите НЕ бяха правилни, което май е било дискутирано и тук. Освен това повечето задачи бяха чисто логически и, разбира се, математиците отвориха УБИЙСТВЕНА разлика пред всички останали. Оказа се, че имам 4.214, което е доста срамно за мен, а и моите приятели имаха подобни оценки. При положение, че на пробни изпити от Вектор и Математическа гимназия "Петър Берон" - гр. Варна, изваждах оценка не по-малка от 5.00, а и на уроците се справях много добре. На един тест имах 94 точки. Ама това беше... явно ми е било писано на този изпит да се изложа, но все пак нашият министър можеше вместо да си пие кафенцето и да си пафка цигарката, да погледне малко изпитните листи и да попита за някой съвет своите "експерти" в област математика. Какво сме ние? По български един добър тест, който наистина беше на едно нормално ниво (разбира се, на 99% минавам 5.50), а по математика кой го е очаквал. След като съм заделил толкова време за този предмет, оценката от изпита е като звучен шамар по лицето не само на мен, а и на над 10 000 кандидат-гимназисти поне... и докато България иска да има умни и знаещи хора, трябва да се замисли малко върху нивото на своето образование и специалистите си, защото е лесно да излезеш пред камера и да кажеш "ми... то не беше труден", друго е да си подготвиш основа за 10 и повече години занапред.

# 102
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Само да питам служебната бележка се взима от гнездото и после се подава заявление за първо класиране или е нещо друго?

И аз питам същото и намерих и прочетох
1. Получава се бележката
Може и на другия ден
2. Попълва се бележка за заявление за участие в класиране (формуляра се получава в училищното гнездо
3 Копие от удостоверене за завършен 7 клас - носи се и оригинала за сравнение
4. Медицинско - но не мога да разбера, дали е само за за изкуствата и професионалните гимназии  newsm78 (копие)
5. Копие от служебните бележки за оценките ( когата кандидатите са от друга област).


Желанията са неограничен брой

Резултати от първо класиране 10 юли 22 часа - необходимо носене на фенерче  Joy - е тогава май със сигурност ще посетя гнездото.

# 103
  • София
  • Мнения: 5 832
Това заявление за участие в класиране не може ли предварително, както с молбите за изпитите?
И медицинско - за първи път чувам  ooooh!

# 104
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/GRAFIK_2_po_eta … a_gnezdata_09.xls

това е от сайта на РИО - София, хайде да разтълкуваме за какво трябва медицинско.

И на мен ми се ще да го имам предварително формуляра, нали ще ходи сам по негово желание.

Общи условия

Активация на акаунт