Отговори
# 75
  • Мнения: 309
Силви, благодаря ти Hug, знам за тези неща и отдавна имаме еднообразно ежедневие и се старая да обградена винаги с познати неща- било играчки, било дори само мястото на което стои денем и нощем, почти всичко, което правим е по едно и също време!
държа да отдебележа, че понякога има проблясъци и не плаче на яденето, което ме навежда на мисълта, че едва ли е ушенце или гъбички в устата, например на нощното хранене не реве и понякога през деня също!Иначе ако не яде, не винаги реве, играем, гука много, пее, усмихва се, такава ми е кукличка, много ми е красива! Heart EyesСъщо е много подвижна, непрекъснато се движи и маха с ръце и крака, днес даже почти направи свещ с крачетата, и това го прави без да реве, просто си ми е гимнастичка! Heart Eyes
[ Усилената  дейност на червата му  води до колики. Те се ,изразяват с приплакване на сън, раздвижване,  при сваляне  на крачетата, понякога пускане на газове, след което бебето продължава да спи.
Коремните колики са особено силни у някои по-нервни деца, чиято чревна двигателна дейност се възбужда, щом захванат гърдата. Скоро след това те я изпускат, присвиват се, заплакват и изпускат газове или се изхождат по голяма нужда.


Абсолютно същото е при нас - ама едно към едно, съвсем точно е описано, всичко е точно така, само че освен на гърдата, същото го прави и с шишето!

# 76
  • София
  • Мнения: 292
princessa raia, това наистина е много мъчително. Много много кураж и силна воля, това е период който ще отмине. Дори ако постоянно е на ръцете ти, опитай се да я люлееш , да и пееш. Ако ти си изнервена и стресирана бебетата го усещат. А за коликите наистина пробвай млеката както лекарите ги предписват. За някои неща трябва време. Лекарствата за колики също действат "с натрупване". Трябва да мине време за да се усети ефекта. Можеш да комбинираш два препарата с различно действие. Аз понякога добавям Инфаколик при хранене, въпреки че съм сложила Колиф капките. И ние тъкмо бяхме понамалили коликите и ни се върнаха, моята бебка обаче е търпелива горката, и понякога само се превива и почервенява. Свива крачета и ръчички а не издава звук. Много ми е жал.
но вече утихнаха, не са така силни.
иначе сешоар много добре ни действаше, пробвала ли си. Гушваш я и я успокояваш до сешоара
навън действа "шъшкане" на ушенце. два три пъти много силно ревеше в южен парк, и така я успокоявах,
Така че не се пробвай всичко което са ти казали лекарите. Не си мисли за уруки, защото живеем в 21 век. за всяко нещо има причина
Моята свекърва също една вечер даже се разрева, защото бебка плачеше много след ваксината за хепатит Б, а аз не давам да връзват червен конец.

Little-Big Girl, за пюрето, доколкото знам, след една две седмици, когато започне да изяжда по голямо количество. В началото даваш една две лъжички и така постепенно увеличаваш, докато заместиш едното хранене. Виж в http://papa-bebe.com/zahranvane.html

# 77
  • Варна
  • Мнения: 11 340
*dessi*, вчера забравих да напиша, че нямам роднинска връзка с никой на име Яна, явно си имам двойничка. Grinning

princessa raia, и на мен ми хрумна първо, че я болят ушенцата - наблюдавай я, виж дали в определени пози не е по спокойна, натисни с пръст ухото отпред - ако я боли, ще проплаква. Дано скоро се оправи при вас положението. Peace

# 78
  • Мнения: 25
Добро утро и от мен!
*dessi*, честит рогден ден и от мен , макар и с малко закъснение. Да си жива и здрава,много късмет и щастие на теб и цялото ти семейство! Hug

Принцеске, дано минават в най-скоро време всички колики и болки,за да може бебчо да седи спокойно и да не се мъчи милото!

Rastina, на мен са ми превеждали така болничен, но на следващия месец всичко е о.к. Провери в сайта на НОИ, ако имаш пик- код, тама пишв в актуален статус на документа, дали е изплатен или е  " по случая са започнали плащания",ако е второто значи до седмица след първия превод ще ти изплатят и останалите!

На всички лек и слънчев ден!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 337

Принцеске, дано минават в най-скоро време всички колики и болки,за да може бебчо да седи спокойно и да не се мъчи милото!

Praynig

 Hug

Рони толкова ми е близко това кое си написала , все едно си описвала моето бебе , с разликата че тя яде не на 3 ,на 1.5 часа  Crazy За биенето по главичката не знам, но пък осъзна че има уши които са идеално средство за разпъване  Flutter
Ние пак отиваме на преглед че нали е недоносена и я водим на ехография на главичката всеки месец.
Мами не знам дали съм ви споменавала, но имам едно много голямо притеснение за Елица - всеки път когато се събужда започва да прави едни тикове с ръчичките и понякога краченцата и главичката , все едно потреперва, но не е треперене от студ, нито пък е стряскане , понеже е различно, някое от вашите бебенца правило ли е така ?
Споделих с нейната педиатърка , която каза че ще ни даде направление за невролог ,но това ще бъде чак след 10-тина дни ,а дотогава  Confused

# 80
  • Мнения: 7 128
zinaida, виждала съм някакво тикосване при Мария. От китката юмручето й прави потрепвания. Докато чакаш направлението поне разучи къде има читав детски невролог. Да не се окаже, че не работи със ЗК. Поне да не губиш напразно време с пишмян-бели престилки.
Rastina, в сайта на НОИ има информация за кой период какви суми превеждат. ПИН-а е много удобно нещо. Когато в месец има два болнични са ми превеждали сумите на два пъти обикновено. Имало е случаи и наведнъж да ги получа.
Принцеске, ето че бубичката ти си има и доста добри моменти в ежедневието. Може да ти помогне, како започнеш да забелязваш повече тях и да не приемаш толкова тежко плачовете. Ще дойде скоро времето, когато ще ги израсте и ще стане едно кротичко човече.
В този ред на мисли чувствам известна носталгия като започвам да забелязвам новата реколта бебета, които плъзнаха по градинките. По една шепа човечета са, а Мария вече ми се струва толкова голяма в сравнение с тях. Въздишащ емотикон.
Това за биенето по главичката е, когато й се спи. Започва да ръкомаха нервно и обикновено се бушонира по главата. После започва силно да си мачка където каквото докопа по лицето си. Пробва се да си бръкне в очите ...
 

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 231
Здравейте и от мен
Аз реших за кърменето така - вечер и сутрин кърмя а през деня само АМ, както децата приемащи твърди храни.
Днес ще ходя пак да я тегля - правя го всяка седмица, дано е качила.
Сега яде 6 по 90гр като половината го повръща./аз мало я насилвам да яде/ 
Сега ядем НАн сенстив, но ми се иска да го сменя, зщото някой беше писал че Хипп плюс било много хубаво, наистина трудно се намира, в Бургас го има май само в КАрфур.
Аз въобще не мога да се оплача от мето бебе, о все спи или си кротува, до сега спеше по20 часа в денонощие, много е кротека, колики имахем само 5 дена от 7-9ч.

# 82
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Здравейте и от мен!
В събота бяхме на консултация и пак ни похвалиха, че добре растем. Яна е 6100, 58 см, а Йоана е 6400 и 61 см. Наддали са съответно 800 гр + 1 см и 1100 гр + 2 см. Сложиха ни втори Пентаксим. Този път и двете са с реакция - зачервено и подуто е на мястото на убождането, слагах компресчета с риванол вчера. Отделно Йоана вдигна лека температура и се наложи да й дам Панадол, който беше почти изцяло изплют, но все пак явно нещо успя да й влезе в гърлото, защото температурата спадна. В тази връзка как точно давате панадола? Слагах на няколко пъти в устичката от пипетката, но тя все плюеше, накрая се задави, защото се опита и от гърлото си да извади част от сиропа.
Яна пък не е акала вече седмица ще стане.  Shocked Ядох какви ли не разхлабващи храни, масажирам коремчето, правя гимнастика с крачетата и не ще и не ще. Педката каза да пробвам да й помогна с термометъра, но и това май не помага или аз не го правя както трябва. Докъде пъхате термометърчето - само металната част или повече? И нещо друго прави ли се или само се пъха и вади?
Растина, и на мен ми се е случвало да ми преведат на два пъти сумите за някой месец - ако болничните са два. Иначе обикновено превеждат в последния ден от месеца. Май месец беше с малко работни дни, може и затова да ти е по-малка сумата. Моята е с около 200 лв по-малка от обикновено.
Рони и мен ме гони същата носталгия.  Laughing Моите вече си приличат на момиченца, не на новородени.
Принцеска, кураж, ще мине и този период.  Hug Все пак поговори с педката да те прати на гастроентеролог.

Момичета, да имате идея откъде може да се намери амбалажна хартия?  newsm78
Тези дни си гледах бебешките снимки и установих колко много си приличаме с Яна на тях.  Crazy Миналогодишните априлки си бяха направили много готина галерия - снимка на бебе+снимка на някой от родителите в бебешка възраст, на които се виждаха удивителни прилики. Ако искате и имате подобни материали, може и ние да си направим.  Blush
Дена, Яна много прилича на мен да. Но като цяло са много смесени, имат и от двамата. А твоят Ники е голям бонбон, има същите очички бадеми като Йоана.  Heart Eyes
Дени, Саня много е пораснала. Какво дребосъче беше!

# 83
  • Мнения: 7 128
Моите вече си приличат на момиченца, не на новородени.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Което ме сеща да ви кажа как веднъж в парка я вадя джуджата от количката, че се разхълца. ОблЯката и натокана като истинска мадама (с роклА демек), но майчето при което седнахме попита колко е голям баткото. Оказа се, че баткото не е батко и не е по-голяма даже. И онзи ден така, когато бяхме в поликлиниката пак питаха момченце ли е? Ко да правим, като на гърба на якето й има розАв слон, а не надпис мацка съм.  Sunglasses
За амбалажна хартия защо не попиташ в някое квартално магазинче? Все още в някои от тях използват този продукт. Аз ще имам предвид ако мярна някъде да попитам. Преди години там, където произвеждаха най-ужасТите дамски превръзки на света, произвеждаха и такава хартия, но заводът на Вапцаров отдавна е минало.  Confused
А за термометъра - аз съм пъхала съвсем мъничко повече от металната част. Иначе и със сапун се правеше някакво разхлабване, но съм забравила как ставаше. Ако някой от родителите ви има спомен, нека да ти каже.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 231
Жабче, седем дена е много да не е акала
Взимаш задължително живачен термометър, мажеш го със крема за дупе , буташ цялата тънка част и въртиш леко. Държиш крачетата сгънатаи, приготви се за много ако и зчакай после 10 минутки поне за да се изходи хубаво.
Аз като теб за първи път вкарах само металната част и то на дигитален. Пробвай и ще видиш веднага помага. И да пишеше чакам.

# 85
  • Мнения: 53
Здравей те и от нас със Саня. Събота и неделя бяхме на рожден ден в Копривщица и бебка се държа много мъжки и много се радва и усмихва на каките - братовчедки. Ще пусна снимки като ги кача на компа.
Жабче, Саня вече е 55 см и 4250 кг на ДК преди две седмици. Като бихме първия пентаксим леко й се поду крачето, та се наложи да й правя компрес, но не е дигала температура. Едната братовчедка на мъжа ми, която има младеж на 7 месеца, каза, че при втората ваксина обикновено бебчетата реагират, защото с нея ги лекуват, тъй като с първата ги заразявали. И поради тази причина втория път вдигат температура и правят реакции. И твой те девойки много са пораснали от времето, когато бяхме в болницата.

# 86
  • Мнения: 53
Жабче, за акането знам от майка,че в дупето се вкарва малко сапун. От един голям сапун се отрязва продълговато парченце, което се вкарва в ануса на бебето. Знам, че аз като съм била бебе така ми е помагала да акам.
 Да чукам на дърво нямам такъв проблем със Саня. Тя ходи по няколко пъти на ден, а като видя, че се запича и давам по един гутатор от инфакола и се изхожда.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 231
за сапуна знам че  е малко опасно да не засъхне

# 88
  • Мнения: 36
Хей, Добър ден на всички  Simple Smile!
Asia Nika, благодаря за помощта Hug!
yana_kancheva, по въпроса за АМ, аз да ти кажа от началото до скоро бяхме на Хипп Плюс-пробиотик(розова кутия), има я в Билла. Но от около 2 седмици го смених с Милумил на Милупа(също го има в Билла, на една цена са) и бих казала, че съм по-доволна. Хипп е хубаво мляко, но стои по-мазно и тежко. Та аз бих ти препоръчала Милумил. Обаче често се случва да е изчерпано в Билла (поне в Сливен). Предполагам по специализираните магазини също го има.
Що се отнася до сапуна в дупето и аз знам, че безрезервно помага, но е нож с две остриета. Добре е да се прилага в краааен случай, защото евентуално може да раздразни стомахчето. Но 7 дни...наистина  са си краен случай, според мен.

# 89
  • Мнения: 3 211
*dessi*, ЧРД със закъснение! Да си все така обичана!
Много е сладка Ани и как прилича на татко си Heart Eyes
Little-Big Girl , плодовото пюре не може да замести цяло ядене, дава се между храненията-не е хранително, а като десерт. Също така, имай предвид, че от Милумила страшно много наддават бебетата, препоръчват го на злояди бебета и много се напомпват.
Принцеса Рая, аз открих нашия лек против колики-пия чай от копър, който преминава през кърмата, но ти, ако не кърмиш въобще-не знам. И също така, когато все пак почне да се гърчи, я слагам да спи по корем и веднага се успокоява. Другото, което се сещам са ушите, нека педито да ги види. Моята Габи беше точно като Ния и аз го отдавам на това, че ние двамата с баща й бяхме ужасно изнервени. Съвсем искрено те съветвам да я оставиш на някоя баба за 3-4 дни. Трябва да се успокоите  и да си почините.
Рони, и Вики така си удря в главата, мачка си ухото-дясното само, бърка си в очите и изобщо юмручетата са все в лицето или ги размахва, Габи й казва, че е боксьорка Party
Зинаида, сякаш и Вики има такива потрепвания, но не съм обръщала толкова внимание. Може би ти прекалено се вторачваш в нещата, което донякъде е добре, да не се пропусне нещо, но понякога може да ти изглеждат нормалните неща-ненормални.
Магдалена.Савова, Габи има някакъв напредък, 2-3 дни беше доста по-добре, реве само преди заспиване, а през нощта е добре, но снощи пак много рева и през нощта. И моята хомеопатка каза да й нарисува картина семейството ни, та като го направи ще ти я пусна. Иначе ето я първата й рисунка, нарисувана за Вики:
http://media.snimka.bg/3484/013223226-big.jpg
В ляво е Вики както си я представя с руса къдрева коса  и сини очи, а в дясно е Габи

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 12:49 от very nice

Общи условия

Активация на акаунт