Помощ, данъчни!

  • 30 100
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 382
В АН се вписва само нарушението, а глобата се определя в Наказателното постановление. Обикновено размера при първо нарушение е минималния или в най-добрия случай предупреждение, както е писала Рири. Успех!

# 31
  • Мнения: 835
И моята приятелка забрави да си подаде декларацията и сега се чуди ако отиде да си я подаде дали ще има глоба?

# 32
  • Мнения: 6 301
И моята приятелка забрави да си подаде декларацията и сега се чуди ако отиде да си я подаде дали ще има глоба?
Ако е ЕТ няма как да я хванат, че не е подала. Да си пасува.

# 33
  • Мнения: 589
Ако е ЕТ няма как да я хванат, че не е подала. Да си пасува.
Наистина ли???

# 34
  • Мнения: 835
Тя не знам какво е, няма фирма, но дава магазин под наем и всяка година си го декларира, но тази забрави и сега е в ужас!

# 35
  • Мнения: 2 590
Ние миналата година забравихме да подадем нулева декларация, разбрахме, че глобата е голяма и се шашнахме. Веднага се консултирахме с наша позната, която работи в данъчното и тя ни каза, да не приемаме никаква призовка, да не подписваме до Нова година и след това те ги изчиствали. Как сме се крили в къщи не е истина , докато настъпи новата 2009 г. и после отидохме и си подадохме с чиста съвест за тази година. Никой нищо не спомена и не каза за предната година  Wink Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 16 055
Ние миналата година забравихме да подадем нулева декларация, разбрахме, че глобата е голяма и се шашнахме. Веднага се консултирахме с наша позната, която работи в данъчното и тя ни каза, да не приемаме никаква призовка, да не подписваме до Нова година и след това те ги изчиствали. Как сме се крили в къщи не е истина , докато настъпи новата 2009 г. и после отидохме и си подадохме с чиста съвест за тази година. Никой нищо не спомена и не каза за предната година  Wink Sunglasses
Работещата в данъчното не е  наясно. Задължения се изчистват  след като минат 5 год. и в  последния ден не са ви  напомнили  за задължението. Та има още много да се криете.

# 37
  • Мнения: 3 922
Тя не знам какво е, няма фирма, но дава магазин под наем и всяка година си го декларира, но тази забрави и сега е в ужас!
Ами вероятността да я хванат е доста голяма.
Защото наемателите, вероятно фирма, едва ли ще пропуснат да си включат наема като разход за годината и да декларират лицето, на което са  го изплащали.
 

# 38
  • Мнения: 3 922
Ние миналата година забравихме да подадем нулева декларация, разбрахме, че глобата е голяма и се шашнахме. Веднага се консултирахме с наша позната, която работи в данъчното и тя ни каза, да не приемаме никаква призовка, да не подписваме до Нова година и след това те ги изчиствали. Как сме се крили в къщи не е истина , докато настъпи новата 2009 г. и после отидохме и си подадохме с чиста съвест за тази година. Никой нищо не спомена и не каза за предната година  Wink Sunglasses
Ами успех в криенето, щото още поне четири години, ще трябва да се криете. Crazy
В тези предстоящи няколко години, няма как да не ви направят някаква проверка, ревизия на фирмата.

# 39
  • Мнения: 2 590
Ами , че тя фирмата така или иначе не работи и няма никакви приходи, просто заспалия ми баща е изтървал срока и се сеща когато вече е късно.  ooooh!
Ама тази година никой не ни е потърсил още, кога да си чакаме честитката? Защото за 2009 вече имаме подадена нулева декларация  newsm78, а при самото подаване никой нищо не спомена за миналата година. Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 16 055
Вили, да не те плаща, но ако   минаваш граница извън ЕС/на почивка в Турция/ може и да те спрат. Понякога данъчните направо  изпращат справка за отнемане на задграничен паспорт.
Вече и други са ти писали - срока е 5 г. През това време не  ходете в пощата за да получите препоръчано писмо - може да е от данъчните. Внимавайте с посетителите на вратата, и очаквай неочакваното при задгранично пътуване с паспорт.
Щом  декларацията е на името на баща ти - предупреди го. Възрастните хора понякога са доверчиви и се издават. Да не го споделя с  близки, съседи.

# 41
  • Мнения: 2 590
Aisha, много благодаря за съветите. Обаче ми възникват още въпроси, надявам се да не е много нахално, че така разпитвам.
Да на баща ми е декларацията, но работата му е такава, че често ходи в чужбина (по -често в ЕС, но вече няколко пъти и до Турция е отскачал, за щастие за сега без проблем). Има ли някакъв вариант да го изчистим това? Или ако дойдат на проверка и установят, че фирмата наистина е нямала дейност през тази година? Аз чух за 2000 или 2500 лв глоба, а това за нас в момента си е множко. Направо не ми се мисли какво може да стане, ама така е като човек е разсеян и пропуска важни срокове. Доста му се карах, но проблема вече е на лице.
Иначе на никой не сме казали, нито близки, нито съседи, никой не знае.

# 42
  • София
  • Мнения: 16 055
Не е нахално, трайте си и се правете на забравили.
Ако  излезе на комп. на границата - може и да го върнат, после пак ще трябва да ходи в НАП и почва 1 мрънкане - няма пари, криза, ще платя, сега давам 1/4 от парите.
Абе важното е да не даваме излишно на държавата,  нали отиват само за мангалите.
Лошо е, че издирват такива дребни риби с малки приходи.
А  ония с яхти и Бентлита - не ги споменават. Държавна политика...

# 43
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
а някой може ли да ме светне за следното:
1. човек работил по трудов договор само трябва ли да подава данъчна декларация  newsm78?

2. човек, пребиваващ трайно в чужбина и без никакви трудово-правни отношения в БГ трябва ли да подава нулева данъчна декларация  newsm78 ? Примерно аз подавам в друга държава. Но пък се водя още регистрирана по местоживеене в София (т.е. не съм се отрегистрирала), но пък във връзка с до неотдавна прословутите здравни задължения на българите в чужбина, в някакъв момент подадох една молба на хвърчаща бланка в НАП да декларирам, че не живея в страната
1.НЕ
2.НЕ
 при условие, че нямаш фирма.

# 44
  • Мнения: 2 590
Aisha, отново хиляди благодарности  Hug  bouquet

То и аз щях да кажа, как само нас дребните хорица без особени доходи ни погват, а тези за които говориш съм сигурна, че правят някакви страшни далавери и пак са си недокоснати от закона Tired Confused

П.П. Извинявам се, че оспамих темата на авторката. Повече няма да се повтори  Blush

Общи условия

Активация на акаунт