Контракции в 5 месец

  • 35 614
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 143
Аз имам пък някакви странни дърпащо-пробождащи болки по целия корем, особенно след като спя 2-3 часа.....по това, което описвате май не са контракции, но от какво ли са предизвикани? Възможно ли е от бързото нарастване на матката?

На мен ми се появиха такива болки в 20 седмица и оттогава си ги имам почти постоянно. Като се появиха първоначално много се шашнах, защото бяха доста силни особено като ходех, но лекарите ми казаха, че е от нарастване на матката и разтягане на разни връзки в таза. Изписаха ми магнерот и но шпа 2х3 на ден - пих ги известно време, но и с тях и без тях все същото. Сега болките не са постоянни, но поне 2-3 дни седмично си ги имам.

# 16
  • Мнения: 1 107
Аз имам пък някакви странни дърпащо-пробождащи болки по целия корем, особенно след като спя 2-3 часа.....по това, което описвате май не са контракции, но от какво ли са предизвикани? Възможно ли е от бързото нарастване на матката?

На мен ми се появиха такива болки в 20 седмица и оттогава си ги имам почти постоянно. Като се появиха първоначално много се шашнах, защото бяха доста силни особено като ходех, но лекарите ми казаха, че е от нарастване на матката и разтягане на разни връзки в таза. Изписаха ми магнерот и но шпа 2х3 на ден - пих ги известно време, но и с тях и без тях все същото. Сега болките не са постоянни, но поне 2-3 дни седмично си ги имам.
значи да се подготвя за тях психически и да не им се вързвам много....жалко че лекарствата не помагат за облекчаване на болката- аз си мислех да поискам да ми изпишат нещо Thinking

# 17
  • Мнения: 2 447
Имах ги почти от началото...и са били всекидневни и не..Не съм пила нищо,според доки нямаше нужда...Направи си консултация с наблюдаващия,той ще прецени най-добре..

# 18
  • Мнения: 297
Цитат
Аз съм в седмия месец и понякога ми се случва да имам стягане на корема. Незнам дали това са контракции, мисля, че да. Но сподед мен е най-добре да се консултираш с лекаря си, той най-добре ще ти обясни всичко.
Az sam v sedmia mesets i poniakoga mi se sluchva da imam stiagane na korema. Neznam dali tova sa kontraktzii, mislia, che da. No spoded men e nai-dobre da se konsultirash s lekaria si, toi nai-dobre shte ti obiasni vsichko.

-----------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 21:47 от AnMary

# 19
  • Мнения: 518
Аз също съм с контракции от края на 5 мес. неболезнени и ми предписаха гинипрал, също така пия и магнезий диаспорал, но 4естно казано пак си продължават. Дори когато си лежа пак имам от време на време, някои казват, 4е е по добре да се по4ива, други 4е е хубаво да се разхождаш newsm78 и аз незнам ве4е. ЛИ4но аз си се разхождам, но много бавни4ко и не прекалявам.
Дано при теб да отминат Hug

# 20
  • Мнения: 18
Имах контракции от края на шести месец. Пиех магнезий и папаверин в началото, а по късно и гинепрал. Два месеца почти нестанах от леглото по препоръка на лекуващия лекар. Успокоих се, когато влязох в деветия месец и едва тогава започнах да правя кратки разходки. Въпреки всички лекарства които пиех получавах контракции докато родя.  Сега се радвам на малкото си момченце. Успех и на теб. С повече почивка ще гушкаш живо и здраво бебче след няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 288
Това е много болна тема за мен.Имах такива контракции от 5 месец,та до края.Изразяваха се в стягане и втвърдяване на корема,ставаше кто камък.В началото бяха по на рядко,пиех магнерот  и но-шпа.Без никакъв ефект.В началото на 6 месец станаха много,защото ги взех много на сериозно,уплаших се и това само влоши ситуацията,ама много.Полежах в болница 10 дни на системи но-шпа и кормагнезин(пак магнезий),но ефект-нулев.Само стреса се засили и си тръгнах по свое желание,защото не издържах повече.Тогава моята гинеколожка ми изписа Гинипрал и той ме спаси.Пак имах контракции-не спряха докато не родих буквално до вечерта,в която ми изтекоха водите,но като усетех,че са повече пиех една таблетка гинипрал и почти веднага спираха.Общо взето трудно беше положението,от 6 до края лежах вкъщи.Но при мен си бяха непрекъснати контракциите.По принцип няколко на ден са нормални,свързани са с нарастващия плод и преразтягащата се матка,която може да е просто по-чувствителна.И въпреки всичко преносих 3 дни.Просто споделяй с лекаря си,за да си спокойна,не се шашкай,почивай си и съм сигурна,че всичко ще е наред!!! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 143
значи да се подготвя за тях психически и да не им се вързвам много....жалко че лекарствата не помагат за облекчаване на болката- аз си мислех да поискам да ми изпишат нещо Thinking

знам ли, на теб може да ти помогнат лекарствата.. гледам, че доста момичета ги пият, може просто при мен да не действат  Thinking

# 23
  • Мнения: 9 973
повече се натооварвам повече от първия път,а контракции имах тогава,а сега не...странно ми е Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 42
Здрвеи аз бях в сьщото положение.Ве4е влизам в 9 месец но от 5 сьм с контракции.От тогава пия Магнерот,Гинипрал и Папаверин.Гинипрала оба4е е наи важен.

# 25
  • Мнения: 24
АлЕкС-мама явно и аз ще съм като теб.Мен още от самото начало ме наболява корема, а сега и контракции които не им влияе магнезия и но-шпа което пия.Бяха ми казали че явно матката ми е много чувствителна.Ще отида утре на лекар да видим или да ми изписва друго да пия или да оставам в болница...незнам.Просто много ме е страх и много се паникьосвам и от страха като че ли още повече ми се усилват контракцкиите или си внушавам и аз незнам вече.

# 26
  • Мнения: 636
Най-нормални контракции ... Само в България ги "лекуват"  Grinning

# 27
  • Мнения: 22 936
Най-нормални контракции ... Само в България ги "лекуват"  Grinning

Точнотова си мислех.На никоя от вас ли лекаря не обясни какво са контракциите на БРАКСТЪН-ХИКС???!!! Crazy

http://fema-bg.com/index.php?m=1233

И първата бременност и сега имам такива контракции.Не са болезнени и не са редовни/на равни интервали/,напълно нормални подготвителни контракции са,които съпътстват бременността.Повече започват да се усеща след 5-ти месец.


# 28
  • Мнения: 24
Да, чувала съм за такива контракции, просто се притесних че зачестиха, почти всеки ден или всеки ден и по няколко пъти на ден.Това ме притесни.Незнам по колко на ден е нормално да се получават.

# 29
  • Мнения: 288
Silvia 76,не се притеснявай.Наистина това са кокнтракции на бременността или подготвителни,както щат да им казват.Не е нещо ненормално,не се натоварвай излишно със страхове.Проблема беше,че при мен бяха постоянни. Hug
Люлякова,да изчела съм всичко,което пише за контракциите Бракстън-хикс и то сигурно по 3 пъти.Но малко в повече мисля,че идват тези контракции,когато са почти непрекъснато,само при ставане от леглото,когато не се успокояват нито при покой,нито денем,нито нощем.

Общи условия

Активация на акаунт