Контракции в 5 месец

  • 35 711
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Много съм притеснена, че получавам контракции от началото на 5 месец.Не са болезнени и не са на равни интервали,но са почти всеки ден,някой път и сутрин и след обяд и вечер имам.Дори като съм лежала няколко часа ,пак съм получавала стягане на корема,въпреки че пия магнерич 3 по 2 и но-шпа.Моля ако някой е получавал такива контракции всеки ден да ми пише.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 949
Ами аз имах, но не в началото, а в края на 5 месец. Може би даже началото на 6. Предписаха ми Магнерот - първо ударна доза, после постепенно намалих количеството му. И нещата си влязоха в релси. Консултирала ли си се с лекар по въпроса. Предвид това, че ти вече пиеш Магнезий, може би трябва да ти се предпише нещо друго, по-силно, за успокояване на контракциите. Мисля, че Папаверин е такъв препарат.

# 2
  • Мнения: 2 270
Само лекар може да ти даде коректен съвет! Peace
Късмет Praynig

# 3
  • Мнения: 1 740
Само лекар може да ти даде точен съвет!
Успех и лека бременност до края.

# 4
  • Мнения: 2 011
Консултация с лекар.Ако е нужно,по-висока доза магнезий.Успех.

# 5
  • Мнения: 4 434
Да,говори с лекарят си.
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 827
Най-добре да се консултираш с гинекологът, който ти следи бременността.
Ако трябва - хоспитализация.
почивай и лежи повече. Късмет.

# 7
  • Мнения: 998
Само лекар може да ти даде коректен съвет! Peace
Късмет Praynig
Така е ,аз също имам контракции ,не са болезнени и не се случват често и пия вече 2 опаковка
Магнерич.Разбира се ,твоят лекар ще прецени дали имаш нужда и ако да-съответната доза.

# 8
  • тук
  • Мнения: 510
Здравей, аз съм по същия начин. Казаха ми да си пия магнезия и да лежа, ама наистина лежане, а ако не отминат в болницата на малко системи.
Моите понякога са и болезнени, но но шпа, търпение и ако не става - болницата или поне така каза моята лекарка. На мен понеже не ми се ходи в болница, лежа си в къщи и се моля да са по-нарядко, а че са всеки ден - всеки ден са си.
успех, ще разминат, ако си послушна  Wink

# 9
  • Мнения: 1 053
Аз бях като теб и въпреки това преносих 9 дена.Бях 3 дни в болница,но не ми послужи за нищо.Пиех си магнерот и папаверин до на4алото на 9 месец.Неприятно е да.Лека бременност и не се натоварвай.

# 10
  • Мнения: 9 460
Ти по какво съдиш,че са контракции?

# 11
  • Мнения: 1 107
Аз имам пък някакви странни дърпащо-пробождащи болки по целия корем, особенно след като спя 2-3 часа.....по това, което описвате май не са контракции, но от какво ли са предизвикани? Възможно ли е от бързото нарастване на матката?

# 12
  • Мнения: 24
Казаха ми, че когато се стегне корема и става твърд това са контракции.А това придърпване и пробождане и аз го имах,това било от нарастващата матка.

# 13
  • Мнения: 1 107
Казаха ми, че когато се стегне корема и става твърд това са контракции.А това придърпване и пробождане и аз го имах,това било от нарастващата матка.

сигурно е така, просто мен ме притеснява, че като започнат пробожднията направо не мога да се движа- а ако легна положението става още по-лошо.... newsm78

Дано контракциите ти спрат с назначените лекарства! Praynig

# 14
  • Мнения: 177
Моят съвет е да се обадиш на гинеколога си. Не е нормално да имаш контракции в този период от бременността. Аз имах доста проблемна бременност с такива контракции почти цялата бременност, но най силни и чести бяха в петия и шестия месец. Заради тях и заради други проблеми прекарах в болницата 5 месеца и половина. Почивай си повече и не се притеснявай! Успех и леко бременеене!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 149
Аз имам пък някакви странни дърпащо-пробождащи болки по целия корем, особенно след като спя 2-3 часа.....по това, което описвате май не са контракции, но от какво ли са предизвикани? Възможно ли е от бързото нарастване на матката?

На мен ми се появиха такива болки в 20 седмица и оттогава си ги имам почти постоянно. Като се появиха първоначално много се шашнах, защото бяха доста силни особено като ходех, но лекарите ми казаха, че е от нарастване на матката и разтягане на разни връзки в таза. Изписаха ми магнерот и но шпа 2х3 на ден - пих ги известно време, но и с тях и без тях все същото. Сега болките не са постоянни, но поне 2-3 дни седмично си ги имам.

# 16
  • Мнения: 1 107
Аз имам пък някакви странни дърпащо-пробождащи болки по целия корем, особенно след като спя 2-3 часа.....по това, което описвате май не са контракции, но от какво ли са предизвикани? Възможно ли е от бързото нарастване на матката?

На мен ми се появиха такива болки в 20 седмица и оттогава си ги имам почти постоянно. Като се появиха първоначално много се шашнах, защото бяха доста силни особено като ходех, но лекарите ми казаха, че е от нарастване на матката и разтягане на разни връзки в таза. Изписаха ми магнерот и но шпа 2х3 на ден - пих ги известно време, но и с тях и без тях все същото. Сега болките не са постоянни, но поне 2-3 дни седмично си ги имам.
значи да се подготвя за тях психически и да не им се вързвам много....жалко че лекарствата не помагат за облекчаване на болката- аз си мислех да поискам да ми изпишат нещо Thinking

# 17
  • Мнения: 2 447
Имах ги почти от началото...и са били всекидневни и не..Не съм пила нищо,според доки нямаше нужда...Направи си консултация с наблюдаващия,той ще прецени най-добре..

# 18
  • Мнения: 297
Цитат
Аз съм в седмия месец и понякога ми се случва да имам стягане на корема. Незнам дали това са контракции, мисля, че да. Но сподед мен е най-добре да се консултираш с лекаря си, той най-добре ще ти обясни всичко.
Az sam v sedmia mesets i poniakoga mi se sluchva da imam stiagane na korema. Neznam dali tova sa kontraktzii, mislia, che da. No spoded men e nai-dobre da se konsultirash s lekaria si, toi nai-dobre shte ti obiasni vsichko.

-----------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 21:47 от AnMary

# 19
  • Мнения: 518
Аз също съм с контракции от края на 5 мес. неболезнени и ми предписаха гинипрал, също така пия и магнезий диаспорал, но 4естно казано пак си продължават. Дори когато си лежа пак имам от време на време, някои казват, 4е е по добре да се по4ива, други 4е е хубаво да се разхождаш newsm78 и аз незнам ве4е. ЛИ4но аз си се разхождам, но много бавни4ко и не прекалявам.
Дано при теб да отминат Hug

# 20
  • Мнения: 18
Имах контракции от края на шести месец. Пиех магнезий и папаверин в началото, а по късно и гинепрал. Два месеца почти нестанах от леглото по препоръка на лекуващия лекар. Успокоих се, когато влязох в деветия месец и едва тогава започнах да правя кратки разходки. Въпреки всички лекарства които пиех получавах контракции докато родя.  Сега се радвам на малкото си момченце. Успех и на теб. С повече почивка ще гушкаш живо и здраво бебче след няколко месеца.

# 21
  • Мнения: 288
Това е много болна тема за мен.Имах такива контракции от 5 месец,та до края.Изразяваха се в стягане и втвърдяване на корема,ставаше кто камък.В началото бяха по на рядко,пиех магнерот  и но-шпа.Без никакъв ефект.В началото на 6 месец станаха много,защото ги взех много на сериозно,уплаших се и това само влоши ситуацията,ама много.Полежах в болница 10 дни на системи но-шпа и кормагнезин(пак магнезий),но ефект-нулев.Само стреса се засили и си тръгнах по свое желание,защото не издържах повече.Тогава моята гинеколожка ми изписа Гинипрал и той ме спаси.Пак имах контракции-не спряха докато не родих буквално до вечерта,в която ми изтекоха водите,но като усетех,че са повече пиех една таблетка гинипрал и почти веднага спираха.Общо взето трудно беше положението,от 6 до края лежах вкъщи.Но при мен си бяха непрекъснати контракциите.По принцип няколко на ден са нормални,свързани са с нарастващия плод и преразтягащата се матка,която може да е просто по-чувствителна.И въпреки всичко преносих 3 дни.Просто споделяй с лекаря си,за да си спокойна,не се шашкай,почивай си и съм сигурна,че всичко ще е наред!!! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 149
значи да се подготвя за тях психически и да не им се вързвам много....жалко че лекарствата не помагат за облекчаване на болката- аз си мислех да поискам да ми изпишат нещо Thinking

знам ли, на теб може да ти помогнат лекарствата.. гледам, че доста момичета ги пият, може просто при мен да не действат  Thinking

# 23
  • Мнения: 9 973
повече се натооварвам повече от първия път,а контракции имах тогава,а сега не...странно ми е Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 42
Здрвеи аз бях в сьщото положение.Ве4е влизам в 9 месец но от 5 сьм с контракции.От тогава пия Магнерот,Гинипрал и Папаверин.Гинипрала оба4е е наи важен.

# 25
  • Мнения: 24
АлЕкС-мама явно и аз ще съм като теб.Мен още от самото начало ме наболява корема, а сега и контракции които не им влияе магнезия и но-шпа което пия.Бяха ми казали че явно матката ми е много чувствителна.Ще отида утре на лекар да видим или да ми изписва друго да пия или да оставам в болница...незнам.Просто много ме е страх и много се паникьосвам и от страха като че ли още повече ми се усилват контракцкиите или си внушавам и аз незнам вече.

# 26
  • Мнения: 636
Най-нормални контракции ... Само в България ги "лекуват"  Grinning

# 27
  • Мнения: 23 150
Най-нормални контракции ... Само в България ги "лекуват"  Grinning

Точнотова си мислех.На никоя от вас ли лекаря не обясни какво са контракциите на БРАКСТЪН-ХИКС???!!! Crazy

http://fema-bg.com/index.php?m=1233

И първата бременност и сега имам такива контракции.Не са болезнени и не са редовни/на равни интервали/,напълно нормални подготвителни контракции са,които съпътстват бременността.Повече започват да се усеща след 5-ти месец.


# 28
  • Мнения: 24
Да, чувала съм за такива контракции, просто се притесних че зачестиха, почти всеки ден или всеки ден и по няколко пъти на ден.Това ме притесни.Незнам по колко на ден е нормално да се получават.

# 29
  • Мнения: 288
Silvia 76,не се притеснявай.Наистина това са кокнтракции на бременността или подготвителни,както щат да им казват.Не е нещо ненормално,не се натоварвай излишно със страхове.Проблема беше,че при мен бяха постоянни. Hug
Люлякова,да изчела съм всичко,което пише за контракциите Бракстън-хикс и то сигурно по 3 пъти.Но малко в повече мисля,че идват тези контракции,когато са почти непрекъснато,само при ставане от леглото,когато не се успокояват нито при покой,нито денем,нито нощем.

# 30
  • Мнения: 1 949
Най-нормални контракции ... Само в България ги "лекуват"  Grinning

Може би е така, но всъщност са много неприятни, въпреки че знаеш, че са нормални. Аз лично ходех на работа почти до края и при контракция, не можех да мръдна, застивах като статуя. И това, въпреки че не ме болеше, а ако бяха болезнени ... не знам. За това добре, че ги "лекувахме" с Магнетот. Той поне ми осигуряваше известен комфорт по време на част от бременността.

# 31
  • Мнения: 641
И аз имах още в края на 4месец.
Лежах на системи една вечер,после пих "Гинипрал"и "Нутримаг"(много ми помогна).

# 32
  • Мнения: 2 695
Здравей, много момичета са ти казали до тук, че тези контракции, макар и неприятни, не са фатални. Но аз бих те посъветвала все пак да отидеш на лекар и то веднага. Аз имах такива контракции от края на 4-ия месец. Четох форуми, сайтове, говорих си с раждали приятелки и така в шеги и закачки загубих много време. Когато отидох на лекар, се оказа, че контракциите са довели до скъсяване на шийката на матката с 30%, наложи се спешно да вляза в болница, системи, чудеса. Сега лежа вкъщи, стискам зъби, гълтам една шепа хапчета и благодаря за всеки ден, в който не съм родила. Мисълта ми е, че въпросът, който задаваш, не е за форум или телефон, или радио.

Вероятно няма нищо сериозно, но в този случай не се предоверявай, че всичко е ОК, иди на един лекар, нека той да ти каже, че си добре. Пожелавам ти лека бременност и спокойно:)

# 33
  • Мнения: 128
споко!аз първия път си ги имах от 3 месец и до края-това са подготвителни контракции.Пиех но шпа и магнерич до края -родих 5 дена по рано.А сега когато пак съм бременна започнаха от 4 месец и пак пих същите но честно казано тези лекарства въобще не ми действат ,а контракциите са най силно вечер като си легна и въобще като си почивам легнала се усилват.стига да не станат много чести и болезнени ,за мен това е нормално.

# 34
  • Мнения: 288
Все пак мисля,че определено трябва да се посъветваш с лекаря си!И спокойно. Hug

# 35
  • Мнения: 24
Ами ходих днес, всичко е нормално, цервикалния канал е затворен.Каза ми че може вече да получавам контракции,някой с по чувствителни матки си ги получават всеки ден.Оасно е когато станели начесто през равен интервал и болезнени.Да си пия магнезий и но-шпа и ако има нещо обезпокоително да отивам.Само че шийката на матката ми била 27мм.Каза че според него не била толкова много къса, не съм за серклаж,но явно трябва да се пазя повече.

# 36
  • Мнения: 288
Е поне  си се успокоила.Браво,че всичко е наред! Grinning

# 37
  • Мнения: 297
Браво за добрите резултати.Успех занапред мила   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 107
Браво за добрите резултати.Успех занапред мила   bouquet
и аз се присъединявам към благопожеланията- дано нещата са по-леки занапред!

# 39
  • Мнения: 9 460
Цитат
Ами ходих днес, всичко е нормално, цервикалния канал е затворен.Каза ми че може вече да получавам контракции,някой с по чувствителни матки си ги получават всеки ден.Оасно е когато станели начесто през равен интервал и болезнени.Да си пия магнезий и но-шпа и ако има нещо обезпокоително да отивам.Само че шийката на матката ми била 27мм.Каза че според него не била толкова много къса, не съм за серклаж,но явно трябва да се пазя повече.
А,изсписа ли ти нещо друго да пиеш?

# 40
  • Мнения: 24
За сега магнерич и но-шпа.За гинипрал спомена ако се наложи,но го изписвали по нататък в по големи месеци.

# 41
  • Мнения: 1 740
Браво за добрите резултати. Лека бременност до края.  bouquet

# 42
  • Мнения: 9 460
Цитат
За сега магнерич и но-шпа.За гинипрал спомена ако се наложи,но го изписвали по нататък в по големи месеци.
Гинипрал пих в края на 8-я месец.Тогава го бяха спряли от производство.Не знам сега как е.

# 43
  • Мнения: 288
Не,че го бяха спряли от производство,а се сменял вносителя за bg и нямаше внос поне 2 месеца.И аз го пиех и се видяхме в голямо чудо с издирването му.Българска работа!!!Рискуват живота на децата ни!!! #Cussing out Rage #Sniper

# 44
  • Мнения: 9 460
Цитат
Не,че го бяха спряли от производство,а се сменял вносителя за bg и нямаше внос поне 2 месеца.И аз го пиех и се видяхме в голямо чудо с издирването му.Българска работа!!!Рискуват живота на децата ни!!! #Cussing out smile_angry #Sniper
Права си,обиколих цяла северна България за 2 опаковки. Tired

# 45
  • Мнения: 6 274
Аз все си бях с контракции с втората ми бременност.  ooooh!
Колко пъти опитвахме да спрем лекарствата - забрави!
И въпреки, че бях постоянно на лекарства и инжекции, пак имах контракции.
Трябва повече да си почиваш и да не се претоварваш с нищо.
Успех до края!
  Peace

# 46
  • Мнения: 802
За сега магнерич и но-шпа.За гинипрал спомена ако се наложи,но го изписвали по нататък в по големи месеци.

  Аз имах контракции от петия месец и не искам да те плаша, но родих в 32 ра седмица .
  Направи си сериозна консултация за състоянието .


  Освободи си пощенската кутия - не мога да ти отговоря на питането !!!

# 47
  • Мнения: 288

  Аз имах контракции от петия месец и не искам да те плаша, но родих в 32 ра седмица .
  Направи си сериозна консултация за състоянието .



Болезнени ли бяха или само втвърдявания на корема?

(Силвия 76,и аз се опитах да ти изпратя лс,но не можах)

# 48
  • Мнения: 439
Наистина консултацията с доктор е най-правилна и ще си спокойна и ти.
Иначе за болки и аз съм пила Диаспорал прахчета.
Късмет!

# 49
  • Мнения: 802

Болезнени ли бяха или само втвърдявания на корема?

(Силвия 76,и аз се опитах да ти изпратя лс,но не можах)

Не, не бяха болезнени  - нищо не ме е боляло, но си родих ....

# 50
  • Мнения: 647
Много съм притеснена, че получавам контракции от началото на 5 месец.Не са болезнени и не са на равни интервали,но са почти всеки ден,някой път и сутрин и след обяд и вечер имам.Дори като съм лежала няколко часа ,пак съм получавала стягане на корема,въпреки че пия магнерич 3 по 2 и но-шпа.Моля ако някой е получавал такива контракции всеки ден да ми пише.Благодаря ви!

Аз бях така с първата ми бременност, вследствие от бъбречна криза. Моите дори бяха болезнени и една седмица стоях в болница на инжекции но-шпа и после до края на бременността бях на магнерот и но-шпа и всичко беше ок.  Peace

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Да ви се оплача и аз. И аз съм в 24г.с. - 6 1/2месец и от две седмици получавам точно това стягане на матката. Бях в болница 5 дни, но си тръгнах сега пия 3х2 магнерот от утре даже 4х1 трябва да ги намаля и 3х1 но шпа. да ви кажа ефект - 0. пак си имам стягания особено сутрин и по обед и не са болезнени, но стягат. може ли да ми дадете съвет и на мен. как ще се лежи още 3 месеца? а в същото време лекарката в болницата ми каза - "и да не се залежаваш". Благодаря ви предварително за помощта.

# 52
  • Мнения: 141
Xelita, и аз съм така от началото на 4 месец някъде!
Пиех магнерич, после нутри маг, сега диаспорал, все магнезий, ама ефект няма,....стяганията продължават и така ще е до края вероятно.Колкото повече ги мислиш ,толкова повече се увеличават контракциите, поне при мен има такава зависимост.
Лекарите ,при които ходя ми казват ,че понеже съм слаба имам чувствителна матка и затова е така....
Не знам какъв съвет да ти дам, и аз се притеснявам и само се моля всичко да е наред до края. Hug

# 53
  • Мнения: 288
Между другото и аз съм и по време на бременността си бях доста слаба.И моята лекарка казваше,че е от това.Чувствителна матка,отделно слабите жени съм чела,че повече ги усещат,дори и другите ги имат понякога,но не ги усещат толкова осезателно.За това долових и първото ритниче доста рано. Heart Eyes
Няма как,трябва да се почива.Всеки път като се оплачех на доки и тя ми викаше-претоварваш се,а аз само лежах от страх да не стане нещо.И пак не спряха,но определено имаше голяма разлика,когато вършех нещо бяха много по-зле.Не ми беше приятно да лежа,депресирах се много на моменти,но лежах почти 4 месеца. ooooh! Всичко е за доброто на детенцето!Изтърпява се и после идват други грижи и се забравя някак си.
Но пак да кажа-това е при много контракции,безболезнени,но почти непрекъснати.Иначе е нормално да имаш,но проблема при мен беше броят. Tired
 Hug Hug Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ами да то и аз съм слаба и аз като се замисля усетих доста рано първото ритниче. Има логика да е така. Искам да кажа, че и аз много се депресирам. Направо не знам 3 месеца ще е ужас, но заради бебето, трябва да издържа. Иначе както казах и моите контракции не са болезнени, но ги има доста. И аз преминах и през нутримаг, после магнерич, а сега магнерот и но шпа. Ефект - 0.

# 55
  • Мнения: 129
контракции имах точно от началото на 5 мес., нищо не ме караха да пия, само повече течности, никакво кафе и да си почивам повече. Изчезнаха от самосебе си като влязох в 6 мес. Дано и при теб да се нормализират нещата!  bouquet

Гледам че и за кг. се коментира-не съм чувала да има връзка, но за протокола-аз съм с нормално тегло, не кльощава, но до този момент (5-я мес) не бях качила нито един кг  Shocked(много повръщах) Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 69
още от 3-тия месец започна да ми се втвърдява корема,мислех си че е контракция,но не бях сигурна (нямах си и на идея какво точно е контракцията),докато един ден при доки не засече контракция по време на прегледа,и така разбрах що е контракция,имах си ги през цялата бременност и никакви хапчета не помогмаха,но си родих 3 дена преди термин Hug

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И аз имах контракции от 5-тия месец и през цялата бременност пиех Магнерот.
Най-добре се консултирай с лекар.Трябва доста да се пазиш.Да полежаваш повечко и в никакъв случай да не вдигаш тежко.
Не искам и аз да те плаша,но родих месец преди термина.

# 58
  • Мнения: 868
Аз също съм с контракции.Изписаха ми Диаспорал и но шпа.Установих, че когато се ядосам или притесня контракциите се засилват.

# 59
  • Мнения: 288
Установих, че когато се ядосам или притесня контракциите се засилват.

Да.Стреса и емоциите така влиаят. ooooh!

# 60
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
От4 месец съм с контракции.
Към края на 5 месец вече имах 2 см разкритие.
Влезнах в 7 месец с 4 см.

Трябва ад се консултираш с лекар, да си под наблюдение.
Също така трябва и психическо, и физическо спокойствие.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Имах предния път, сега пак.Пия си хаповете и гледам да не се нервирам.

# 62
  • Мнения: 21
Консултация с лекар! Аз бях така, лежах за задържане, имах скъсяване на шийката и в седмия месец уж както всичко влезе под контрол... така съм била цял един ден с пълно разкритие навън, само с леки болки в кръста! Родих в първия ден на 8 месец, слава Богу здраво и хубаво, и голямо детенце!Беше само 4 дни в кувьоз и се разви и догони връстници бързо.
Но ТРЯБВА лекарски контрол за контракциите, особено, ако са повече от 8 на ден! Успех и лека бременност нататък.

# 63
  • Мнения: 4 668
Аз от петия месец , докато родя си имах контракции . Пиех МагнеБ6 и от шестия месец и Папаверин .

# 64
  • Мнения: 128
Тази сутрин имах няколко пробождащи болки ниско долу в областа на яйчниците,а цял ден дискомфорт ниско долу. SadПия но шпа,но ефект 0.Това контракции ли са или е нормално да ги получавам,заради уголемяването на матката?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 585
кате ти ходи ли на лекар?

# 66
  • Мнения: 5 026
Имах, влизах и в болница-наляха ме с Магнезиеви някакви препарати и то тогава до сега пия Магнерот.

# 67
  • Мнения: 54
аз получавах такива контракции  още от 4 месец- втвърдяване на корема през първата си бременост, само като правех секс. И поради тази причина го преостанових. Доктора тогава ми каза че няма нищо страшно щом е само в токива случай и е за кратко, но страх лозе пази. Сложиш ембарго на секса и ми се успокои корема. Та накрая и преносих с 10 дни, тогава и секс не можа да предизвика раждането
Пиши като се консултираш с лекар - какво ти е казал?

# 68
  • Мнения: 128
кате ти ходи ли на лекар?
Още не.Гинеколога ми е утре на работа ,ако продължат ,ще отида.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 585
кате ако много те болят и имаш каквито и да било съмнения по - добре иди в спешното на някоя болница. По - добре е според мен да се изключват лошото. Моля се всичко да е наред с теб  Praynig  Hug

# 70
  • Мнения: 128
Надявам се ,да е временно.
xelita   мерси за бързите отговори Hug

# 71
  • Мнения: 621
И аз имах,не е страшно,пиех Нутри-Маг

# 72
  • Мнения: 1 796
Аз почти цялата бременност си изкарах на магнерот,с малки прекъсвания-тъкмо го спра и хайде пак болки,сигурно заради толкова много хапчета и системи ще си го пренося бебока.На мен така и не ми намалиха дозата до последно си пих 3 по 2.

# 73
  • Мнения: 288
Кристина23(1986),и аз така преносих,но незнам от лекарства ли,от лежане ли.Леко раждане и прекрасно,здраво бебенце!!! fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Praynig

# 74
  • Мнения: 718
И аз така с контракции и болезнено стягане от 5ти месец, гълтам магнезий и се надявам да не е нищо сериозно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт