Контракции в 5 месец

  • 35 806
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 949
Най-нормални контракции ... Само в България ги "лекуват"  Grinning

Може би е така, но всъщност са много неприятни, въпреки че знаеш, че са нормални. Аз лично ходех на работа почти до края и при контракция, не можех да мръдна, застивах като статуя. И това, въпреки че не ме болеше, а ако бяха болезнени ... не знам. За това добре, че ги "лекувахме" с Магнетот. Той поне ми осигуряваше известен комфорт по време на част от бременността.

# 31
  • Мнения: 641
И аз имах още в края на 4месец.
Лежах на системи една вечер,после пих "Гинипрал"и "Нутримаг"(много ми помогна).

# 32
  • Мнения: 2 707
Здравей, много момичета са ти казали до тук, че тези контракции, макар и неприятни, не са фатални. Но аз бих те посъветвала все пак да отидеш на лекар и то веднага. Аз имах такива контракции от края на 4-ия месец. Четох форуми, сайтове, говорих си с раждали приятелки и така в шеги и закачки загубих много време. Когато отидох на лекар, се оказа, че контракциите са довели до скъсяване на шийката на матката с 30%, наложи се спешно да вляза в болница, системи, чудеса. Сега лежа вкъщи, стискам зъби, гълтам една шепа хапчета и благодаря за всеки ден, в който не съм родила. Мисълта ми е, че въпросът, който задаваш, не е за форум или телефон, или радио.

Вероятно няма нищо сериозно, но в този случай не се предоверявай, че всичко е ОК, иди на един лекар, нека той да ти каже, че си добре. Пожелавам ти лека бременност и спокойно:)

# 33
  • Мнения: 128
споко!аз първия път си ги имах от 3 месец и до края-това са подготвителни контракции.Пиех но шпа и магнерич до края -родих 5 дена по рано.А сега когато пак съм бременна започнаха от 4 месец и пак пих същите но честно казано тези лекарства въобще не ми действат ,а контракциите са най силно вечер като си легна и въобще като си почивам легнала се усилват.стига да не станат много чести и болезнени ,за мен това е нормално.

# 34
  • Мнения: 288
Все пак мисля,че определено трябва да се посъветваш с лекаря си!И спокойно. Hug

# 35
  • Мнения: 24
Ами ходих днес, всичко е нормално, цервикалния канал е затворен.Каза ми че може вече да получавам контракции,някой с по чувствителни матки си ги получават всеки ден.Оасно е когато станели начесто през равен интервал и болезнени.Да си пия магнезий и но-шпа и ако има нещо обезпокоително да отивам.Само че шийката на матката ми била 27мм.Каза че според него не била толкова много къса, не съм за серклаж,но явно трябва да се пазя повече.

# 36
  • Мнения: 288
Е поне  си се успокоила.Браво,че всичко е наред! Grinning

# 37
  • Мнения: 297
Браво за добрите резултати.Успех занапред мила   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 107
Браво за добрите резултати.Успех занапред мила   bouquet
и аз се присъединявам към благопожеланията- дано нещата са по-леки занапред!

# 39
  • Мнения: 9 471
Цитат
Ами ходих днес, всичко е нормално, цервикалния канал е затворен.Каза ми че може вече да получавам контракции,някой с по чувствителни матки си ги получават всеки ден.Оасно е когато станели начесто през равен интервал и болезнени.Да си пия магнезий и но-шпа и ако има нещо обезпокоително да отивам.Само че шийката на матката ми била 27мм.Каза че според него не била толкова много къса, не съм за серклаж,но явно трябва да се пазя повече.
А,изсписа ли ти нещо друго да пиеш?

# 40
  • Мнения: 24
За сега магнерич и но-шпа.За гинипрал спомена ако се наложи,но го изписвали по нататък в по големи месеци.

# 41
  • Мнения: 1 740
Браво за добрите резултати. Лека бременност до края.  bouquet

# 42
  • Мнения: 9 471
Цитат
За сега магнерич и но-шпа.За гинипрал спомена ако се наложи,но го изписвали по нататък в по големи месеци.
Гинипрал пих в края на 8-я месец.Тогава го бяха спряли от производство.Не знам сега как е.

# 43
  • Мнения: 288
Не,че го бяха спряли от производство,а се сменял вносителя за bg и нямаше внос поне 2 месеца.И аз го пиех и се видяхме в голямо чудо с издирването му.Българска работа!!!Рискуват живота на децата ни!!! #Cussing out Rage #Sniper

# 44
  • Мнения: 9 471
Цитат
Не,че го бяха спряли от производство,а се сменял вносителя за bg и нямаше внос поне 2 месеца.И аз го пиех и се видяхме в голямо чудо с издирването му.Българска работа!!!Рискуват живота на децата ни!!! #Cussing out smile_angry #Sniper
Права си,обиколих цяла северна България за 2 опаковки. Tired

Общи условия

Активация на акаунт